ALH padl. Jaki silnik mozna wstawic? Mocniejszy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Meredyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 20, 2008 18:06
Lokalizacja: Poznań

ALH padl. Jaki silnik mozna wstawic? Mocniejszy?

Post autor: Meredyz » pt cze 20, 2008 21:02

Ostatnio miałem awarię w moim golfie 4 (ALH, z 2000 roku). W serwisie okazało się, że silnik spadł z poduszek, wyrywając przy okazji wszystkie gwinty. Wymianę bloku na nowy wycenili z robocizną na 15 tys, więc nie wchodzi to w grę. Będę musiał najprawdopodobniej kupić silnik używany.

I tu nasuwa mi się kilka pytań:
- czy zamiast 90 konnego ALH można bez jakiś większych modyfikacji wsadzić mocniejszy silnik, a jeżeli tak, to jaki?
- czy możecie mi polecić kogoś, kto takimi silnikami handluje w okolicach Poznania, ewentualnie wysyłkowo?
- ile taka podmianka może kosztować, jeżeli chodzi o robociznę? - nie chcę dać się naciągnąć
- może ktoś miał podobną sytuację i wymyślił jakieś inne rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 21:17 przez Meredyz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Awaria silnika ALH

Post autor: PinkFloyd » pt cze 20, 2008 21:14

Meredyz pisze:Ostatnio miałem awarię w moim golfie 4 (ALH, z 2000 roku). W serwisie okazało się, że silnik spadł z poduszek, wyrywając przy okazji wszystkie gwinty. Wymianę bloku na nowy wycenili z robocizną na 15 tys, więc nie wchodzi to w grę. Będę musiał najprawdopodobniej kupić silnik używany.

I tu nasuwa mi się kilka pytań:
- czy zamiast 90 konnego ALH można bez jakiś większych modyfikacji wsadzić mocniejszy silnik, a jeżeli tak, to jaki?
- czy możecie mi polecić kogoś, kto takimi silnikami handluje w okolicach Poznania, ewentualnie wysyłkowo?
- ile taka podmianka może kosztować, jeżeli chodzi o robociznę? - nie chcę dać się naciągnąć
- może ktoś miał podobną sytuację i wymyślił jakieś inne rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc ;)
Wydaje mi sie ze narozsadniej bedzie przerzucic używany silnik ALH a osprzet z twojego uszkodzonego , mały wirus i autko bedzie :bigok: , zawsze mozna wrzucic inny silnik- 110KM jest blizniaczy do ALH wiec taniej bedzie zawirusowac ALH, wymiana to koszty-mocniejsze sa na pompowtryskach, najczesciej silniki sa bez osprzetu, w mocniejszych wersjach sa inne skrzynie np. 6 biegowy wiec w gre wchodzi wymiana półos, sterowania zmiana biegów, oczywiscie inny komp i pierdułki wiec lepiej wrzucic ALH-juz kompletny bez osprzetu to ok 2500 ty zł, wirus i bedziesz miał 118KM, a jezeli chcesz cos mocniejzego to napraw ten i kup inny, bo jak zmienisz na inny silnik z osprzetem to juz tego nie odzyskach przy odsprzedazy, bo koszty zjedza wartosc tego auta.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 21:15 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Re: ALH padl. Jaki silnik mozna wstawic? Mocniejszy?

Post autor: souler » pt cze 20, 2008 22:51

Meredyz pisze:Wymianę bloku na nowy wycenili z robocizną na 15 tys, więc nie wchodzi to w grę. Będę musiał najprawdopodobniej kupić silnik używany.

skad oni taka cene wzieli? to chyba nowy silnik prosto z fabryki. generalnie nie pytaj nas gdzie kupic silnik w poznaniu, bo cala WLKP to jedno wielkie zaglebie gratow i samochodow, popytaj, poczytaj i znajdzies pewnie pod nosem.

nie chce wprowadzic w blad, ale powinny AVG/ASV pasowac idealnie. turbiny, wtryski byly te same takze mozesz ze swojego przelozyc. reszta osprzetu tez pewnie podejdzie p&p lacznie z kolektorami. [niech ktos potwierdzi albo zdementuje moje zdanie]

albo kup blok w nominale za jakis 1000 i poskladaj na swoich gratach silnik.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt cze 20, 2008 23:31

mocniejszy silnik nie wchodzi raczej w gre gdyż koszt cię wykończą chyba że masz dużo kasy. Sam silnik 130 PS kompletny to koszt ok 3500zł do tego skrzynia biegów, komputer jak iśćdalej to prawdopodobnie półośki nawet hamulce są inne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest kupienie silnika 110PS ASV bo to jest to samo co 90PS tylko zmieniona turbina i wtryski(to samo to tak na wyrost) lecz zamiana nie pochłonie takich kosztów jak 130PS.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 23:32 przez hudy21, łącznie zmieniany 1 raz.



Meredyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 20, 2008 18:06
Lokalizacja: Poznań

Re: ALH padl. Jaki silnik mozna wstawic? Mocniejszy?

Post autor: Meredyz » pt cze 20, 2008 23:51

souler pisze:skad oni taka cene wzieli? to chyba nowy silnik prosto z fabryki.
Sam blok silnika u autoryzowanego dealera kosztuje około 9500 (tak mi powiedziano w 2 serwisach w Poznaniu). Do tego rozrząd i robocizna z 4500 - 5000. Tanio nie mają :/



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » sob cze 21, 2008 00:34

witam jak chcesz się bawićw nowe to podaję ci linka do aukcji
http://moto.allegro.pl/item384411926_si ... f_agr.html
zaglądnij



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pn cze 23, 2008 07:37

Powinien podejsc AHF, to jest ten sam silnik co Twoj tylko ma zmienione wtryski, i moc wyjsciowa 110 PS.

Co do robocizny za wymiane mysle ok 1,5 tys bo trzeba przekladac wszystkie graty, chyba ze kupisz kompletny silnik.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn cze 23, 2008 08:41

Dario84 pisze:Powinien podejsc AHF, to jest ten sam silnik co Twoj tylko ma zmienione wtryski

alh ma chyba takie same cisnienia wtryskow


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Denior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 07, 2008 20:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Denior » pn cze 23, 2008 09:18

A nie prościej i taniej będzie przegwintować na większe śruby i naprawić te mocowania, nie takie pierdoły da się naprawić nawet jak się tam coś urwało to zawsze można przyspawać

pozdrawiam
Denior



Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » pn cze 23, 2008 09:41

Denior pisze:A nie prościej i taniej będzie przegwintować na większe śruby i naprawić te mocowania, nie takie pierdoły da się naprawić nawet jak się tam coś urwało to zawsze można przyspawać
kolega ma w zupełności rację, ja też tak miałem bo poprzez drgania od padnietego koła dwumasowego zerwało mi jedną poduszkę, przegwintowałem o jeden wymiar i po sprawie więc jeżeli Ci czegoś nie pourywało bądź zdemolowało przy silniku to daj se na luz z tą wymianą.
...a i sprzęgłem się zajmij bo pewnie padocha:(



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pn cze 23, 2008 15:41

souler pisze:alh ma chyba takie same cisnienia wtryskow
Zgadza sie ma takie same, ale AHF ma wieksze dziury wtryskow, i tym sie roznia.

Kolego zobacz dokladnie co sie urwalo, moze faktycznie da sie to naprawic.

Ze spawaniem to raczej nie :blush:


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości