Problem z odpaleniem po dluzszym postoju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

danieldasw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 26, 2008 00:45
Lokalizacja: katowice

Problem z odpaleniem po dluzszym postoju

Post autor: danieldasw » śr mar 26, 2008 00:59

Golf MK2 1,6 TD (diesel silnik SB – 59 KW) , problem z odpalaniem, ale ... Mam problem z odpalaniem mego bolidu jeśli postoi tak miej wiecej około 24godzin. Rozrusznik kręci ale nie zapala (z rury wydostaje się dużo białego dymu), kręce kręce i po kilku dłuższych próbach – kilku minutowych (jeśli wcześniej akuś nie padnie) odpala, jak załapie to chodzi normalnie, wyłączę i odpala też normalnie – wszystko jest OK (jeśli postoi tak około 24 godz. – potem problem się powtarza). Co to może być??
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 12:20 przez danieldasw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Golf MK2 TD SB 1,6

Post autor: souler » śr mar 26, 2008 01:08

danieldasw pisze:Golf MK2 1,6 TD (diesel silnik SB – 59 KW) , problem z odpalaniem, ale ... Mam problem z odpalaniem mego bolidu jeśli postoi tak miej wiecej około 24godzin. Rozrusznik kręci ale nie zapala (z rury wydostaje się dużo białego dymu), kręce kręce i po kilku dłuższych próbach – kilku minutowych (jeśli wcześniej akuś nie padnie) odpala, jak załapie to chodzi normalnie, wyłączę i odpala też normalnie – wszystko jest OK (jeśli postoi tak około 24 godz. – potem problem się powtarza). Co to może być??
zapowietrza sie? paliwo nie schodzi po nocy?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr mar 26, 2008 01:23

souler pisze:zapowietrza sie? paliwo nie schodzi po nocy?
a ja myślę że jakby sie zapowietrzało paliwo to by nie było białego dymu z rury , stawiam że to wina świeczek 1, 2 spalone a może wszystkie.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

danieldasw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 26, 2008 00:45
Lokalizacja: katowice

Post autor: danieldasw » śr mar 26, 2008 02:05

Hmm narazie jestem na etapie sprawdzania akumulatora (po prostu założyłem z MK4 (wiekszy) – ale też troszkę po dłuższym czasie nie zapalił tak jak powinien – wiec chyba to nie to). Co do świec – jeszcze nie sprawdzałem – jakieś pół roku temu wymieniłem wszystkie na nowe z NGK (to i dużo i mało czasu) ale jakoś nie chce mi się wierzyć ze to świece (ale faktycznie jak jest taka teoria to musze zerknąć na nie). I jeszcze jeden temat (wspominany- zapowietrzenie) jak najlepiej (najprościej) sprawdzić czy jest zapowietrzony ?? I co z tym białym dymem?? - jest tylko jak nie umie zapalić (w innym przypadku jest wszystko OK



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » śr mar 26, 2008 09:03

Mnie NGK padły po 3 miesiącach. Wymień świece, ja miałem tak samo, to na pewno spalone świece.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » czw mar 27, 2008 00:23

Jescze pytanie czy zrobilo ci sie to nagle czy stopniowo. Jak nagle to obstawiam swiece.Ja tak mam ale u mnie siedzi silnik. Raczej obstawiam swiece



danieldasw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 26, 2008 00:45
Lokalizacja: katowice

Post autor: danieldasw » czw mar 27, 2008 12:58

silnik jest raczej OK - zbiera się jak zawsze - nie jeden z nowych samochodów by się nie powstydził takich osiągów, (z odpalaniem wręcz przeciwnie :)). Ale dziś wykręciłem dwie świece od prawej strony (te z łatwiejszym dojściem) no i obie są dobre – pozostaje jeszcze wykręcić pozostałe dwie, ale na to musze mieć troszkę więcej czasu (bo dojście jest ......), a autem musze jeździć codziennie. Chyba że ktoś zna szybki sposób wymontowania świec :) ??



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » czw mar 27, 2008 13:31

Zdjąć przewody do wtrysków z pompy i mieć szczupłe palce i dłonie. :grin:


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pt mar 28, 2008 22:25

Zdejmij tylko ten przewod zasilajacy od swiec daj na nie prad z akumulatora jak przy dotykaniu przewodem beda iskrzyly to na 90% sa sprawne.



danieldasw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 26, 2008 00:45
Lokalizacja: katowice

Post autor: danieldasw » sob mar 29, 2008 00:32

no jutrro sobota - wiec troszkę czasu więcej to zobacze co z tymi świecami - fajno by było jakby to faktycznie tylko świece - bo ostatnio mam mało czasu na bawienie się przy autku. a zrobic to musze



Bikerman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 13, 2007 17:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z odpaleniem po dluzszym postoju

Post autor: Bikerman » sob mar 29, 2008 01:58

To napewno nie są świece. Jeżeli dwie są napewno sprawne to trochę by się dławił ale by zapalał. Poza tym nie miałby znaczenia czas postoju, pod warunkiem że byłby wystarczający dla całkowitego wystudzenia silnik. Jak jest zimno do wystudzenia silnika wystarczy parę godzin, napewno dużo mniej niż 24. Sprawdź przewody przelewowe i wszystkie gumowe przewody paliwoowe w komorze silnika. Lubią one sparcieć a ze względu na wibracje silnika szasem pękają.
Podsumowując to napewno nie świece, za to prawie napewno zapowietrzenie.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » sob mar 29, 2008 03:56

Zapowitrzenie tez jest mozliwe ale najpierw sprawdz swiece po mojemu od tego sie zaczyna :grin:



danieldasw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 26, 2008 00:45
Lokalizacja: katowice

Post autor: danieldasw » pn mar 31, 2008 21:12

Dobra sprawdziłem dwie pozostałe świece i się okazało, że były jednak uszkodzone. No i po ich wymianieautko narazie pali jak trzeba (tylko że temp.. na dworze też jest wyższa i może to mieć też jakiś wpływ).
A jednak prawdopodobnie to wina świec (a niby to NGK). zobaczymy co się stanie za kilka dni



Tomasz G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz G » sob kwie 05, 2008 11:38

Witam,

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=420

A co możecie mi doradzić w w/w sprawie? Powoli kończą mi sie pomysły...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości