EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt cze 03, 2008 00:24

Jasne ze chodzi o obnizenie temp. spalania tak samo jak w dieslu, a właśnie przez to obnizenie temp. zmniejsza ze ilośc tlenków azotu z spalinach, więc czy to ZS czy ZI chodzi o ekologię.
To ze spaliny z ZI mają wyzszą temp. kazdy wie ale to w zaden sposób nie moze spowodowac przegrzania silnika, spaliny kierowane jeszcze raz na ssanie przez EGR obnizają temp. tylko nieznacznie ale to wystarcza aby NOx w spalinach zmniejszyc, natomiast za utrzymanie róznowagi cieplnej silnika odpowiada układ chłodzenia a nie EGR.
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 00:30 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » wt cze 03, 2008 00:31

szatanek pisze:Jasne ze chodzi o obnizenie temp.
szatanek pisze:chodzi o ekologię.
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 00:33 przez luzipower, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt cze 03, 2008 00:37

Poprzez obnizenie temp spalania zmniejszamy ilość NOx więc ostatecznym celem EGR-a jest własnie zmniejszenie toksyczności spalin głównie na biegu jałowym. Więc jaka tu niejasność? :chytry:



Awatar użytkownika
maciekpppp87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 19:17
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: maciekpppp87 » wt cze 03, 2008 09:10

witam, jestem totalnie zelony w tym temacie i mam klika pytan:
- czym zaslepic EGR i jaka gruboscia blaszki?
- jak to wpylwa na dluzsze urzytkowanie ?
- czy moga byc jakies wady tego zabiegu ?
- jakie zalety ?

dziekuje za pomoc

ps. Posiadam silnik 1z+chip 94r pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129509

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt cze 03, 2008 09:39

maciekpppp87 pisze:witam, jestem totalnie zelony w tym temacie i mam klika pytan:

to przeczytaj poprzednie 11 stron i bedziesz mial odpowiedzi :grrr:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
maciekpppp87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 19:17
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: maciekpppp87 » wt cze 03, 2008 09:53

oki spoko tylko chialem wiedziec czy jest sens


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129509

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » wt cze 03, 2008 11:54

Czy ktoryś z kolegów spotkał się z opinią że EGR jest rownież pomocny przy wyrównywaniu ciśnien miedzy kolektorami?????Jesli tak proszę się przyznawać :grin:


[size=117]Meine white Golf:)[/size][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181061]Niepozorny Varia(n)t[/url]
[b]Chcę się kto podpiąć do VAGa proszę o kontakt[/b]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt cze 03, 2008 12:52

VW User pisze:Czy ktoryś z kolegów spotkał się z opinią że EGR jest rownież pomocny przy wyrównywaniu ciśnien miedzy kolektorami?????
do wyrównywania cisnień służy kluczyk (wtedy będą obydwa zerowe)

zrobi sie perpetum mobile - najlepiej połączyć wydech z dolotem :)

kontynuując OT, słyszałem że można robić porting głowicy piaskiem ;) opisany w linku poniżej :

http://www.audiforums.com/m_693578/mpage_1/key_/tm.htm



VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » wt cze 03, 2008 16:09

cowboy pisze:
VW User pisze:Czy ktoryś z kolegów spotkał się z opinią że EGR jest rownież pomocny przy wyrównywaniu ciśnien miedzy kolektorami?????
do wyrównywania cisnień służy kluczyk (wtedy będą obydwa zerowe)

zrobi sie perpetum mobile - najlepiej połączyć wydech z dolotem :)

kontynuując OT, słyszałem że można robić porting głowicy piaskiem ;) opisany w linku poniżej :

http://www.audiforums.com/m_693578/mpage_1/key_/tm.htm
A ja miałem okazje słyszeć :jezor:


[size=117]Meine white Golf:)[/size][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181061]Niepozorny Varia(n)t[/url]
[b]Chcę się kto podpiąć do VAGa proszę o kontakt[/b]

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt cze 03, 2008 16:44

Piszecie nie na temat a zwłaszcza o ekologi !!!!! każdy który pozbył się zaworu EGR jest z nią na bakier.
Pytam jak się zachowóją benzyniaki po takowyn demontażu zaworu



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr cze 04, 2008 16:57

mała korekta co do mojego zaslepienia ! jak pisałem wcześniej zaślepiłem u góry tej rurki co idzie do EGR - to był błąd ! ta metalowa rurka ma na środku element elastyczny - przerwał sie i zaczął dawać gorące spaliny na rure plastikową co idzie od przepływki do turbiny ! przepaliło ją na wylot i auto przeszło w stan awaryjny ! zrobiłem na panent, aby tylko jeździl ! ale muszę teraz kupić tą rurę... ktoś wie może jak to się zwie ? na allegro nie widzę tego !

leciałem w dłuższą przejażdżkę, miałem głośno muzę i nie słyszałem (tym bardziej, że mam dziurkę w rurze za katalizem i nie zwracałem uwagi) gdyby nie to może obyło by się bez dziury :grrr:

troche się namęczyłem, ale udało się w końcu bez szpilek odkręcić śruby przy kolektorze od turba i tam zaślepiłem jak być powinno !


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » śr cze 04, 2008 18:29

szatanek pisze:Poprzez obnizenie temp spalania zmniejszamy ilość NOx więc ostatecznym celem EGR-a jest własnie zmniejszenie toksyczności spalin głównie na biegu jałowym. Więc jaka tu niejasność?
Koledzy nauka u podstaw potrzebna :chytry:

Silnik ZI posiada regulację ilościową mieszanki
Silnik ZS posiada regulację jakościową mieszanki

Mówiąc inaczej - beznzyna z katalizatorem powinna mieć lambda = 1 (czyli na 1 kg paliwa powinno przypadać 14.6 kg powietrza) a ilość mieszanki reguluje się przepustnicą lub silnikiem krokowym na jałowych obrotach. Tylko są takie stany przcy jak np jazda ze stałą prędkością 110 km/h bez gazu na 5 biegu kiedy potrzeba tylko ok 40 KM mocy. Wówczas podaje się spaliny jako "wypełniacz obojetny" przestrzeni cylindra i w ten sposób np z silnika 2.0 otrzymuje się 1.5 pracujący w bardziej optymalny sposób a resztę wypełniją obojetne spaliny. Dodatkowo ciepłe spaliny porawiają odparowanie benzyny w mieszance (szczególnie zimą).

W dieslu jest inaczej - diesel może pracować w bardzo szerokim zakresie proporcji paliwo/powietrze. Jednak nie może przekraczać zbyt dużego nadmiaru powietrza do paliwa bo spalanie nie jest wówczas poprawne i w drugą stronę nie może być za mało powietrza bo zacznie kopcić nie spaloną sadzą.
W ZS wlot do cylindrów jest zawsze otwarty na full, wpada do cylindra dużo powietrza na jałowych obrotach. Aby pokonac opory własne silnika i agregatów potrzebne są śladowe dawki paliwa. Jednak powietrza wówczas jest duuuużooo za dużo i w końcówce procesu spalania powstaje wysoka temperatura i bardzo dużo tlenków azotu. Aby tego uniknąć podawane są spaliny, które analogicznie są "jałowym" wypełniaczem.

Dlatego w silnikach ZI spaliny są podawane przy częściowych obciążeniach a w ZS głównie na obrotach jałowych.
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 20:04 przez jaro4444, łącznie zmieniany 2 razy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
ArcioTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: ArcioTDI » pt cze 06, 2008 12:47

Taki piszecie o tym EGR to i ja się muszę pochwalić. Moja metoda jest chyba najbardziej drastyczna:
wymontowałem całą tą rurkę elastyczną łącznie z zaworkiem i gruszką, dorobiłem według flansz na tej rurce i zaworku nowe flansze tylko oczywiście bez otworu, przykręciłem do kolektorów na nowych uszczelkach z ASO i jest git, w wężyk podciśnienia wkręciłem śrubkę M6 i ściągnąłem opaską.
Auto zdecydowanie jedzie lepiej ponad 3000rpm.
Jest to już moja trzecia walka z EGR-em i zawsze w ten sam sposób ponieważ mam już trzeciego Golfa III 1Z.
Szkoda, że to właśnie my musimy poprawiać fabrykę.

PS We wszystkich Golfach III i Vento jest też niedociągnięcie pod kątem antykorozyjnym, nie chcę robić OT, ale jeżeli będzie zainteresowanie to powiem o co chodzi.



Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » pt cze 06, 2008 14:08

"PS We wszystkich Golfach III i Vento jest też niedociągnięcie pod kątem antykorozyjnym, nie chcę robić OT, ale jeżeli będzie zainteresowanie to powiem o co chodzi."


Ja jestem ciekawy o co z tym chodzi.Także gdybyś mógł troszke o tym opisać...
I jeszcze pytanko co do EGRA czy nie zagrzewa ci się dużo dłużej po jego zaślepieniu,bo ja miałem jakiś czas zaślepiony i autko rozgrzewało sie z kilometry dłużej i stwierdziłem że te spaliny widocznie do czegoś są potrzebne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości