Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » czw kwie 24, 2008 13:23

daszczyk pisze:cześć !!! ja ostatnio zauważyłem że to koło jakby zaczeło drgać może odchyłka 1 mm prawie wogólę można powiedzieć. I moje pytanie mam zmiane rozrządu za 10 tys. i czy kupno tego koła wystarczy czy juz trzeba wał szlifować za każdym razem ja zaczeło drżeć ?? dzięki za odpowiedz
Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to jeśli faktycznie to jest 1[mm] to przy takiej precyzji jaka powinna być w rozrządzie to to jest dużo. Jeśli faktycznie to jest 1[mm]. Czy auto odpala prawidłowo i jeździ bez problemów?

Moja rada - w takiej sytuacji wymienił bym ten rozrząd już teraz bo 10 tys.km to nie tak dużo, a ryzyko spore. Jeśli nawet nie dojdzie do ścięcia klina to zawsze można uniknąć remontu wału co ograniczy koszty. Jeśli masz dostęp do czujnika zegarowego to warto by było sprawdzić jakie faktycznie jest bicie tego koła i jeśli jest to faktycznie 1mm to warto tam zajrzeć już teraz.

Pozdroooo
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2008 13:26 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

zelwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:30
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: zelwa » czw kwie 24, 2008 15:01

daszczyk pisze:cześć !!! ja ostatnio zauważyłem że to koło jakby zaczeło drgać może odchyłka 1 mm prawie wogólę można powiedzieć. I moje pytanie mam zmiane rozrządu za 10 tys. i czy kupno tego koła wystarczy czy juz trzeba wał szlifować za każdym razem ja zaczeło drżeć ?? dzięki za odpowiedz
Proszę zauważyć że ważne jest na którym kole obserwuje pan odchyłkę - otóż jeśli odchyłka jest na kole pasowym wspomagania układu kierowniczego (ostatnie mniejsze koło od zewnątrz) nie lekceważyłbym tego ponieważ to ono właśnie przykręcone jest "na sztywno" poprzez metalowy środek większego koła do wału. Natomiast odchyłki na kole pasowym napędu alternatora i pompy wodnej mogą być spowodowane wypracowaniem się lub starzeniem gumy w tym większym kole pasowym. Ale to trzeba stwierdzić. Jeśli rzeczywiście owo mniejsze koło ma bicie to wręcz konieczne jest "wypłaszczenie" czoła wału wraz ze zmianą koła napędzającego pasek rozrządu ponieważ to właśnie jest przyczyną gibania się.
Pozdrówka



Awatar użytkownika
wojtaz83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn maja 08, 2006 07:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtaz83 » czw kwie 24, 2008 23:57

mialem gibanie, mialem sciety klin:( lecz zawory sie nie spotkaly :) wal korbowy poszedl do przerobienia na ten od TDI :D teraz jest ok ale duze kolo troszke sie buja male nic, pytalem ludzi takich w wieku 50-60 lat ktorzy cale zycie jezdza dieslami i powiedzieli ze nie powinienem sie przejmowac jak nie do konca rowno chodzi ale szczerze powiemz e niewiem co mam o tym myslec poki co jezdzi na przerobce na tdi..



zelwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:30
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: zelwa » pt kwie 25, 2008 09:10

Aby spać spokojnie jakiś czas (czytaj: jeździć spokojnie) po takiej przeróbce, muszą być spełnione 2 warunki: duża dokładność przystosowania wału do innego koła zębatego, koło oczywiście nowe i czoło wału płaskie i prostopadłe do osi wału, oraz nowa śruba właściwie przykręcona tzn tak aby pracowała w strefie swojej sprężystości czyli ani za słabo ani za mocno.
A do czasu - bo samo rozwiązanie konstrukcyjne jest niewłasciwe skoro fabryczne zamontowanie (czytaj - właściwe) nie wytrzymuje czasu żywotności silnika.



badzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 30, 2007 17:51
Lokalizacja: pomorze

Post autor: badzior » pt kwie 25, 2008 13:22

Witam,

Czy problem scietego klina dotyczy rowniez silnikow 1.6 TD w Mk2?



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt kwie 25, 2008 14:18

w silniku 1,6 TD jest ten sam problem, mojemu tacie poleciało wszystko właśnie w takim silniku pozdro


Seba

EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: EasyRider » pt kwie 25, 2008 20:23

Według mnie gdyby nikt nie grzebał przy śrubie przykręconej do wału przez fabryke, to takich gibań by nie było w aż tylu samochodach. To te "profesjonalne" serwisy i mechanicy robią bałagan w tych silnikach, źle dokręcając śrubę i to najczęściej starą....



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt kwie 25, 2008 21:23

EasyRider pisze:Według mnie gdyby nikt nie grzebał przy śrubie przykręconej do wału przez fabryke, to takich gibań by nie było w aż tylu samochodach. To te "profesjonalne" serwisy i mechanicy robią bałagan w tych silnikach, źle dokręcając śrubę i to najczęściej starą....

150% racji. nie leje na wale - nie ruszac kola!!! ruszysz kolo, sprawdz czolo i klin, kup nowa srube, postepuj zgodnie z procedura, uzyj kleju.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » sob kwie 26, 2008 14:08

Jeżeli nie ma potrzeby to się tego nie rusza i jest spokój.

Ale czasem też trzeba to ściągnąć np. przy wypracowanym kole z tłumikiem.

Prawda jest jedna - trzeba to zrobić porządnie, a żeby to zrobić porządnie potrzeba odpowiedniego sprzętu i wiedzy :hmm: niestety często brakuje jednego i drugiego przy naprawie 'psuciu' tego połączenia!

Efekty są takie jak widać na stronie pierwszej tego postu.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

zelwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:30
Lokalizacja: Sędziszów

malutka uwaga...

Post autor: zelwa » pt maja 09, 2008 08:17

Dla wymiany koła z tłumikiem nie ma konieczności ingerowania w mocowanie calości na wale - wystarczy odkręcić 4 śruby mocujące to koło do kółka zębatego.
Pozdrawiam...



grzesiek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 22:22
Lokalizacja: Solec nad Wisłą\ Wiesbaden
Kontakt:

Post autor: grzesiek1990 » pn sie 18, 2008 17:18

panowie znacie jakiegos dobrego mechanika który zeszlifował by czoło wału?? w okolicach Lublina ostrowca sw i radomia?? wkażdym bądz razie buja sie minimalnie ale chciałby zeby wogóle sie nie bujało:)


[i]285PS 575 NM[/i]

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/325018d74ff22ee2][img]https://images83.fotosik.pl/756/325018d74ff22ee2m.jpg[/img][/URL]

http://www.forum.mk1cabrio.pl/viewtopic.php?t=7949
[b]Wszystkie zdjecia Golfika
https://goo.gl/photos/KtgpWczeRLdzNaJS6[/b]

maluch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 01, 2007 16:51
Lokalizacja: koniec swiata

Post autor: maluch » wt sie 19, 2008 16:20

to i ja dodam kilka fotek :) :chytry:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jeszcze kilka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



tomekb78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 28, 2008 14:01
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Post autor: tomekb78 » czw sie 28, 2008 15:04

Witam,
czy ktoś zna warsztat z okolic Wrocławia lub Legnicy, w którym robią frezowanie czoła wału korbowego, z góry dzięki



Davies1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 24, 2007 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Davies1 » czw sie 28, 2008 21:04

We wrocławiu na Kamiennogórskiej :hmm:


Zawsze jest ktoś przed Tobą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości