Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr kwie 02, 2008 16:20

impulsator znalazłem, wypiąłem kostkę i eureka ! drgania zagineły ! jest rewelacja ! ale teraz co mam zrobić ? wymienić go, czy nie :-( a i po podłączeniu z powrotem kostki nadal leży mi na glebie prędkościomierz ! fakt, że odłączając kostkę troszkę obruciłem impulsator, żeby było lepsze dojście, ale po podłączeniu kostki wróciłem to położenia przed grzebaniem a i tak zegar leży - muszę kiknąć na bezpiecznik jak kolega wcześniej pisał... ! Z tym oznaczeniem sprawdzę !

[ Dodano: 02 Kwi 2008 16:22 ]
dodam jeszcze, że w wężyku widać u mnie jak razem z paliwem co chwilka smyknie bąbelek powietrza - ale już ktoś pisał o tym i niby to normalne....
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 16:25 przez luzipower, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr kwie 02, 2008 19:15

ten impulsator to znalazłeś od spodu auta, na skrzyni biegów ???



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » śr kwie 02, 2008 20:45

luzipower pisze:dodam jeszcze, że w wężyku widać u mnie jak razem z paliwem co chwilka smyknie bąbelek powietrza - ale już ktoś pisał o tym i niby to normalne....
Dla mnie nienormalne ...


<wymoderowano>

mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » śr kwie 02, 2008 20:51

stania-PL pisze:
luzipower pisze:dodam jeszcze, że w wężyku widać u mnie jak razem z paliwem co chwilka smyknie bąbelek powietrza - ale już ktoś pisał o tym i niby to normalne....
Dla mnie nienormalne ...
dla mnie też nie normalne, zawalony filtr paliwa! Wymienić!!!! ...niby taka bzdeta ale jakże istotna.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » śr kwie 02, 2008 22:04

jaro001 pisze:ten impulsator to znalazłeś od spodu auta, na skrzyni biegów ???
nie od spodu - tak jak ktoś pisał wcześniej "od serwa w dół i troche w lewo" tam wypiąłem - tylko nie mówcie, że to nie to - na serio się uspokoiły te drgania ! ale objawy były jak inni pisali, że zegar leżał !

bezpiecznik nr. 7 wymieniłem i jest si ! oznaczenie silnika AGR

[ Dodano: 02 Kwi 2008 22:09 ]
mrEd pisze:
stania-PL pisze:
luzipower pisze:dodam jeszcze, że w wężyku widać u mnie jak razem z paliwem co chwilka smyknie bąbelek powietrza - ale już ktoś pisał o tym i niby to normalne....
Dla mnie nienormalne ...
dla mnie też nie normalne, zawalony filtr paliwa! Wymienić!!!! ...niby taka bzdeta ale jakże istotna.
filtr paliwa wymieniałem 1000 km temu ! z resztą wszystkie filtry, rozrząd, olej, płyny ! serio to nie normalne ?

poza tymi drganiami co ma większość tu piszących silnik chodzi jak żyleta ! więc chyba jest ok mimo tych pęcherzyków ! wszystko na to wskazuje...


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw kwie 03, 2008 11:24

Może ktoś zrobić fotkę i przesłać w którym miejscu jest ten impulsator, albo serowo żebym wiedział gdzie tego ustrojstwa szukać ???



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » czw kwie 03, 2008 18:13

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 03 Kwi 2008 21:42 ]
Apropo - jak już zrobiłem zdjęcia:

Obrazek

STRZAŁKA - tutaj widać u mnie te bąbelki powietrza, o którym mówiłem wcześniej
KÓŁKO - to ustrojstwo na odpalonym cały czas pstyka (co słychać i czuć jak się dotknie) co to jest za badziew ? fakt, że słychać tylko na otwartej masce, ale skoro już mogę wskazać to się spytam do czego to jest ?


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw kwie 03, 2008 22:09

luzipower pisze:KÓŁKO - to ustrojstwo na odpalonym cały czas pstyka (co słychać i czuć jak się dotknie) co to jest za badziew ? fakt, że słychać tylko na otwartej masce, ale skoro już mogę wskazać to się spytam do czego to jest ?
to jest elektrozawór N75 od sterowania turbiną, jego cykanie to normalny objaw więc nie masz się czym przejmować.


Obrazek

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » sob kwie 05, 2008 19:38

luzipower pisze:STRZAŁKA - tutaj widać u mnie te bąbelki powietrza, o którym mówiłem wcześniej
KÓŁKO - to ustrojstwo na odpalonym cały czas pstyka (co słychać i czuć jak się dotknie) co to jest za badziew ? fakt, że słychać tylko na otwartej masce, ale skoro już mogę wskazać to się spytam do czego to jest
W kółku to N75 bardzo dobrze, że pyka znaczy, że jako tako działa !

w tym wężyku po zapaleniu auta nie powinno być żadnych bąbelków powietrza!!! Jeśli są to wymień filtr paliwa i podociskaj obejmy na tych wężykach, jedna rada u mnie na samych końcach wężyki były spękane więc obciełem tak ok 0,5 cm i wpiełem na nowo mocno dociskając obejmy bąbelki znikneły, szarpanie na niskich obrotach (1200-1500) ustało.

Pozdro

[ Dodano: 05 Kwi 2008 19:41 ]
Wracając do tematu. Po wymianie sprzęgła oraz dwumasu wszelkie drgawki i strzały przy zapalaniu znikneły jest super teraz więc myśle, że nie macie nad czym dumać. Porażająca diagnoza DWUMAS !! ja juz się przekonałem.


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » pn kwie 07, 2008 13:25

Po odłączeniu wtyczki silnik nie wpada w dziwne drgania.
Czujnik prędkości wymieniłem na nowy i nadal to samo, pojawiają się dziwne drgania, czyli bez zmian wszystko.
Nie próbował ktoś z was wymienić tą część czujnika która wchodzi do skrzyni, która jest zakończona takimi ruchomymi trybami?? Zastanawiam się czy to właśnie nie ten element powoduje te drgania, bo ja wymieniłem tylko sam czujnik cena w serwisie to 67 zł.
Ostatnio zmieniony pn kwie 07, 2008 13:35 przez jaro001, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » pn kwie 07, 2008 14:59

stania-PL
ile cię wyniosła wymiana sprzęgła i dwumasu ?

Jaro001 - troche szkoda ! ja już sam nie wiem co mam wymienić

Fakt jest taki, że przy ruszaniu na jedynce zdaża się, że mi sprzęgło pisknie (jak stare nie naoliwione zawiasy) nie wiem, czy to coś groźnego ? no i sprzęgo łapie przy samiutkim końcu (kobita się nie może nauczyć - co bieg to szarpnie, bo w poprzedniej Aensis Verso brało od półowy) jak sprawdzić, czy sprzęgło się kóńczy, czy jeszcze poczekać ?


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn kwie 07, 2008 18:54

stania-PL pisze:Po wymianie sprzęgła oraz dwumasu wszelkie drgawki i strzały przy zapalaniu znikneły jest super teraz więc myśle, że nie macie nad czym dumać. Porażająca diagnoza DWUMAS !! ja juz się przekonałem.
wymieniłeś na kolejny dwumas czy wstawiłeś komplet tj. zwykły zamach + sprzęgło z VR6 lub G60 ? bo to lepsze i tańsze rozwiązanie oraz podstawa przy zwiększaniu mocy i momentu zwłaszcza przy momencie obrotowym powyżej 360 Nm


Obrazek

krzysiek515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:01
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: krzysiek515 » wt kwie 08, 2008 13:56

Może faktycznie trzeba zmienić impulsator razem z trybikiem który wchodzi w skrzynię?
Coś w tym musi być



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » wt kwie 08, 2008 15:53

jaro001 pisze:Nie próbował ktoś z was wymienić tą część czujnika która wchodzi do skrzyni, która jest zakończona takimi ruchomymi trybami?? Zastanawiam się czy to właśnie nie ten element powoduje te drgania
Ja tak zrobiłem -nic nie pomogło.
luzipower pisze:stania-PL
ile cię wyniosła wymiana sprzęgła i dwumasu ?
Sprzęglo+dwumas+łożysko=1300zł + robocizna = 1500 zł
Zestaw LUK
Sztomel pisze:wymieniłeś na kolejny dwumas czy wstawiłeś komplet tj. zwykły zamach + sprzęgło z VR6 lub G60 ? bo to lepsze i tańsze rozwiązanie oraz podstawa przy zwiększaniu mocy i momentu zwłaszcza przy momencie obrotowym powyżej 360 Nm
Wstawiłem dwumas tak jak było w orginale. Zwykłego zamachu nie chciałem bo słyszałem, że sie silnik telepie na jałowym biegu nie wiem ile w tym prawdy.

Powiedz mi bo chcę zrobić wirusika na ok ~ 130-135 KM i ~300-310 nM. Styknie mi te sprzęgło czy bede szybko wymieniał ?


<wymoderowano>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości