wahania obrotow

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 21:30
Lokalizacja: Katowice

wahania obrotow

Post autor: daave » czw lip 17, 2008 21:17

od pewnego czasu mam problem z wahaniami obrotow
przy pracy nromalnej niekiedy przy zatrzymaniu naswiatlach obroty z normlanych 900 obr. wzrastaja na 1100obr. po czym po kilku minutach jazdy wracaja do swojej normlanej pracy

czesto tez jest tak ze przy przekreceniu zaplonu kontrolka od swiec zarowych sieci ciagle dopiero jak odpale silnik gasnie a przy tym czesto dzieje sie tak ze silnik startuje z wysokich obrotow (w okolicach 1500 obr.) i albo zatrzymuje sie na 1100 obr. albo wraca do normalnej pracy.
przy wskoczeniu na duze obroty wali z rury i smierdzi strasznie.

z czym to moze byc problem.
panowie w fachowym serwisie powiedzieli mi ze przepustnica do zrobienia albo wymiany

jezeli bylby ktos tak mily i powiedzial tez orientacyjna cene takiej naprawy bylbym dzwieczny :pub:


dzisiaj odebralem od elektryka samochod
po podpieciu do komputera pokazalo 3 bledy
1) czujnik temperatury
2) silnik klapy rury wylotowej
3) recylkulator spalin
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 12:59 przez daave, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » czw lip 17, 2008 21:57

daave pisze:czujnik temperatury
:bigok: mi się tak świeciła kontrolka od świec gdy czujnik był rąbniety od cieczy chłodzącej


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

daave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: daave » sob lip 19, 2008 19:51

panowie nikt nie jest w stanie pomoc?

potrzebuje oceny bo nie chce aby ktos mi wkrecil ze to bedzie bardzo duzo kosztowac a to sie okaze ze zamatuja kawalek blachy gdzies tam na EGR i zgarna za to 1000zl :)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz lip 20, 2008 01:42

tak jak kolega kulon-x, mowi.. to wyglada na padniety czujnik temperatury (co tez potwierdziles VAG-iem). Sam dzisiaj go wymienialem.. objawami byla "latająca" wskazówka od temperatury, kontrolka świec żarowych zapalajaca sie na kilka sekund po zapaleniu silnika, i czasem kilku sekundowe obroty powyzej 1100 obr./min. Dobry czujnik to koszt rzędu 50, 60 zł.. a wymiana.. banalna ;) Mi pomogła :bajer:



daave
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: daave » pn lip 21, 2008 07:05

znajduje sie on w lewej kratce halogenow?
no wlasnie bede sie musial przymiezyc do wymiany zobaczymy czy cos pomoze :)



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn lip 21, 2008 08:10

daave pisze:znajduje sie on w lewej kratce halogenow?
napisz jaki masz silnik, oznaczenie
ale napewno nie znajduje sie on w tej kratce, jest gdzies przy silniku np: u mnie po prawej stronie przy vacum pompie wpinany w przewód na czteropinowy


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » ndz lip 27, 2008 18:56

witam kolegów. mam taki sam problem. jednak ja nie uruchamiam silnika dopóki mi kontrolka świec żarowych nie zgaśnie. też mi falują obroty ale tylko jak włączę klimkę. wydaje mi się że jest to czujnik temperatury, bo jakie jest inne wytłumaczenie że dzieje się tak nawet na dogrzanym silniku. jeśli ktoś może to poproszę o namiar gdzie ten czujnik się znajduje i może jakąś fotkę.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz lip 27, 2008 20:08

Bomblo, szukaj tam gdzie jest ta żółta strzałeczka. Ten czujnik wchodzi bardziej od tyłu silnika.. od strony sciany komory silnika. Zdejmujesz z niego kostke.. wyciagasz zabezpieczenie i wyciagasz go (bez krecenia, jest na wcisk)

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2008 20:08 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości