Przeróbka automata na manual w TDI (czesci, problemy, itp)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przeróbka automata na manual w TDI (czesci, problemy, itp)

Post autor: fiLc » sob kwie 12, 2008 19:27

Witam,

dzis wrocilem od Pana Kisielnickiego w Szczecinie, ktorego szczerze polecam jak ktos ma pytania lub problemy z automatem-nie jest to reklama, lecz dobra rada bo o fachowca od takich rzeczy naprawde trudno i jak widac na moim przykladzie nawet przy najmniejszych i na pierwszy rzut oka prostych zabiegach nie dajcie sie dotknac nikomu do automata kto sie na tym nie zna w 100 procentach.

Cala historie opisze w innym watku poniewaz tutaj mam konkretne pytania co do przekladki z automata (CKZ) na manuala (CYP albo inna), bo koszt naprawy skrzyni zostal wyceniony na +- 5000zl:

•Jaka polecacie skrzynie (CYP,ASD itp)
•Jak wyglada sprawa z elektronika, po ususnieciu komputera skrzyni, tzn. czy jest konieczne przeprogramowanie komputera silnika?
•Jak trzeba zmodyfikowac uklad chlodzenia (poniewaz ASB tez jest podlaczona pod ten uklad)?

Z czesci beda potrzebne:
-skrzynia
-poloski
-wybierak
-sprzeglo
-docisk
-kolo dwumasowe
-pedaly
-rozrusznik (jak fajnie ze moj niedawno regenerowalem :grrr: )

czy cos jeszcze???Wiem ze sprzeglo i docisk najlepiej kupowac nowe, jak to wyglada z kolem dwumasowym???

Jestem wdzieczny za kazda pomoc poniewaz zdazylo sie to teraz w najgorszym momencie, gdzie naprawde jest mi potrzebny samochod, osoba w mojej rodzinie lezy w szpitalu-wiec ogolnie jestem lekko zalamany!

Dzieki wielkie i milego weekendu, pozdrawiam Jacek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 13, 2008 21:40 przez fiLc, łącznie zmieniany 5 razy.


Meine Variat TDI
[b][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142122[/url][/b]

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przeróbka automata na manual w TDI (czesci, problemy, it

Post autor: mirass » pn kwie 14, 2008 11:22

fiLc pisze:Witam,

dzis wrocilem od Pana Kisielnickiego w Szczecinie, ktorego szczerze polecam jak ktos ma pytania lub problemy z automatem-nie jest to reklama, lecz dobra rada bo o fachowca od takich rzeczy naprawde trudno i jak widac na moim przykladzie nawet przy najmniejszych i na pierwszy rzut oka prostych zabiegach nie dajcie sie dotknac nikomu do automata kto sie na tym nie zna w 100 procentach.

Cala historie opisze w innym watku poniewaz tutaj mam konkretne pytania co do przekladki z automata (CKZ) na manuala (CYP albo inna), bo koszt naprawy skrzyni zostal wyceniony na +- 5000zl:

•Jaka polecacie skrzynie (CYP,ASD itp)
•Jak wyglada sprawa z elektronika, po ususnieciu komputera skrzyni, tzn. czy jest konieczne przeprogramowanie komputera silnika?
•Jak trzeba zmodyfikowac uklad chlodzenia (poniewaz ASB tez jest podlaczona pod ten uklad)?

Z czesci beda potrzebne:
-skrzynia
-poloski
-wybierak
-sprzeglo
-docisk
-kolo dwumasowe
-pedaly
-rozrusznik (jak fajnie ze moj niedawno regenerowalem :grrr: )

czy cos jeszcze???Wiem ze sprzeglo i docisk najlepiej kupowac nowe, jak to wyglada z kolem dwumasowym???

Jestem wdzieczny za kazda pomoc poniewaz zdazylo sie to teraz w najgorszym momencie, gdzie naprawde jest mi potrzebny samochod, osoba w mojej rodzinie lezy w szpitalu-wiec ogolnie jestem lekko zalamany!

Dzieki wielkie i milego weekendu, pozdrawiam Jacek
przeprogramowanie komputera z automatu na manuala to najmniejszy problem
poza częściami które wypisałeś obawiam się że ABS też pójdzie do wymiany
sprzęgło śmiało zakładaj jednomasowe a skrzynka CYP


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fiLc » pn kwie 14, 2008 11:49

Dzieki, a powiedz czemu myslisz ze ABS do wymiany (a wlasciwie co dokladnie trzeba by wymienic)???

Pozdrawiam, Jacek


Meine Variat TDI
[b][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142122[/url][/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości