silnik AAZ automatyczne ssanie...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pomocrtv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 28, 2006 13:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

silnik AAZ automatyczne ssanie...

Post autor: pomocrtv » sob sie 19, 2006 00:24

Uszkodził mi się silnik w Golfie III 1.9TD 92r, kupiłem nowy silnik tylko nowszy 96r.
Mam teraz problem, gdyż w moim starym silniku miałem ssanie sterowane ręcznie, a w tym nowym jest elektronicznie.
Może ktoś wie jak można sterować tym ssaniem na krótko (podając jakieś napięcia) jakby ktoś mógł zmieżyć jakie napięcia tam się pojawiają.
Drugim problemem jest jakiś czujnik przy turbinie u mnie go nie miałem, do czego on jest i czy moge go wykożystać jakoś.
Ewentualnie prosiłbym o jakiś schemat, gdzie bedą oznaczone te połączenia.

[ Dodano: 19 Sie 2006 07:54 ]
Okazało się, że mam jeszcze jeden problem w pompie wtryskowej mam wstawiony jakiś czujnik immobilajzera, dochodzą do niego 2 przewody. Mam pytanie jak zrobić jakieś obejście tego czujnika żebym mógł normalnie odpalać, w poprzednim silniku tego nie było.
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2008 14:02 przez pomocrtv, łącznie zmieniany 1 raz.



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » sob sie 19, 2006 15:03

pomocrtv pisze:Może ktoś wie jak można sterować tym ssaniem na krótko (podając jakieś napięcia) jakby ktoś mógł zmieżyć jakie napięcia tam się pojawiają.
to co się tam pojawia to zbiór sygnałow z temp wody i sterownika świec żarowych więc musiał byś żeby to miało ręce i nogi wsadzić takie elektryczne obwody.
pomocrtv pisze:Drugim problemem jest jakiś czujnik przy turbinie u mnie go nie miałem, do czego on jest i czy moge go wykożystać jakoś.
prosimy o fotki co to za czujnik :bigok:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

pomocrtv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 28, 2006 13:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pomocrtv » sob sie 19, 2006 21:19

Dziękuje za pomoc myśle, że z tym automatycznym ssaniem sobie jakoś poradze.
Gorsza sprawa jest z tym immobilajzerem w pompie wtryskowej, czy można go wykręcić i w jego miejsce dać zaślepkę jak w mojej starej pompie, czy trzeba podać jakieś napięcie?

Co do turbiny to doszedłem, że nie jest to czujnik tylko eletrozawór i reaguje podobno podczas dodawania gazu, ale z tym dojde jak silnik już będzie pracował.

Prosiłbym o pomoc już nie mam sił do tego samochodu (dużo kasy w niego utopiłem)



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz sie 20, 2006 08:38

odnośnie immobilajzerka to sam nie wiem co z nim zrobić - mam taki fabrycznie a nie mam alarmu i strasznie mnie wpienia ten immo :grrr:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » ndz sie 20, 2006 20:03

Co do automatycznego ssania to ono bierze sygnał z modułu który steruje świecami i tym czujnikiem, jesli takiego nie miałes to go wywal i podłącz do tej dzwigni reczne innego wyjscia nie masz. Immobilajzer w tej pompie nie możesz wywalic i zastapic zaslepka nic nie da bo każdy złodziej by tak zrobił, po prostu musisz kupić emulator do immo i bedzie ok, ten czujnik rzuc zdjecie to ci powiem prawdopodobnie reguluje egr i i oparami paliwa w zależności od obciążenia. Miałem ten silnik i wszystko w nim rozbrykałem. Albo przełoż stara pompę wtryskową z kolektorem ssącym pozostawiając nową turbinkę i bedzie ok.



pomocrtv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 28, 2006 13:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pomocrtv » ndz sie 20, 2006 21:59

Dziękuje wszystkim za cenne rady.
Z immobilaizerem już sobie poradziłem, trzeba było go zdemontować i zostawić sam elektrozawór (wyjente immo na foto) :)
Ssanie narazie zostawiłem potem się nim zajme. Teraz problem został tylko z tym elektrozaworem przy turbinie. Jak zawór był zamknięty to turbina cały czas działa (gwizda) a jak otworze to ucicha. Niedługo przyjedzie do mnie znajomy on takie coś ma też przy turbinie zobacze kiedy u niego się to włącza i postaram się gdzieś to podpiąć :)
Narazie się ciesze, że silnik już odpalił...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



jarekboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 12:19
Lokalizacja: Stragrad

Post autor: jarekboss » wt maja 06, 2008 12:22

Jak wymatowac powyzsze imo, chcialem sam to zrobic ale nie wiem jak, czy ono jest przykrecone osobno do pompy?? u mnie s w nim dwa otwory jedni mowia ze sa to sroby a inni ze nity. Jesl bym to sciagnal czy muysze wyciagac cale okablowanie??



pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » wt maja 06, 2008 12:48

Immo jest przykręcane na takie specjalne śruby, które przy dokręcaniu przez fabryke się zrywają, więc nie da się ich normalnie odkręcić tylko trzeba wiercić :bigok:
Wywalasz immo łączysz kabelek od elektrozaworu na pompie i to tyle :bigok:



jarekboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 12:19
Lokalizacja: Stragrad

Post autor: jarekboss » śr maja 07, 2008 11:28

A gdzie dokladnie znajduje sie ten elektrozawor?? Jest ona pod tym immo czy tam gdzie wychodza z pompy przewody na wtryskiwaczep srodku?? A kabel do elektrozaworu mam podlaczyc bezposrednio akumulatora czy chodzi o inny przwod? Pozniej wzuce foty zebysciemogli zobaczyc jak to u mnie wyglada. Dzieki narazie za dotychczasowa pomoc



bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » śr maja 07, 2008 18:02

pod tym czarnym czymś(bo to nie jest immo tylko sterownik prądu z immo - dokładnie podaje napięcie na elektrozawór po otrzymaniu sygnału z cewki przy stacyjce itd). jeśli chcesz usunąć ten element najlepiej wyj ąć pompę i rozwiercić zrywalne śruby, którymi jest przykręcony. można oczywiście walnąć młotkiem, ale to rozwiązanie neandertala. możesz mieć jeszcze czujnik między przewodami wysokiego ciśnienia. tutaj możesz spokojnie wykręcić( jeśli wcześniej nie miałeś trakiego czujnika) i założyć śrubę(info nt gwintu u pompiarza).



jarekboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 12:19
Lokalizacja: Stragrad

Post autor: jarekboss » śr maja 07, 2008 22:24

A jesli ja sciagne ten sterownik pradu z immo to juz powinienem miec wszystko wporzadku, bo moj problem polega na tym ze na zimnym odpala bez problemu a jaksie nagrzeje to nie zapali za zadne skarby dopuki nie wystygnie, moze to jest wina czujnika miedzy przewodami wysokiego cisnieia bo taki posiadm?


Juz jest wszstko git z golfikem dzieki za cenne rady bo narazie chodzi jak burza:P Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 15:47 przez jarekboss, łącznie zmieniany 1 raz.



BediGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 09:36
Lokalizacja: PO,PZ

Post autor: BediGL » pn lip 26, 2010 11:47

jarekboss pisze:A jesli ja sciagne ten sterownik pradu z immo to juz powinienem miec wszystko wporzadku, bo moj problem polega na tym ze na zimnym odpala bez problemu a jaksie nagrzeje to nie zapali za zadne skarby dopuki nie wystygnie, moze to jest wina czujnika miedzy przewodami wysokiego cisnieia bo taki posiadm?


Juz jest wszstko git z golfikem dzieki za cenne rady bo narazie chodzi jak burza:P Pozdrawiam
I co było powodem że nie chciał odpalić jak był gorący?? bo mam teraz taki sam problem napisz jak sobie z tym poradziłeś



mcgregor1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 17:35
Lokalizacja: ESK, Łódź
Kontakt:

Post autor: mcgregor1988 » pn lip 26, 2010 15:35

jak na ciepłym jest problem z odpaleniem, spróbujcie polać górę pompy wodą i spróbujcie wtedy odpalić.


Pozdrawiam, Grzesiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości