Dziwne odgłosy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marekber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 19, 2008 08:19
Lokalizacja: PRZEWORSK
Kontakt:

Dziwne odgłosy

Post autor: marekber » czw cze 19, 2008 09:04

Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa 4TDI. Autko przywiezione z Niemiec, serwisowane, przebieg udokumentowany /111kkm/, przebieg sprawdzony w ASO. Wszystko wg mnie jest w porządku oprócz 2 rzeczy:

1. Po wyłączeniu silnika po jakiś 3sekundach słychać z okolic silnika takie podwójne ‘bulgotanie’ (‘bul bul’);). Bulgotanie słychać również gdy przekręcę kluczyk w stacyjce ‘do położenia’ w którym zaświecają się kontrolki i ponownym wyłączeniu zapłonu’ /nie uruchamiając silnika/.
Sprawdzałem płyn chłodzący nie ma w nim śladów oleju co mogłoby sugerować padnięta uszczelkę pod głowicą /jak inni forumowicze sugerowali w swoich postach/.

2. Gdy autko trochę się nagrzeje podczas jazdy przy wrzuceniu na ‘luz’ /bieg jałowy/ słychać jakieś dziwne odgłosy , tak jakby od ruchu obrotowego /cos ocierało/, odgłosy te nie są równomierne. Na biegu jałowym jak autko stoi nie słychać tych odgłosów.
Obawiam się czy to cos z turbinka złego się nie dzieje. Nadmienię że silnik odpala bardzo dobrze, dym czarny z wydechu nie wydobywa się, silnik podczas jazdy pracuje i przyspiesza dobrze.
Ostatnio zmieniony czw cze 19, 2008 10:12 przez marekber, łącznie zmieniany 1 raz.



pasterz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 15, 2008 09:00
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: pasterz24 » czw cze 19, 2008 23:36

Wydaje mnie sie ze znam przyczyne:

1. To bulgotanie to pompa wody sie przelewa. Widocznie masz pompowtryski.

2. Jak jest zimny nic nie slyszysz, jak cieply slychac na jalowym dziwne dzwieki. Tak samo jak cieply nacisnij sprzeglo i puszczaj tez to slychac. Jest to sprzeglo, kolo dwumasowe, dociski, lozyska itp.( caly zestaw sprzegla). Polecam jezdzic z tym az nie padnie calkowicie gdyz cena wymiany tego to koszt 2000zl. Nic nie da wymiana jednej z tych rzeczy trzeba wymienic wszystkie.

Mam dokladnie takie same objawy, i niebawem trzeba wlozyc w auto troche kaski :/ Ale moze to "pasc" niedlugo jak rowniez za 2 lata. Jak dzwiek bedzie coraz glosniejszy to znaczy ze coraz gorzej sie dzieje.

Jaki rok auta ?



marekber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 19, 2008 08:19
Lokalizacja: PRZEWORSK
Kontakt:

Post autor: marekber » pt cze 20, 2008 10:49

pasterz24 pisze:Wydaje mnie sie ze znam przyczyne:

1. To bulgotanie to pompa wody sie przelewa. Widocznie masz pompowtryski.

2. Jak jest zimny nic nie slyszysz, jak cieply slychac na jalowym dziwne dzwieki. Tak samo jak cieply nacisnij sprzeglo i puszczaj tez to slychac. Jest to sprzeglo, kolo dwumasowe, dociski, lozyska itp.( caly zestaw sprzegla). Polecam jezdzic z tym az nie padnie calkowicie gdyz cena wymiany tego to koszt 2000zl. Nic nie da wymiana jednej z tych rzeczy trzeba wymienic wszystkie.

Mam dokladnie takie same objawy, i niebawem trzeba wlozyc w auto troche kaski :/ Ale moze to "pasc" niedlugo jak rowniez za 2 lata. Jak dzwiek bedzie coraz glosniejszy to znaczy ze coraz gorzej sie dzieje.

Jaki rok auta ?

rok 2005, 111kkm, auto serwisowane w niemczech, jedzili nim w banku niemieckim;)

"Pompa wody sie przelewa" normalny objaw hmm??
Rozrzad byl jeszcze nie robiony, hmmm niby pisza ze po 120kkm ale pewnie trzeba bedzie to zrobic troche wczesniej.



pasterz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 15, 2008 09:00
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: pasterz24 » pt cze 20, 2008 11:23

Jest to normalny objaw z tym odglosem przelewania. Tez jak kupilem swojego obawialem sie co tam sie moze dziac ale mechanik powiedzial mi ze to normalny objaw.

Przy wymianie rozrzadu beda sie pytali czy wymieniac pompe wodna ale ona wytrzymuje okolo 200tys km. Ja nie wymienialem jej zostawilem do nastepnej wymiany rozrzadu. Jak kupilem auto mialo 127tys przejechane.
Musisz uwazac tez na paliwo jakie tankujesz. Pompowtryski sa wrazliwe na lipne paliwo tak ze popularna "orenzada" opał nie wchodzi w gre. Mamy podobne silniki. Ja tankuje ecodiesel na Orlenie.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt cze 20, 2008 11:30

marekber pisze:Rozrzad byl jeszcze nie robiony, hmmm niby pisza ze po 120kkm ale pewnie trzeba bedzie to zrobic troche wczesniej.
niby 120kkm a pozniej paski strzelaja :crazy: dobry mechanik, czy kierowca doradza Ci wymiane co 90 tys km.
pasterz24 pisze:Przy wymianie rozrzadu beda sie pytali czy wymieniac pompe wodna ale ona wytrzymuje okolo 200tys km. Ja nie wymienialem jej zostawilem do nastepnej wymiany rozrzadu. Jak kupilem auto mialo 127tys przejechane.
to ja gratuluje takiego podejscia :crazy: pompa wody moze Ci sie sypnac nawet po 50 tys jak jej sie zachce :green_fuck: a wtedy caly rozrzad idzie w młynek.
Istnieje jedna glowna zasada, jesli wymieniasz rozrzad.. to wymieniasz wszystkie czesci ktore sie w nim zawieraja.. inaczej w przyszlosci usterka jednej z nich moze Cie kosztowac niemale pieniadze
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 11:31 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



pasterz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 15, 2008 09:00
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: pasterz24 » pt cze 20, 2008 11:39

enjoy prawde mowisz :)

Ja akurat zaryzykowalem roznie mi mowiono kiedy co wymieniac.
Lepiej dbac i odrazu wymienic wtedy bedziesz spokojnie spal.



marekber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 19, 2008 08:19
Lokalizacja: PRZEWORSK
Kontakt:

Post autor: marekber » pt cze 20, 2008 13:10

pasterz24 pisze:Wydaje mnie sie ze znam przyczyne:


2. Jak jest zimny nic nie slyszysz, jak cieply slychac na jalowym dziwne dzwieki. Tak samo jak cieply nacisnij sprzeglo i puszczaj tez to slychac. Jest to sprzeglo, kolo dwumasowe, dociski, lozyska itp.( caly zestaw sprzegla). Polecam jezdzic z tym az nie padnie calkowicie gdyz cena wymiany tego to koszt 2000zl. Nic nie da wymiana jednej z tych rzeczy trzeba wymienic wszystkie.
Te dziwne dzwieki nie slychac podczas wciskania sprzegla, tylko podczas jazdy na biegu jalowym. Wiem ze ktos powie ze nie jezdzi sie na "luzie", ale czasami jest taka potrzeba.

Hmmm....moze to lozysko w kole, ale lozysko to bardziej huczy.
Pozdrawiam i dzieki wszystkim.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 13:13 przez marekber, łącznie zmieniany 1 raz.



esenpe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: esenpe » pt cze 20, 2008 17:47

Bulgotanie to moze byc napinacz paska wieloklinowego... takie chleptanie...


Tylko PD, zadnych traktorow ;-)

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob sie 23, 2008 09:27

pasterz24 pisze:Wydaje mnie sie ze znam przyczyne:

1. To bulgotanie to pompa wody sie przelewa. Widocznie masz pompowtryski.

2. Jak jest zimny nic nie slyszysz, jak cieply slychac na jalowym dziwne dzwieki. Tak samo jak cieply nacisnij sprzeglo i puszczaj tez to slychac. Jest to sprzeglo, kolo dwumasowe, dociski, lozyska itp.( caly zestaw sprzegla). Polecam jezdzic z tym az nie padnie calkowicie gdyz cena wymiany tego to koszt 2000zl. Nic nie da wymiana jednej z tych rzeczy trzeba wymienic wszystkie.

Mam dokladnie takie same objawy, i niebawem trzeba wlozyc w auto troche kaski :/ Ale moze to "pasc" niedlugo jak rowniez za 2 lata. Jak dzwiek bedzie coraz glosniejszy to znaczy ze coraz gorzej sie dzieje.

Jaki rok auta ?


Powodzenia z takim podejściem też tak miałem ... sorzęgło ( pulsowało ) , też było coś tam słychać , potem nie można było wysprzęglić biegu dopiero na wyłączonym silniku aż...


zapraszam do lektury...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#2158646


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości