AHF po zmianie wtrysków i nowym chipie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz cze 01, 2008 16:53

Tak sobie przy dniu leniwym...Chociaż może to nie w tym miejscu.
Dodawanie,dodawanie...Jakoś nie spotkałem odejmowania - opory ruchu.
Straty na pokonanie oporów ruchu, gdzie najprostszym sprawdzeniem jest swobodne toczenie.
Tu są wielkie rezerwy...Ja staram się z nich korzystać i korzystam. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz cze 01, 2008 23:28

Tak tak straty na kolach itp, ale oprocz kol niewiele mozna zdzialac...
No i oprocz tego jeszcze masa, ale tu tez jest ograniczone pole manewru w samochodach codziennie uzytkowanych.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn cze 02, 2008 07:46

@Dario84
Można,można i to dużo.Zaczynając od silnika i dalej s.biegów,przeguby,łożyskowania...
To od strony czysto mechanicznej w ujęciu tribologicznym. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn cze 02, 2008 08:22

oldstaszek, no to masz pole do popisu. nie czekaj tylko wydlub cos ciekawego i pochwal sie na forum.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn cze 02, 2008 10:16

Temat jest obszerny i wielowątkowy - poprawa sprawności w rozumieniu fizyki i przełożeniu na techniczne.
Jakie forum będzie odpowiednie. Może moderator coś podpowie. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pn cze 02, 2008 15:50

Zaloz temat na tym forum, i opisz wszystkie pomysly, jestem ciekaw co dokladnie chcesz zmieniac :).


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » sob cze 07, 2008 22:59

a ja powiem jedno firmy typu alltuning i inne wynalazki to samo zło wiem to z autopsji i uwierzcie mi na słowo porozmawiajcie tylko z tymi palantami i dowiedzie sie jakie maja podejscie i jaką wiedze w dziedzinie chiptutningu a mówi to prosty szarak ktróry bawi sie tylko 2 rok vag-iem i pilnie sledzie forum hehehehehehe szczerze odradzam bo to naprawde porazka mojego życia ale było mineło teraz mam dobrze napisany soft i z tego sie niesamowicie ciesze pozdro dla mumina i dario :pub: zrobilisie kawał dobrej roboty

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 23:12 ]
a to tak apropo alltuning hehehehehehehehehe :panna:

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 23:13 ]

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 09:35 ]
podziwiajcie hehehehehehehehehe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » ndz cze 08, 2008 21:22

Pozdro :pub:
Ważne że klient zadowolony :)



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pn cze 09, 2008 15:01

i wazne ze od tej pory stały hehe :hmm: jeszcze raz dzieki dla was z dario i pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr cze 11, 2008 16:01

koledzy dorzuce swoje "dwa" słowa jeżeli chodzi o firme ----ALLTUNING-----

kupiłem auto które miało zrobiony właśnie soft w tej firmie, zaraz po kupnie zauważyłem że auto nie zachowuje się normalnie (kopci, dużo pali). Pojechałem dzisiaj do znanego na mazowszu "ROGALA" ul. Mineralna 26 - i zacytuje jego słowa - "ktoś kto grzebał przy tym samochodzie nie miał zielonego pojęcia i wiedzy nawet tej podstawowej na temat modyfikacji w tym aucie" - koniec cytatu
na chwilą obecną "rogal" wgrał mi ori soft i juz jest bajecznie

ogólnie podsumowując - NIE POLECAM firmy - ALLTUNING z łódzkiego
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 16:03 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

fixman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 14:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: fixman » pn cze 16, 2008 16:26

golfir pisze:a ja powiem jedno firmy typu alltuning i inne wynalazki to samo zło wiem to z autopsji i uwierzcie mi na słowo porozmawiajcie tylko z tymi palantami i dowiedzie sie jakie maja podejscie i jaką wiedze w dziedzinie chiptutningu a mówi to prosty szarak ktróry bawi sie tylko 2 rok vag-iem i pilnie sledzie forum hehehehehehe szczerze odradzam bo to naprawde porazka mojego życia ale było mineło teraz mam dobrze napisany soft i z tego sie niesamowicie ciesze pozdro dla mumina i dario :pub: zrobilisie kawał dobrej roboty

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 23:12 ]
a to tak apropo alltuning hehehehehehehehehe :panna:

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 23:13 ]

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 09:35 ]
podziwiajcie hehehehehehehehehe


[ Dodano: 16 Cze 2008 16:33 ]
kulon-x pisze:koledzy dorzuce swoje "dwa" słowa jeżeli chodzi o firme ----ALLTUNING-----

kupiłem auto które miało zrobiony właśnie soft w tej firmie, zaraz po kupnie zauważyłem że auto nie zachowuje się normalnie (kopci, dużo pali). Pojechałem dzisiaj do znanego na mazowszu "ROGALA" ul. Mineralna 26 - i zacytuje jego słowa - "ktoś kto grzebał przy tym samochodzie nie miał zielonego pojęcia i wiedzy nawet tej podstawowej na temat modyfikacji w tym aucie" - koniec cytatu
na chwilą obecną "rogal" wgrał mi ori soft i juz jest bajecznie

ogólnie podsumowując - NIE POLECAM firmy - ALLTUNING z łódzkiego

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więc i ja się wypowiem na temat tej . :grrr: ............ Firmy. :ass:
Ludzie, którzy biorą się za grzebanie i przerabianie softu a nie mają zielonego pojęcia powinni się wziąć za naukę a nie za psucie innym ich kochanych autek
Moja historia zaczęła się 17,03,2008 zjawiłem się w tej rozreklamowanej firmie z prośbą o zrobieniu softu oczywiście panowie podjęli się tego zadania bez wahania po pierwszym pomiarze okazało się, że moja seria AFN ma 106 KM. :goof:
Zdziwiło mnie to, ponieważ te silniki zazwyczaj mają bonusik a nie spadek no, ale nic panowie powiedzieli, że mam silnik w dobrej kondycji i zabrali się do roboty.
Wynik to 131 KM i 291 Nm z takiej słabej serii myślę sobie SUPER ( ja naiwny)
Moja radość się skończyła dość szybko około 08,04,2008 silnik się wysypał a dokładniej go zatarłem na autostradzie przy 200 km/h, co się okazało silnik nie był taki sprawny jak to panowie z ALLTUNING :ass: powiedzieli uszczelka pod głowicą była lekko walnięta i uciekała mi woda przy takim obciążeniu duże ciśnienie wywaliło uszczelkę i silnik się zagotował i zatarł.
No, ale nic było minęło zapodałem następny silnik i jeździłem dalej i wtedy się stało pojechałem do kolegi UYSEGO z www.g-lab.pl i sprawdziliśmy ten program okazało się, że jest skopany i to tragicznie moje kochane TURBO pompuje tylko 0,9 a czasami nawet mniej :grrr: , czyli poniżej serii 0,95 !!!!!!!
Postanowiłem zapodać nowy soft i jego magiczne rączki dokonały cudu !!!

Obrazek

Turbo pompuje 1,2 bara a autko zapitala jak szalone !!!!!!!!!!!! :grin:
Uysy serdeczne dzięki za uzdrowienie mojego FIXOWOZU
www.g-lab.pl POLECAM CZŁOWIEK WIE CO ROBI :pub: :pub: :pub:


VOLKSWAGEN TEAM ŁÓDŹ

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7588fe6f4f678049.html][img]http://images21.fotosik.pl/358/7588fe6f4f678049m.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153527

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 192 gości