Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » wt cze 03, 2008 00:28

zabieg trwał 4 godzinki i przeniegał bez zastrzeżeń !

zamieniłem na jednomas od G60 i komplet SACHS również od G60 ! dzięki wskazówką JARO4444

PANOWIE U MNIE DRGAWKI ZNIKNEłY !!! jeszcze będę testował, ale jak narazie nic nie drga !!!

opis w moim projekcie (w podpisie link)

pozostaje jedynie dojść do przyczyny drgaweczek na postoju, bo cały czas są, ale to już pikuś (jeżeli chodzi o poziom denerwowania)


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr cze 04, 2008 11:23

Czyli przyczyną drgania przy dojeżdżaniu albo manewrowaniu na luzie jest nic innego jak DWUMAS. U mnie drgawki na postoju nie występują, ale jak mówisz że po wymianie koła dwumasowego drgawki przy dojezdzaniu znikneły, to nic innego jak uszkodzony dwumas.

Tak jak myślałem. Pozostaje tylko wymiana ehhhhhhh :/

Pozdro.



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » śr cze 04, 2008 11:25

a ja bym sie tak nie cieszyl na twoim miejscu, znam przypadek , ze po wymianie dwumasu na nowiutki nic sie nie zmienilo i dalej drgal silnik, po wymianie pompy na prawie nowiutka tez to samo. wypiecie wtyczki z impulsatora usuwa drgawki ale nie przyczyny-wiec co ma do tego dwumas??? u mnie czasem kilka dni nic nie czuc czasem zadrga, ale dwumasu nie ruszam , to nie to moim zdaniem. pozdr.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr cze 04, 2008 11:42

powiem tak - kilka osób już wymieniło i chyba 90 % ludziom drgawki znikneły ! u mnie okazuje się, że czasami (ale bardzo rzadko - jak enegricznie wbije pedał sprzęgła) pojawia się dźwięk jak przy drgawkach - ALE TYLKO DŹWIĘK ! drgawek nie mam !

też tak mówiłem - co ma impulsator do 2masu ! po wymianie na jednomas u mnie jest OK ! a co wy zrobicie to już wasza sprawa !

co gorsze 2 mas miał luzy, ale nie był w tragicznym stanie !

Słyszałem również, że ludzie wyjmują dwumas, spawają go do okoła i zakładają z powrotem jako jednomas... nie wiem ile w tym prawdy i jak to się sprawdza ! może ktoś się wypowie !


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

lukasz78

Post autor: lukasz78 » śr cze 04, 2008 11:42

jaro001 pisze:Koledzy poniżej przepisałem artykół który przeczytałem w magazynie " MOTOR"

"WIBRACJE"

Mam Golfa IV z silnikiem TDI ALH. Auto pochodzi z 1999 roku, przy bardzo niskich prędkościach, np. przy pojeżdżaniu do świateł, pojawia się szarpanie silnikiem. Gdy samochód sią zatrzyma - problem znika. Dzieje się tak na luzie oraz na dwóch pierwszych biegach, także przy wciśnietym sprzęgle. Podczas pracy na postoju silnik sprawuje się idealnie. Do tej pory nie zdecydowałem się na naprawę, gdyż mechanicy stawiają różne diagnozy (przeguby, koło dwumasowe, nierówne ciśnienie w cylindrach, awaria instalacji elektrycznej itp. ) Komputer nie wykazuje błędów. Proszę o pomoc.

Odpowiedz;

W przypadku serii ALH zarówno sprzęgło, jak i koło zamachowe często okazują się słabymi ogniwami układu napędowego. Opisane objawy pozwalają przypuszczać, że źródłem problemów jest zużyte dwumasowe koło zamachowe. Jego wymiana nie jest trudna, lecz nowe koło dość dużo kosztuje (ok 2000zł) W Polsce są warsztaty oferujące usługę regeneracji koła dwumasowego. ale różnie bywa za skutecznością tego typu napraw. W handlu występuje zamiennik w postaci zestawu Valeo - to koło zamachowe stałe ze sprzęgłem mającym tarcze o wzmocnionym tłumiku drgań. Można je montowac zamiast oryginalnego koła dwumasowego. Cena zastawu wynosi ok 1200 zł Doświadczony mechanik powinien po zdemontowaniu sprzęgła umieć ocenić stan kola dwumasowego.
NIE NIE NIE bzdura!
Mam ALH 90KM TDI
Zmieniane w aucie było:
-Pompa wody
-Rozrząd
-Koło dwumasowe - Sasch'a a więc pierwszy montaż
-Filtr paliwa, powietrza, oleju, olej
-Napinacz

Drganie jakie były takie są, stawiam na elektrykę chociaż komp. nie pokazuje błędów, lub wtryski/pompe - przebieg 150.000
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 11:45 przez lukasz78, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr cze 04, 2008 11:57

lukasz78 pisze:
NIE NIE NIE bzdura!
Mam ALH 90KM TDI
Zmieniane w aucie było:
-Pompa wody
-Rozrząd
-Koło dwumasowe - Sasch'a a więc pierwszy montaż
-Filtr paliwa, powietrza, oleju, olej
-Napinacz

Drganie jakie były takie są, stawiam na elektrykę chociaż komp. nie pokazuje błędów, lub wtryski/pompe - przebieg 150.000
nie wypowiadaj się "bzdura" bo nie możesz wykluczyć, że to nie jest w ogóle dwumas ! mogą być inne przyczyny u różnych osób ! a w dużym procencie właśnie dwumas !

ja też zmieniałem kompletny rozrząd, wszystkie filtry i płyny ! i teraz sprzęgiełko i dopiero po sprzęgle jest ok !

rozumiem, że kupowałeś nowy dwumas...


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

lukasz78

Post autor: lukasz78 » śr cze 04, 2008 12:16

luzipower pisze:
lukasz78 pisze:
NIE NIE NIE bzdura!
Mam ALH 90KM TDI
Zmieniane w aucie było:
-Pompa wody
-Rozrząd
-Koło dwumasowe - Sasch'a a więc pierwszy montaż
-Filtr paliwa, powietrza, oleju, olej
-Napinacz

Drganie jakie były takie są, stawiam na elektrykę chociaż komp. nie pokazuje błędów, lub wtryski/pompe - przebieg 150.000
nie wypowiadaj się "bzdura" bo nie możesz wykluczyć, że to nie jest w ogóle dwumas ! mogą być inne przyczyny u różnych osób ! a w dużym procencie właśnie dwumas !

ja też zmieniałem kompletny rozrząd, wszystkie filtry i płyny ! i teraz sprzęgiełko i dopiero po sprzęgle jest ok !

rozumiem, że kupowałeś nowy dwumas...
Jasne że nówka, przy okazji rozbiórka (do wymiany synchronizator jedynki-kupiłem auto od baby) skrzyni czyszczenie skrzyni z syfów złożenie i zalanie świeżutkim olejem.
Po wymianie dwumasa dalej drgania są przy dojeżdżaniu na luzie do świateł, czasami podczas postoju i często przy jeździe w korkach - półsprzęgło.

Obstawiam jeszcze opcje poduszek pod silnikiem ale wydaje mi się to teoria naciagana...
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 12:21 przez lukasz78, łącznie zmieniany 1 raz.



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » śr cze 04, 2008 12:20

oczywiscie sa przypadki gdzie przyczyna "rzucania silnikiem" jest uszkodzone dwumasowe kolo. tu mowimy o "drgawkach" przy powolnym toczeniu i w zasadzie tylko wtedy. widzialem "drgawki" w silnikach z kolem jednomasowym wiec nie biore tego pod uwage. mam swoja teorie na temat tych nieszczesnych "drgawek" lecz brak mi czasu zeby to dokladnie sprawdzic, na poczatku tego postu ktos to wlasnie zauwazyl od czego to moze sie dziac ale nikt chyba nie podlapal tego. w najblizsza sobote wezme sie za to o ile mnie do pracy nie zaciagna :goof: mam juz wszystko przygotowane tylko czas.... pozdr.



lukasz78

Post autor: lukasz78 » śr cze 04, 2008 12:24

Chodzi Ci o poluzowany króciec tuż przy wyjściu z pompy? Mam zamiar to też sprawdzić...



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr cze 04, 2008 16:15

jaradeus pisze:oczywiscie sa przypadki gdzie przyczyna "rzucania silnikiem" jest uszkodzone dwumasowe kolo. tu mowimy o "drgawkach" przy powolnym toczeniu i w zasadzie tylko wtedy. widzialem "drgawki" w silnikach z kolem jednomasowym wiec nie biore tego pod uwage. mam swoja teorie na temat tych nieszczesnych "drgawek" lecz brak mi czasu zeby to dokladnie sprawdzic, na poczatku tego postu ktos to wlasnie zauwazyl od czego to moze sie dziac ale nikt chyba nie podlapal tego. w najblizsza sobote wezme sie za to o ile mnie do pracy nie zaciagna :goof: mam juz wszystko przygotowane tylko czas.... pozdr.
U mnie są dokładnie te drgawki przy dojeżdżaniu na luzie do świateł najczesciej "jaradeus" jak byś wiedział co to może być to pisz od razu, ja od poniedziałku do piątku jestem w Olsztynie jak byś miał czas w jakis dzień to byśmy sie może jakoś ustawili i zobaczyli czy to jest to samo w naszych golfach.

Pozdro Jarek.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr cze 04, 2008 16:48

lukasz78 pisze: Po wymianie dwumasa dalej drgania są przy dojeżdżaniu na luzie do świateł
Obstawiam jeszcze opcje poduszek pod silnikiem ale wydaje mi się to teoria naciagana...
i tu różnica - u mnie na luzie raczej nie drgał ! tylko na wciśniętym sprzęgle (dojady do świateł, korki, manewry parkingowe) im bardziej nagrzane auto tym bardziej odczuwalne !

poduszki... też już było w tym temacie - skoro odpinasz impulsator i jest ok to co mają do tego poduszki (pewnie to samo co impulsator do dwumasu :kac: )

[ Dodano: 04 Cze 2008 16:50 ]
jaradeus pisze:poczatku tego postu ktos to wlasnie zauwazyl od czego to moze sie dziac ale nikt chyba nie podlapal tego. w najblizsza sobote wezme sie za to o ile mnie do pracy nie zaciagna :goof: mam juz wszystko przygotowane tylko czas.... pozdr.
to albo podziel się o co ci chodzi - może ktoś wcześniej to sprawdzi (albo więcej osób do soboty zerknie i będzie bardziej dokładna diagnoza)


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr cze 04, 2008 17:01

luzipower pisze:
to albo podziel się o co ci chodzi - może ktoś wcześniej to sprawdzi (albo więcej osób do soboty zerknie i będzie bardziej dokładna diagnoza)

dokładnie, w zupełności się zgadzam ;)
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 17:06 przez jaro001, łącznie zmieniany 2 razy.



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » czw cze 05, 2008 00:21

witam.
oczywiscie powiem co to jest ale jak sam na 100% to zrobie. jaro001 jak chcesz sie spotkac w Olsztynie to zadzwon albo napisz smsa jak nie bede odbieral-664087720
najpierw przywioze wszystkie czesci co chce wymaniac po kolei, a potem napisze czy to wlasnie to. byc moze nic nie trzeba bedzie wymieniac ale wole wszystko miec pod reka. zrobie to sam , bo komus nie wypali i napisze , ze to nie to! jak juz wczesniej napisalem ktos juz wspomnial o tym ale nikt nie podlapal. dzis na szybkiego tam zajzalem i :blush: az nie wierzylem ,ze to moze byc to. wiec panowie troche cierpliwosci, jak u mnie bedzie ok napewno napisze. pozdr.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » czw cze 05, 2008 07:05

:panna: ale ty knujacz jesteś - ja pier..le :grrr: wiesz co - mogłeś w ogóle nic nie pisać ! i podzielić się swoją tajemną wiedzą po dokonanym fakcje sprawdzenia :panna:

[ Dodano: 05 Cze 2008 07:11 ]
jaradeus pisze: bo komus nie wypali i napisze , ze to nie to!
no jak to nie będzie to to napisze, że to nie to ! :hmm:


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości