EGR? proszę o poradę

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grruberr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Sanok

Post autor: grruberr » pt cze 27, 2008 23:22

dzięki za radę, sprawdzę.



Maicroft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 12:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała (SB)
Kontakt:

Post autor: Maicroft » sob cze 28, 2008 09:46

damcio151, Ona odcina powietrze, ale auto jak ta klapka nie dziala, gasnie na zasadzie braku paliwa przeciez. O to mi chodzilo :)

Caly kolektor dolotowy wraz z ta klapka warto wyczyscic, a na koniec zaslepic krociec EGR-u i problem juz sie nie pojawi :)



grruberr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Sanok

Post autor: grruberr » sob cze 28, 2008 13:29

problem tkwi w tej plastikowej części (nie wiem czy ona jest rozbieralna).. wygląda na to że jest tam jakaś membrana czy coś podobnego, w każdym razie przy dodawaniu gazu wpada w rezonans. faktycznie dociskając chyba odcina się dopływ powietrza, bo silnik przytyka..

[ Dodano: 30 Cze 2008 21:11 ]
Dzisiaj wyciągnąłem EGR - chciałem zobaczyć czy nie ma przypadkiem w środku takiego syfu jak widziałem tu na forum na zdjęciach :jezor: ..o dziwo wyglądało to całkiem przyzwoicie
Obrazek

Jeżeli chodzi o zaślepienie - czy to tą stronę należy zaślepić?
Obrazek

Głównym powodem całej akcji było to, że element plastikowy wydaje dziwny dźwięk, jakby coś z membraną było - czy to się rozbiera? Wygląda jakby nie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia..

Obrazek



ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

pukniecie klapa gasząca

Post autor: ruszmar » wt lip 01, 2008 10:05

U mnie jest inny problem, przy gaszeniu ta klapa gasząca wydaje dość głośny dźwięk, takie 'kichnięcie' wiem że spowodowane jest to różnicą ciśnień przed i za klapą, ale czy u was też jest to dość słyszalny dźwięk, słychać to siedząc w środku auta nawet przy zamkinetych dzwiach.



grruberr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 27, 2008 18:37
Lokalizacja: Sanok

Post autor: grruberr » wt lip 01, 2008 18:36

to kichnięcie jest ok, tak ma być.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości