Wsteczny i 1 bieg ze zgrzytem reszta bardzo ciężko

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Wsteczny i 1 bieg ze zgrzytem reszta bardzo ciężko

Post autor: stania-PL » sob mar 29, 2008 14:36

Problem wygląda następująco:
od pewnego czasu biegi zaczeły mi ciężko wchodzić, na początek 1 bieg, czasami na skrzyżowaniu musiałem pare razy przeładować sprzęgło zanim mi wchodził. W obecnej chwili jest tragedia wsteczny za każdym razem wchodzi ze zgrzytem (sprzegło do podło - bez wątpliwości) jedynka czasami uda się wrzucić bez zgrzytu ale mam specjalną technikę bo każdy jak wsiada i wrzuca normalnie to zgrzzzzzyt :grrr:
Reszta biegów wchodzi w miare spoko czasami też coś zgrzytnie ale to sporadycznie. Biegi wchodzą tak jak by do połowy i trzeba je dopychać do końca, czasami wręcz nie da się nic zrobić można stać minutę i naciskać sprzęgło aż się uda ...
Na zgaszonym motorze biegi też bardzo ciężko śmigają.

Sprzęgło bierze mi przy samym dole (to chyba dobrze bo mi to odpowiada bardzo)ok 5-7 cm nad podłogą, nie przepuszcza ciągnie super.

Wizyta u pierwszego mechanika:

Powiedział, że trzeba trochę podnieść pedał sprzęgła bo być może nie wysprzęgla do końca
powiedział, że jest to hydrauliczne sprzęgło i nic nie da się zrobić - samo się reguluje

Wizyta u drugiego mechanika:
od razu powiedział, że cos jest nie tak z tarczą, że trzeba rozebrać całe sprzęgło, całą skrzynie i się zobaczy co jest nie tak... gdy mu powiedziałem, że jest u mnie dwumas od razu powiedział, że to może być też dwumas.

Według mnie przyczyna tkwi chyba(?) w skrzyni? Gdzieś czytalem, że ludzie podciągają jakieś cięgna w skrzyni ale nie wiem czy to to. No sam nie wiem co mam myśleć, jak spytałem czy może to wina oleju lub jego braku w skrzyni to nie dopuszczali takiej możliwości nawet, dolałem płynu hamulcowego myślałem, że może w tym tkwi wina nic z tego.

Opadają mi ręce, wydam hajs na podzespoły a i tak będzie to samo znając życie...

Pomocy

Jest ktoś godny polecenia w okolicach B-stoku ??
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 15:21 przez stania-PL, łącznie zmieniany 2 razy.


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » sob mar 29, 2008 15:24

może synchronizator
ale ręki sobie nie dam uciąć


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Wsteczny i 1 bieg ze zgrzytem reszta bardzo ciężko

Post autor: PinkFloyd » sob mar 29, 2008 15:43

stania-PL pisze:Problem wygląda następująco:
od pewnego czasu biegi zaczeły mi ciężko wchodzić, na początek 1 bieg, czasami na skrzyżowaniu musiałem pare razy przeładować sprzęgło zanim mi wchodził. W obecnej chwili jest tragedia wsteczny za każdym razem wchodzi ze zgrzytem (sprzegło do podło - bez wątpliwości) jedynka czasami uda się wrzucić bez zgrzytu ale mam specjalną technikę bo każdy jak wsiada i wrzuca normalnie to zgrzzzzzyt :grrr:
Reszta biegów wchodzi w miare spoko czasami też coś zgrzytnie ale to sporadycznie. Biegi wchodzą tak jak by do połowy i trzeba je dopychać do końca, czasami wręcz nie da się nic zrobić można stać minutę i naciskać sprzęgło aż się uda ...
Na zgaszonym motorze biegi też bardzo ciężko śmigają.

Sprzęgło bierze mi przy samym dole (to chyba dobrze bo mi to odpowiada bardzo)ok 5-7 cm nad podłogą, nie przepuszcza ciągnie super.

Wizyta u pierwszego mechanika:

Powiedział, że trzeba trochę podnieść pedał sprzęgła bo być może nie wysprzęgla do końca
powiedział, że jest to hydrauliczne sprzęgło i nic nie da się zrobić - samo się reguluje

Wizyta u drugiego mechanika:
od razu powiedział, że cos jest nie tak z tarczą, że trzeba rozebrać całe sprzęgło, całą skrzynie i się zobaczy co jest nie tak... gdy mu powiedziałem, że jest u mnie dwumas od razu powiedział, że to może być też dwumas.

Według mnie przyczyna tkwi chyba(?) w skrzyni? Gdzieś czytalem, że ludzie podciągają jakieś cięgna w skrzyni ale nie wiem czy to to. No sam nie wiem co mam myśleć, jak spytałem czy może to wina oleju lub jego braku w skrzyni to nie dopuszczali takiej możliwości nawet, dolałem płynu hamulcowego myślałem, że może w tym tkwi wina nic z tego.

Opadają mi ręce, wydam hajs na podzespoły a i tak będzie to samo znając życie...

Pomocy

Jest ktoś godny polecenia w okolicach B-stoku ??
Pokaz mi zdjecia jakie masz ciegna na skrzyni biegów to powiem ci jak wyregulowac biegi zeby dorze wchodziły- do konca, ale nie jestem pewien czy pomorze na zgrzyt, w MK IV TDI padaja synchronizatory u mnie ciezko wchodzi 2 bieg mimo wymiany oleju i regulacja nic nie dała



Awatar użytkownika
nentamer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 09, 2008 02:06
Lokalizacja: LU

Post autor: nentamer » sob mar 29, 2008 16:01

ja to przerabiałem w tamtym roku. zgrzytała dwójka, szczególnie na zimnym silniku.
synchronizator w sumie tani ale za robotę zapłaciłem jak cholera. z olejem przekładniowym wyszło z 800



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » sob mar 29, 2008 18:04

PinkFloyd pisze:Pokaz mi zdjecia jakie masz ciegna na skrzyni biegów to powiem ci jak wyregulowac biegi zeby dorze wchodziły- do konca, ale nie jestem pewien czy pomorze na zgrzyt, w MK IV TDI padaja synchronizatory u mnie ciezko wchodzi 2 bieg mimo wymiany oleju i regulacja nic nie dała
A gdzie są te cięgna? jak je znajde zeby zrobić foto?


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob mar 29, 2008 18:08

u mnie tak było jak miałem lużne nity w docisku i sprzęgło nie wysprzęglało dobrze

sprawdź czy wysprzeglik wykonuje pełny ruch

moze trzeba odpowietrzyć hydraulikę ?

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 17:20 ]
A gdzie są te cięgna? jak je znajde zeby zrobić foto?
ciegno jest przy linkach - tam jest taki czarny ciężarek... od góry patrz na skrzynie...ale to daje poprawe jak wchodzą cięzko np 1 i 3 lub 2 i 4 bieg



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » sob mar 29, 2008 22:05

cowboy pisze:u mnie tak było jak miałem lużne nity w docisku i sprzęgło nie wysprzęglało dobrze
To samo powiedział mi mechanik, nity lub sprezynki sie rozsypały jakieś.
cowboy pisze:moze trzeba odpowietrzyć hydraulikę ?
odpowietrzona - nic
cowboy pisze:sprawdź czy wysprzeglik wykonuje pełny ruch
jak to zaobserwować??

PS. Jakie polecacie tarcze jakiej firmy zeby były trwałe a nie ze po kazdym zrywie czuc palone szprzegło

[ Dodano: 31 Mar 2008 15:02 ]
Tymczasowo wrzucam wsteczny po zgaszeniu silnika dopiero go zapalam i cofam ale blokuje mi się ze nie mogę go wyrzucic na luz ponownie gaszę i ruszam do przodu co jest?


<wymoderowano>

Toma_x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:52
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Toma_x » pn lip 14, 2008 15:05

podepne sie bo mam podobnie ale silnik ABF jednak to samo sprzeglo. masakra przy wrzucaniu biegow. musze kilka razy lewarkiem wbijac a jak dalej nie wchodzi to sprzeglo drugi raz wrzucic albo trzeci raz... jest coraz gorzej, kiedys tylko 3-ka zle wchodzila a teraz 2,3,4... POMOCY


Mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1798899#1798899
----> oceniajcie

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn lip 14, 2008 22:43

stania-PL zanim oddasz auto w ręce mechanika, który (jak będzie uczciwy to całe Twoje szczęście) sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów - niby banalna porada ale oby okazała się trafiona, zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego a następnie problem przy rozłączaniu biegów na bieg jałowy i problemy z wrzuceniem pozostałych to typowy objaw niedostatecznej ilości oleju,
nie daj Boże jak oddasz mechanikowi do roboty auto, on zrobi dolewkę oleju a Tobie powie, że wybebeszył całą skrzynię z auta i pewnie wymienił dwumas ze sprzęgłem i skasuje jak za zboże.
Jeśli poziom oleju będzie OK to wtedy trzeba się zastanowić nad wizytą u mechanika jeśli powyższe porady kolegów nie pomogą.


Obrazek

peter2906
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 04, 2008 13:26
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: peter2906 » sob lip 19, 2008 19:05

Jak sprawdzic poziom oleju w mk4 bez kanalu??U mnie tez biegi ciezko wchodza.W Lagunie tak mialem jak mechanik wlal za gesty olej....



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lip 19, 2008 19:28

peter2906 bez kanału, najazdu bądź podnośnika cięzko będzie to zrobić,
owszem można lewarkiem podnieść na maksa lewą a następnie prawą stronę auta i popodkładać klocami (ważne aby samochód był w poziomie) ale jest to czasochłonne jak i niewygodne, lepiej pojechać do znajomego albo wykorzystać okazję przy wymianie oleju w silniku w zakładzie i wtedy na podniesionym aucie robota jest lux.


Obrazek

peter2906
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 04, 2008 13:26
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: peter2906 » sob lip 19, 2008 19:33

A jak juz wjade na kanal to ktory korek odkrecic zeby sprawdzic czy jest olej??Przydalo by sie jakies foto.Czy wszystkie mk4-ki maja stalowa oslone pod silnikiem czy tylko moj jest opancerzony?Pewnie trzeba bedzie odkrecic ta oslone??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości