Blad 575 i brak mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blad 575 i brak mocy

Post autor: robak7 » wt maja 06, 2008 19:14

Witam,

Wyskakuje mi od czasu do czasu blad 575 (ciśnienie kolektora dolotowego-notlauf??). Jednak blad pojawia sie tylko przy np ruszaniu z miejsca na drugim biegu, czyli przy niskich obrotach i wiekszym obiazeniu.
Nigdy nie pojawia sie to przy wysokich obrotach i nawet gdy jade dluzszy czas np przy obrotach 4000.
Zastanawiam sie czy to jest wina zaworka, gruszki czy moze kierownic.
Jednak z drugiej strony nigdzie nie wyczytalem aby takie objawy byly przyczyna zapieczonych kierownic.
Jedyne, na co zwrocilem uwage to tn nieszczesny, pstrykajacy przekaznik za popielniczka (nie wiem czy jest cos takiego w Golfie), tzn jesli przy rusaniu nie zalaczy/wylaczy sie wtedy chyba pojawia sie notlauf.
Drugie spostrzezenie zwiazane jest z przeplywka.
Blad 575 zaczal sie pojawiac po wymianie przeplywki na nowa. Auto oczywiscie lepiej ciagnie ale niestety czasami pojawia sie ten nieszczesny blad :(

Poradzcie prosze od czego zaczas sprawdzanie. Logi dynamiczne nic tu nie dadza bo jak auto nie wpadnie przy niskich obrotach w notlauf to potem juz moge wsiskac gaz i jest ok.


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt maja 06, 2008 19:35

hmm wężyk od Mapsensora masz szczelny :?: sztanga turbo chodzą płynnie :?:
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 19:35 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » wt maja 06, 2008 20:42

damcio151 pisze:hmm wężyk od Mapsensora masz szczelny :?:...
Masz na mysli te, ktory idzie od czujnika w dolocie do ECU? Jesli tak, to przyznam sie, ze nie wiem bo nie ma jak tego sprawdzic. Jedynie bede musial podmienic go na nowy. Jedyne co moge napisac to, ze zakladalem nowa opaske zasiskowa.
Tylko idac tym tropem to chyba nieszczelnosc powinna sie pojawiac przy wiekszym cisnieniu, czytaj wiekszych obrotach... Czyż nie?
damcio151 pisze:...sztanga turbo chodzą płynnie :?:
Sztanga dziala poprawnie, chociaz sprawdzalem to dawno temu. jesl;i chodzi o turbo to jest ok. W wolnej chwili zrobie logi dynamiczne.
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 20:43 przez robak7, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt maja 06, 2008 21:10

robak7 pisze:Masz na mysli te, ktory idzie od czujnika w dolocie do ECU? Jesli tak, to przyznam sie, ze nie wiem bo nie ma jak tego sprawdzic. Jedynie bede musial podmienic go na nowy. Jedyne co moge napisac to, ze zakladalem nowa opaske zasiskowa.
Tylko idac tym tropem to chyba nieszczelnosc powinna sie pojawiac przy wiekszym cisnieniu, czytaj wiekszych obrotach... Czyż nie?
aha passat ma odzielny map :?: z kolektora ssącego powinien wychodzić wężyk i iść do ECU
robak7 pisze:W wolnej chwili zrobie logi dynamiczne.
to chyba najwięcej powie ;)
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 21:11 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » wt maja 06, 2008 22:57

damcio151 pisze:aha passat ma odzielny map :?: z kolektora ssącego powinien wychodzić wężyk i iść do ECU
Dokladnie to nie z kolektora tylko z rury plastikowej dochodzacej do kolektora, tej od IC. Niby wezyk da sie obracac na tym kroccu wystajacym ale tak jak pisalem, jesli zasysaloby powietrze to chyba blad pojawialby sie tez przy wiekszych obrotach...

Tak jako pierwsze rozeznanie: czy mozliwe jest, ze zawor sterujacy turbina jest zly? Jeszcze jedno: czy w Golfach macie taki przekaznik, ktorego pstrykanie/zalaczanie jest wyraznie slyszalne przy ruszaniu z miejsca?

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 22:13 ]
A czy mozliwe jest, ze np zanieczyszczony jest czujnik ale ten w ECU?? Bo to chyba ten czujnuk jest odpowiedzialny za pomiar cisnienia w kolektorze dolotowym. Tak czy nie?

[ Dodano: Pon Maj 12, 2008 22:11 ]
Zastanawiam sie czy np zanieczyszczony czujnik znajdujacy sie w ECU, do ktorego idzie wezyk od rury IC moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy??
Co Wy na to?

Czy czyszczenie moze w czyms pomoc?


Pozdrawiam,

Rafał

TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt maja 13, 2008 08:30

podaj opis całego błędu 575 dokładnie co komputer wyrzucił, są dwie opcje przeładowanie i niedoładowanie


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » wt maja 13, 2008 20:35

TomTDI pisze:podaj opis całego błędu 575 dokładnie co komputer wyrzucił, są dwie opcje przeładowanie i niedoładowanie
Jedyne co bylo opisane to 00575 i shareware version... ;)
Teraz mam pelnowartosciowegoVAG'a ale jak na zlosc auto nie wpada w awaryjny.

A co myslicie o tej teorii, ze przyczyna moze byc zaslepiony EGR? Moze na niskich obrotach otwarty EGR jakos zmniejsza/zwieksza ciśnienie??
Teraz sobie przypominam, ze wlasnie fakt pojawienia sie pierwszego notlaufu laczy sie w czasie rowniez z zaslepieniem EGR'a.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 20:37 przez robak7, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,

Rafał

TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt maja 13, 2008 21:00

prędzej uszkodziłeś wężyk do czujnika ciśnienia


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » wt maja 13, 2008 21:52

TomTDI pisze:prędzej uszkodziłeś wężyk do czujnika ciśnienia
Uszkodzic to moze nie bo zwracam na to uwage. Fakt, jest troche przetarty ale czy w takim przypadku blad pojawialby sie tylko czasami??


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr maja 14, 2008 08:49

robak7 pisze:Fakt, jest troche przetarty ale czy w takim przypadku blad pojawialby sie tylko czasami??
nie ...
wymień ten wężyk jeżeli widzisz że jest przetarty



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » czw maja 15, 2008 21:08

TomTDI pisze:podaj opis całego błędu 575 dokładnie co komputer wyrzucił, są dwie opcje przeładowanie i niedoładowanie
Dzisiaj blad ponownie. Rano przy jezdzie do pracy. Oczywiscie dzisiaj nie mialem kopa podpietego... Przypuszczam, ze blad pojawil sie zaraz po wyjezdzie przy podjeznie pod niewielkie wzniesienie na 2-gim biegu. Obroty doszly tak max do 2500.
Blad jaki wystapil to:
00575 - Intake Manifold Pressure
17-00 - Control Difference
Nie ma mowy o niedoladowaniu czy przeladowaniu:(
Niestety nie wiem co znaczy druga linijka-roznica sterowania, hmm...

A tak, jak pytalem, czy zaslepiony EGR moze miec wplyw na pojawiajacy sie blad?
W sobote wycagam zaslepke i zobaczymy czy beda roznice.
Milego weekendu zycze:)
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2008 21:11 przez robak7, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » czw maja 15, 2008 21:48

a ja się ostatnio bawiłem i odpiąłem wężyk z gruchy
wynik: auto przyspiesza do 4 tysięcy, nie patrzyłem czy dymi, po 7 sekundach wysterował gruchę na 99%, załapał błęda 575 i potem nawet po podpięciu wężyka( na włączonym silniku) nie wysterowywał gruchy i po prostu jeździłem bez doładowania.
Więc u Ciebie bardzo możliwe, że jak masz wężyki nieszczelne to jak mu depniesz jest za małe doładowanie i się kupa robi.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » śr maja 21, 2008 22:04

Trochę chyba jestem mądrzejszy... :)
W ostani weekend wymieiłem wężyk idący od rury kolektora do ECU oraz wyjąłem zaślepkę z zaworu EGR.

Faktem jest, że od tamtego czasu auto ani raz nie złapało awaryjnego ale niestety ma mniejszą moc/przyspieszenie :(
Teraz się zastanawiam czy EGR może aż w takim stopnu wpływać na moc silnika, czy to może inna bajka... Mianowicie wyminiłem również opony na letni na rozmiar 195/60 z wcześniejszych 195/55. Zastanawiam się czy wzrost średnicy koła mógłby w stopniu odczuwalnym wpłynąć na moc?

Jedyne co mi pozostaje to zamontowanie blaszki w EGR ponownie i sprawdzenie tego na letnich (większych) oponach :)

Teraz poddaję dyskusji wpływu zaślepionego EGR'a na błąd 575 i większych opon na moc/przyspieszenie :)


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr maja 21, 2008 22:09

robak7 pisze:wpływu zaślepionego EGR'a na błąd 575
zaden wplyw


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości