Cos stuka, ale to chyba nie popychacze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr sty 16, 2008 11:23

Mam AFN, czy w afnie tez nie ma tego zaworu?



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » śr sty 16, 2008 11:42

szatanek,

szukałem szukałem i z tego co znalazłem to
AFN ma podobny filter oleju jak 1Z i nie ma zaworu nadciśnienia
Ostatnio zmieniony czw sty 17, 2008 09:46 przez TomTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



karolp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 16, 2008 13:09
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: karolp1 » śr sty 16, 2008 13:26

witam wszystkich ja tez mam problem z tajemniczym cykaniem (stukaniem) i podobno tez to nie wyglada na popychacze, słyszalem ze oprócz popychaczy, panewek na wale moze stukac tłok nie wiem czy ktos z takim przypadkiem sie spotkal?? a ja filtr oleju załozylem knechta to on chyba jest z zaworem zwrotnym bo wiem ze w filtronach lamana kreska oznacza ze jest zawór tak?? a silnik ma 1.9 tdi 1z :D
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2008 13:31 przez karolp1, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » śr sty 16, 2008 17:06

Sprawdźcie sobie panowie wtryskiwacze bo skoro żadne przace związane z rozrządem i olejeniem nie pomagają to moim zdaniem mogą być właśnie zużywające sie popychacze.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 16, 2008 21:36

Wykluczam sytuację pęknięcia bloku. Poza tym rano jak olej jest zimny i przy 0st C olej 5W40 ma gestosc oleju 10w40 w 15st C wiec jezeli by była wina złego smarowania to by nie stukało dopuki by silnik sie nie nagrzał jezeli cisnienie oleju by było małe- miał tak znajomy i wtedy cisnienie mu uciekało.Inny znajomy w MK IV ALH TDI miał to samo jak ty jedził do puki mu cos innego nie nawaliło. Sciągneli głowice zregenerowalii po wyciągnieciu tłoków okazało sie ze 2 sworznie tłoków miały za duże zużycie i stad te stukanie. Przy okazji wymienił pierscienie bo jedna robota i było juz po temacie.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr sty 16, 2008 23:38

TomTDI ale u mnie w AFN-ie filtr nie jest taki jak na twoim rysunku. U mnie nie ma wkładu wsadzanego od góry tylko cały metalowy filtr jest wkręcany od dołu podobnie jak w 1Z.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw sty 17, 2008 09:50

szatanek,

masz rację sprawdziłem, w AFN jest jak w 1Z i nie ma zaworu nadciśnienia.

kierowałem sie tym że czasami wpada do mnie klient z A4 AFN (??) i filter ma do góry ale widocznie zrobił jakiś przeszczep.


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw sty 17, 2008 11:11

TomTDI, ale ktoś mi kiedys mówił ze w obudowie pompy oleju tez znajduje sie jakiś zawór minimalnego ciśnienia czy jakos tam.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw sty 17, 2008 13:26

szatanek,

zgadza się w większości pomp w obudowie jest zawór ciśnienia

natomiast w AGR/ASV.... mają dodatkowo w obudowie filtra oleju zawór nadciśnienia, pewnie fabryka zabezpieczyła sie przed podstawianiem popychaczy jak olej zimny i gęsty

tak na marginesie wcześniej reanimowałem pompy przez podstawienie podkładki pod sprężynę i szlifowanie obudowy, reklamacji nie miałem


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pn kwie 14, 2008 17:46

Witam po dlugiej przerwie.

Postanowilem jednak pozbyc sie stukajacego silnika (tak mi poradzono w kilku warsztach) i wymienilem go.

Nowy ma cisnienie oleju 3.9bara/2000obr i nie pobiera oleju (sprawdzone po 5tys. km przebiegu). Moze jednak jestem przewrazliwiony, ale w nowym silniku slysze delikatne cykanie, takie metaliczne. Szczegolnie slychac to w kabinie i stojac za samochodem.
Nie sa to odglosy tak donosne jak w starym silniku, ale je slychac .
Nie sa to popychacze, bo kazalem podmienic ze starego silnika jako ze w nim niedawno wymienialem) i bez zmian.
Mam jednak caly osprzet ze starego silnika. Moze tu jest problem? Czy takie dzwieki moze dawac np zle dzialajaca pompa wtryskowa? Bo rankiem zapala mi tak po 3 sekundach, a pozatym silnik ma jakby wieksze wibracje niz powinien jak pracuje na biegu jalowym. Ale w sumie nie wskazuje na to korekcja dawki na wtryskach (odczylki na VAG-COM sa max +/-0.2mg)

Bede wdzieczny za porady, bo nie wiem czy nie reklamowac tego silnika.

Dolaczam dzwiek nagrany z pracy nowego silnika. Jakby ktos chcial odsluchac i sie wypowiedziec, to bede wdzieczny:)
Mechanik ktory mi zakladal ten silnik mowil, ze wszystko ok, ale ja slysze to wyraznie. Takie cykliczne, co 1 sek cykanie. Czy to moze byc pompa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Andbor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andbor » sob lip 19, 2008 13:23

no i jak tam poradziłeś sobie z tym probemem?



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » sob lip 19, 2008 17:08

Ostatnio zauwazylem, ze ten dzwiek jest wyraznie glosniejszy przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu zimnego silnika. Pozniej jest ciszej.

To by sugerowalo jednak na popychacze, ale byly wymienione a i cisnienie oleju jest dobre
Tak wiec nie wiem co to jest. Moze cos z glowica?

Zastanawiam sie nad zmiana oleju na inny. Ale nie wiem czy to cos da. Obecnie mam Mobil 5W50



Andbor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andbor » sob lip 19, 2008 21:56

kolego, co do oleju fachowcy z dziedziny radzą olej firmy motul do vw, ja go wlałem 3 tygodnie temu co mogę powiedzieć to tylko to że małe przyrost mocy, ale to może być spowodowane świeżym olejem, bąć co bąć narazie nie mam zdania co do tego oleju, do tej pory stosowałem shell 10w40 półsyntetyk i to była bajka, a dlaczego? juz mówie, samochód VW LT silnik 2,5TDI silnik AHD przebieg, teraz uwaga 700tyś km. tak 700tyś. i na 15tyś NIE DOLEWAM OLEJU, i to ci moge przysiąc na życie moich dzieci jak mi nie wierzysz, ale najwarzniejsze nie jest jakiej firmy stosujesz olej chociaż i też ma wpływ , ale najwarzniejsze to jest to; pod maska niedaleko wlewu oleju musisz mieć tabliczke znamionową lub naklejkę która mówi że olej MUSI mieć aprobate VW i nymer(w moim przypadku to musi być olej co ma akceptacje VW 505,00 i żaden inny i TO JEST NAJWARZNIEJSZE a producenta można sobie dobrać) ale wracając co do twego hałasu, proponuje ci prosty test odpal wuzek, niech pochodzi z minute i zacznij naciskać pedał chamulca(góra-dół) tak szybko aby pedał stawał się twardy i słuchaj czy stukanie zanika czy nie i odpowiedz mi, a z tymi popychaczami i głowicą to na razie zapomnij, ja w to nie wierze, VW to nie FSO, ale... nigdy nie wiadomo. A co do mechaników, to w 80procentach palanty, nie wierzysz? zajedź na jakikolwiek warsztat i się spytaj co to jest kąt wyprzedzenia wtrysku (ja do końca nie wiem ale można to znaleść na tym forum) a mechanicy robią oczy jak 5zł.
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lip 19, 2008 22:05

Andbor pisze:co do oleju fachowcy z dziedziny radzą olej firmy motul do vw, ja go wlałem 3 tygodnie temu co mogę powiedzieć to tylko to że małe przyrost mocy, ale to może być spowodowane świeżym olejem
nie słyszałem żeby od lepszego oleju zwiększył się przyrost mocy, może ktoś inny słyszał ?
proszę o trochę powagi Andbor.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości