Wlewać środek do czyszczenia wtrysków?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz78

Wlewać środek do czyszczenia wtrysków?

Post autor: lukasz78 » śr cze 04, 2008 14:43

Od pół roku mam MKIV tankuje tylko BP Ultimate - a więc powinna jakość być dobra ale do rzeczy, przebieg auta 150.000km, większości znany temat drgań u mnie też występuje.
Dwumas, filtry, rozrząd, pompa wody, napinacz - wymienione, nowe.
Czasami przechodzi mi przez głowe myśl że może przeczyszczenie wtrysków wyeliminowałoby te drgania postojowo-korkowe.

pytanie brzmi:
czy do ON 98 Ultimate Diesel można dolać jakiś preparat do czyszczenia wtrysków a najlepiej jaki?



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr cze 04, 2008 15:27

to jeszcze powiedz jaki masz ten silnik. bo o ile pompie i wtryskom jakiś STP nie zaszkodzi, to do pompowtrysków przydałoby sie coś z wysokiej półki, jeżeli w ogóle. z drugiej strony nie wiem czy przeczyszczenie wtrysków pomoże na padnięty dwumas, no ale nie znam sie


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » śr cze 04, 2008 16:05

Cinek, kolega pisal ze dwumas ma wymieniony na nowy a silnik ma raczej ALH i moze poszukalbys cos z oferty liquid molly? poszukaj byla mowa o tych srodkach na forum



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr cze 04, 2008 16:33

ja zalałem, i nic to nie dało, ani mocy nie przybyło ani korekcje sie nie zmieniły ;)

tez jeźdże na BP Ultimate...

moze jak ktos testowal opałowy albo roslinny, to moze czyscic ale tak to chyba nie ma sensu

jedyny plus to poprawia samopoczucie własciciela :)

ps. plukalem tez silnik Liquy Moly i tez nic nie zauwazylem :)



lukasz78

Post autor: lukasz78 » czw cze 05, 2008 08:05

cowboy pisze:ja zalałem, i nic to nie dało, ani mocy nie przybyło ani korekcje sie nie zmieniły ;)

tez jeźdże na BP Ultimate...

moze jak ktos testowal opałowy albo roslinny, to moze czyscic ale tak to chyba nie ma sensu

jedyny plus to poprawia samopoczucie własciciela :)

ps. plukalem tez silnik Liquy Moly i tez nic nie zauwazylem :)
:bajer: w takim układzie to chyba faktycznie nie ma sensu, a co do poprzednich postów to dwumas nowy - nie byle jaki SASCH, i silnik ALH



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw cze 05, 2008 15:47

ja co kilka tys dolewam stp , moze to w niczym tak konkretnie nie pomaga ale napewno nie szkodzi a samopoczucie jest lepsze :-)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » czw cze 05, 2008 21:52

ja zalałem Xeramixa(czy jakoś tam) i reszta wylądowała w koszu. moim zdaniem stał się nieco głośniejszy i nieraz pojawiają się problemy z paleniem. lepiej zalewać od czasu do czasu lepsze paliwko



marekboha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: marekboha » czw cze 05, 2008 23:32

kiedys przeplukalem wtryski jakims plukaczem(polepszaczem)(pisalo jakos na 60 lit.ropki) no to przeplukalem zastosowalem nawet 2 razy wedlug tabelki ,pomyslalem pewnie bedzie super..... a tu co po jakims czasie stwierdzilem glosniejsza prace a chyba po 3 mies roszczelnienie pompy(oring na glowiczce) i co ropka kapala napewno nie byl to zbiek okolicznosci bo koledze wystapily takie same objawy i to sa moje doswiadczenia z plukaczami...nigdy wiecej...tylko dopra ropka .a co kto zastosuje to jest jego sprawa tylko mechanicy zarobia,zasypuja nas z karzdej strony jakimis cudownymi srodkami .pozd


marekboha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości