Nie odpala, brak sygnalizacji kontrolki swiec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Nie odpala, brak sygnalizacji kontrolki swiec żarowych

Post autor: daro 16v » czw lip 24, 2008 22:24

Witam serdecznie po dluzszej przerwie.Zaznaczam ze szukalem podobnego problemu szukajka a pozniej "na piechote" ale nie znalazlem dokladnie takiego samego przypadku .Kupilem kolejnego Ahf-a (auto bylo uszkodzone ale silnik pracowal,byl "przy okazji" caly malowany lacznie z komora silnika.Rozebrane bylo wnetrze deska rodzielcza wyrzucony silnik skrzynia itp)instalacja zostala w komplecie.teraz po poskladaniu nie swieci sie kontrolka swiec zarowych i silnik nie zapala.SPrawdzone: 3 swiece spalone ale powinien sygnalizawac i palic mimo tego,auto nie ma jeszcze zamontowanego intercoolera -czy to moze byc przyczyna? dodam ze paliwo pompa podaje..nie jest jeszcze zalany plynem chlodniczym i sygnalizuje kontrolka z temp moze to byc przyczyna?hmmm wiem ze swiece maja zwiazek z tylnymi stopami -dzialaja ale zmienialem lapmy na cleary wiec nie wiem czy to nie ma jakiegos zwiazu.pisze o tym wszystki by wyeliminowac pewne rzeczy.Dodam ze zatrzymalem sie na tym etapie i nie skladam dalej bo nie wiem czy np komp sie nie zablokowal albo immobilaiser(choc kontrolka gasnie) i chce teraz zdiagnozowac.Rano jeszcze zaloze IC ale to tyle co na dzis udalo mi sie poskladac..prosze Panowie o rady i sugestie chetnie poslucham kazdej rady.Ps,niestety nie mam mozliwosci podlaczenia do kompa.A zeby autro podwiezc do elektryka musialbym go calego poskladam a mija sie to z celem jak problem bedzie na drodze elektrycznej -cos nie podlaczone ewentualnie z mojego bledu.aha dodam ze nie sa podlaczone jeszcze drzwi jakby mialo to jakies znaczenie,
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 23:18 przez daro 16v, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw lip 24, 2008 23:04

musisz posprawdzać podłączenia elektryczne w komorze silnika



daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » czw lip 24, 2008 23:25

damcio151 pisze:musisz posprawdzać podłączenia elektryczne w komorze silnika
wizualnie wszystko gra na swoim miesjscu kilka razu juz kable przegladalem robie takie rzeczy na codzien wiec laikiem nie jestem ale kazdy sie myli rano jeszcze poprzegladam.Mam pyt.czy to ze nie ma sygnalizacji swiec zarowych czy to moze miec zwiazek z tym ze nie chce odpalic?w teori dielsel jak podaje paliwo powinien zapalic bez swiec..szczegolnie ze mamy dodotanie temperatury..
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 23:26 przez daro 16v, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw lip 24, 2008 23:27

no właśnie kontrolka powinna chociaż mignąć , dlatego coś jest z elektryką ... a przekaźnik 109 jest na swoim miejscu :chytry:



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt lip 25, 2008 02:21

damcio151 pisze:a przekaźnik 109 jest na swoim miejscu :chytry:
dobry strzał...
generalnie póki nie migną świece to zapomnij o odpalaniu
na szybko - zapnij na krótko zawór odcinający paliwo ;)



daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » pt lip 25, 2008 13:27

Damcio ,Uysy dziekuje chlopaki za trafna diagnoze,rano po sprawdzeniu przekaznika 109 okazalo sie ze jest nie wcisniety dokladnie,docisnalem zaskoczyl do konca ,kontrolka od swiec sie zapalila ,auto zapalilo od strzalu.Cale zycie twierdze ze trzeba sluchac madrzejszych :pub:

Ps.jak dodac"pomogl" bo nie za bardzo sie orientuje a chcialbym sie chodziaz w ten sposob odwdzeczyc? pozdrawiam

juz odnalazlem :) pomogl zatwierdzone :grin:
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 13:28 przez daro 16v, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 196 gości