Koszty naprawy uszczelki pod głowicą AJM 115KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BORAMAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 01:04
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Koszty naprawy uszczelki pod głowicą AJM 115KM

Post autor: BORAMAN » pt maja 30, 2008 17:46

Witam!!
Chciałbym się dowiedzieć jakie są średnie koszty wymiany uszczelki pod głowicą w VW Bora (115 KM AJM - 6 gear). Niestety dzisiaj zbiorniczek od płynu chłodniczego zapluł mi całe prawe nadkole. Płynu ubyło a jak odkręciłem nakrętke to zaśmierdziało spalinami. Szukałem na forum to nie potrafiłem znaleźć podobnego posta. Jeszcze jedno przy jakich przebiegach w TDI zdarzają się podobne awarie bo na cyferkach mam 216000km i czy po wymianie silnik będzie miał takie samo przyśpieszenie i spalanie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam BORAMAN.
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2008 17:59 przez BORAMAN, łącznie zmieniany 1 raz.


Boraman

Rafał 8657
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Rafał 8657 » pt maja 30, 2008 21:37

Części kup sobie sam może dostaniesz jakiś upust, u mnie w MK4 jeszcze nic nie robiłem przy uszczelce - odpukać, przebieg ponad 200 kkm. Jak pójdziesz do dobrego sklepu to Ci powiedzą jakie części trzeba kupić, Ja kupowałem uszczelkę "Elring" podobno jedna z najlepszych, kup nowe śruby do głowicy, uszczelniacze na zawory, nie pamiętam co tam jeszcze, jeśli chodzi o robociznę to trudno powiedzieć jak wymieniałem uszczelkę w swoim MK2 to dopiero zobaczyłem ile tam jest roboty przy tym, noi jak będziesz chciał oddać auto do roboty to wcześniej dowiedz się kto w Twojej miejscowości dobrze planuje głowicę bo może też trzeba będzie zrobić koszt to ok 60-80 zł za planowanie. Plus jeszcze pewnie dociągnięcie jej po kilku tys km. Aha i poszukaj dobrą firmę lub mechanika który Ci to zrobi bo partaczy co niemiara.
Może się ktoś wypowie na co zwrócić jeszcze uwagę przy wymianie uszczelki o czym ja zapomniałem lub po prostu nie wiem jeśli chodzi o MK4. :kufel:


Raf

Awatar użytkownika
_mumin_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 03, 2008 00:30
Lokalizacja: OKR
Kontakt:

Post autor: _mumin_ » sob maja 31, 2008 09:03

Oj oby Ci się udało że to tylko uszczelka :otepienie:
Bo te AJM'y ogólnie robią niespodzianki . Mamy akurat takiego na warsztacie
z prawie identycznym przebiegiem jak twój
też przyjechał tylko na wymianę uszczelki ...ale po rozebraniu okazało się
że nie jest za wesoło :( Uszczelka oczywiście wydmuchana na 2 cyl. ale
oprócz tego pęknięty 3 tłok , wżery na 1 tłoku i wżery na bloku :(
Looknij sobie tu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171470

Jakby co możemy się podjąć roboty ..koszty na PW.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości