Rozsypala mi sie przeplywka....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Rozsypala mi sie przeplywka....

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 19:34

witam

Od jakiego czasu borykam sie z szarpaniem mojego klekota. Czasami zaczal przerywac na 1800 obr czasami na 2500 tys obr a czasami smigal dobrze przez pare dni. Sprawdzalem wtrysk sterujacy miernikiem i wykazal objawy sprawnego:) Wyczytalem na forum ze to moze byc rowniez przeplywka. Wiec dzis pomyslalem - czyscimy. Odpialem wtyczke, sciagnalem rure, sciagnalem siateczke i zabieram sie za czysczenie. Wewnatrz bylo dosyc czerno:) Posrodku mam taka'' blaszke'' ktora poprostu mi sie rozsypala na 2 czesci:/ Nie zdazylem nawet jej przeczyscic.... Zlozylem wszystko spowrotem ale auto nie jedzie tzn nie chce sie wkrecac na obroty jedzie jak by mialo 15KM. Czy to na 100% jest przyczyna padnietej przeplywki?? Pytanko: ile kosztuje nowa przeplywka? Mam nadzieje to bylo wina szarpania auta. Ta blaszka musiala wisiec na przyslowiowej nitce:/

z gory dzieki za wszelkie info. Jutro musze to zrobic poniewaz nie mam jak do pracy dojezdzac:/ aha czy nowa przeplywke sie wklada i juz? nic sie nie ustawia?

pozdr



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » ndz cze 01, 2008 19:39

Tak objawy które opisałeś mówią krótko - przepływka do wymiany. Muli go strasznie.

Jeśli chodzi o cene to bywa z tym różnie - znam takich co kupowali nawet za 300zł

Ja kupiłem swojego czasu z całą obudową filtra za 70zł / używaną - śmiga do dziś - także to zależy dużo od Ciebie - zobacz na allegro / a najlepiej zobacz jakąś lokalną gazetę i zobacz na cześc zamienne do TDI - nieraz można kupić przepływkę dobrą za psie pieniądze bo są tacy co nawet nie wiedzą co sprzedają - uwierz mi ;)

Pozdrooo :pub:

I jeszcze jedno zobacz jaką masz przepłykę teraz? PIERBURG albo BOSCH i szukaj takiej samej najlepiej. :hmm:

a przpływomierz widzę, że za 100 można kupić:

PRZEPŁYWOMIERZ za 100zł
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2008 19:44 przez Razal, łącznie zmieniany 3 razy.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 19:49

muli go cholernie, na rowerze bym teraz moje auto wyprzedzil:/ auto wogole nie do jazdy,czy jazda jest bardzo szkodliwa? bo musze jutro podjechac nim do sklepu po nia(niestety nie mam czasu na szukanie uzwywek:/ musze kupic koniecznie jutro)

aha jeszcze jedno: teraz dopiero doczytalem ze przed wyciagnieciem wtyczki odpina sie aku, dlaczego?? ja tego nie zrobilem czym moglem cos zwalic??? przeplywka to PIERBURG.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz cze 01, 2008 20:50

Stecko pisze:ja tego nie zrobilem czym moglem cos zwalic???
Najważniejsze to nie odpinać przy włączonym zapłonie bo przy podłaczonym aku odpinałem kilka razy i nic sie nie stało.
Przepływkę kupuj Pierburga bo jest mniej awaryjna od Boscha



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 21:33

dzieki uspokoiles mnie:) takze jutro smigam z rana do sklepu po nowa, widzialem rowniez zamienniki za polowe ceny ale czy warto??

zastanawiam sie rowniez nad wywaleniem katalizatora skoro i tam mam przymusowe wolne jutro:)

pozdr



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz cze 01, 2008 22:05

Stecko pisze:zastanawiam sie rowniez nad wywaleniem katalizatora
nie zaszkodzi autko troche ożyje ale za to ciut głośniejsze



pawelekk22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:00
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: pawelekk22 » pn cze 02, 2008 11:00

ja wymienilem w swoim przeplywke za 100 zl i jestem zadowolony poki co. dziala identycznie jak stara tzn zadnego spadku mocy etc. ciagnie jak trzeba :>



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pn cze 02, 2008 14:45

jestem wlasnie po wymianie przeplywki:) Nie pytajcie ile mnie to kosztowalo w sklepie motoryzacyjnym:/ Auto odzyskalo moc a nawet jest chyba mocniejsze niz przed awaria... ale hmm w dalszym ciagu przerywa:/ Nie mam pojecia co to moze byc... dzis szarpalo tak w ok 2500 tys...

Chcialem byc cwany i objechalem szroty ale nie znalazlem zadnego tdi:)

Takze szukam jakegos sprytnego forumowicza z laptopem z mojej okolicy w celu podpiecia vag...


z gory dzieki za info



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pn cze 02, 2008 22:17

a ja myślę, że po prostu nastawnik jest zasyfiony i stąd szarpanie.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn cze 02, 2008 22:49

Odepnij wtyczkę od prędkościomierza, było wiele razy ...



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pn cze 02, 2008 22:55

dokładnie od impulsatora w skrzyni, przestanie działać prędkościomierz, ale jak szarpanie ustanie to masz odpowiedź.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » wt cze 03, 2008 07:43

odpinalem wtyczke wczesniej i niestety nie pomoglo:) kombinowalem juz an rozne sposoby... a czy zapchany katalizator moze byc winny??

pozdr



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt cze 03, 2008 08:30

Sprawdz filtr paliwa , przewody paliwowe czy są bąbelki powietrza w przewodzie paliwowym.
Katalizator zapchany raczej zamuliłby auto.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » wt cze 03, 2008 19:05

filtr paliwa nowy, babelki czasami sie pojawiaja ale sporadycznie i malych ilosciach:) chyba w normie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 142 gości