Pytanie o wtryskiwacze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Pytanie o wtryskiwacze

Post autor: grandi » pt mar 28, 2008 16:31

Mam zamiar wymienić końcówki wtryskówi bo już chyba trochę leją przejechane 220 tys nie kopci aż tak bardzo , byłęm dziś u faceta powiedział że np . kupię Boscha końcówki wtrskiwaczy on je reguluje a potem ja sobie sam wkręcam.

Czy to prawda że ja mogę sobie je sam wkręcić jak on mi je wyreguluje ?( jakieś procedury?)
Jakiej firmy polecanie zamiennki?
I co dokładnie muszę kupić jakieś podkłądki ponoć?
Ostatnio zmieniony pt mar 28, 2008 16:33 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Re: Pytanie o wtryskiwacze

Post autor: VW User » pt mar 28, 2008 16:59

grandilodz pisze:Mam zamiar wymienić końcówki wtryskówi bo już chyba trochę leją przejechane 220 tys nie kopci aż tak bardzo , byłęm dziś u faceta powiedział że np . kupię Boscha końcówki wtrskiwaczy on je reguluje a potem ja sobie sam wkręcam.

Czy to prawda że ja mogę sobie je sam wkręcić jak on mi je wyreguluje ?( jakieś procedury?)
Jakiej firmy polecanie zamiennki?
I co dokładnie muszę kupić jakieś podkłądki ponoć?
Koncówki kup Boscha nie są bardzo drogie do twojego silnika. Po regulacji przez mechaniora możesz sam sobie je zamontować (pamiętaj aby zachować przy tym czystość żeby ich nie zabrudzić) podkładki też sobie zmien kosztują "grosze" Dostaniesz je w każdym porządnym sklepie motoryzacyjnym. Po zamontowaniu wtrysków będziesz musiał je odpowietrzyc (auto nie będzie chciało od razu pięknie odpalić) więc trochę to potrwa zanim silnik zacznie równo pracować.


[size=117]Meine white Golf:)[/size][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181061]Niepozorny Varia(n)t[/url]
[b]Chcę się kto podpiąć do VAGa proszę o kontakt[/b]

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt mar 28, 2008 17:05

VW User pisze:będziesz musiał je odpowietrzyc
Jak to się robi czy po prostu musi pochodzić jakiś czas


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » pt mar 28, 2008 18:17

grandilodz pisze:
VW User pisze:będziesz musiał je odpowietrzyc
Jak to się robi czy po prostu musi pochodzić jakiś czas
Najlepiej jak będziesz miał do tego pomoc drugiej osoby, wtedy popuść nakrętki przewodów wtryskowych druga osoba w tym czasie kręci rozrusznikiem (wcisnięty pedał gazu) gdy z przewodów zacznie lecieć ropa a silnik zacznie odpalać/odpali wtedy szybko dokręć nakretki od przewodów gdy silnik odpali (może to trochę potrwać) może pracować nierowno, wtedy popuść jeden przewod poczekaj az sie odpowietrzy i dokręć mocno, następnie zrób to samo z pozostałymi. Operację można powtorzyć kilka razy (jeśli zajdzie taka potrzeba) :okej:


[size=117]Meine white Golf:)[/size][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181061]Niepozorny Varia(n)t[/url]
[b]Chcę się kto podpiąć do VAGa proszę o kontakt[/b]

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pt mar 28, 2008 19:12

dodam że przy dokręcaniu wtrysku nie można przesadzić (uszkodzone gniazda w głowicy)



Bikerman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 13, 2007 17:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o wtryskiwacze

Post autor: Bikerman » sob mar 29, 2008 02:17

Odpowietrzyc mozna też samodzielnie. Musisz zalać filtr paliwa oraz pompę. Żeby zalac pompę musisz odkręć śrubę, która na górze pompy, trzyma lącznik dwóch wężyków. Po takim zabiegu odpalisz samodzielnie. Oczywiście nie od dodtknięcia, trzeba będzie trochę pokręcić ale sam tak robiłem i napewno działa.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » sob mar 29, 2008 02:52

Ja znam jeszcze inny sposob odpowietrzania :) Sciagasz wezyk wychodzacy z prawej strony pompy w strone filtra paliwa, nakladasz jakis wezyk na metalowy element wychodzacy z pompy, przekrecasz zaplon i zasysasz tak dlugo, az przez pompe przejdzie cale powietrze i bedzie rowniez zalana :) hehe hardcore, ale dziala :)


Obrazek
Obrazek

kudlaty640
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 10, 2006 11:27
Lokalizacja: sucha
Kontakt:

Post autor: kudlaty640 » sob mar 29, 2008 08:36

innym bardziej skaplikowanym sposobem jest sposob na kluczyk-
po dokreceniu wszelakich przewodow paliwowych i innych wczesniej odkreconych wsiadamy do samochodu i przekrecamy kluczyk w stacyjce-kilka podejsc i juz. :smoke:



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » sob mar 29, 2008 09:26

grandilodz, a jezeli niechce ci sie krecic wezami i innymi rzeczami od palifka to jak masz good aku to pokrec nim i sie sam odpowietrzy ( mi tak pomogło). oczywiscie musi byc w dobrej kondycji wszystko.
ale najlepszym i najszybszym sposobem jest sposób kolegiVW User,
pozdrawiam.
odnosnie marek to org bosch (łatwo sprawdzic czy nie jest org zapalniczka nawet :grin:

p.s. jak masz wtryski to moge ci je ustawic a nawet wymienic. jestem z łodzi.


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob mar 29, 2008 09:58

tberent
Jak to się tam ustawia bo jaestem kmpletnie zeilony , dobra ile chciałbyś za wymianę ?
Jak sprwdzić czy są orginalne?

Bawiłęś sie kiedyś w to? czy będziemy testwować :)
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 10:00 przez grandi, łącznie zmieniany 2 razy.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości