Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » pn paź 29, 2007 23:39

Witam
pzrypadkowo wpadłem na ten temat i zajzałem pod maske.........koło lekko boja sie na boki
(w poziomie) nie ma zadnych wibracji ani nie pokojacych objawów z tego co sobie przypominam przed wymiana paska tego nie było czyzby mechanik cos........jest tak juz zrobione ok 13tys km robic cos z tym czy jeździc silnik 1,9TD AAZ
pozdr



gtd_daroo

Post autor: gtd_daroo » czw lis 01, 2007 09:40

V12 pisze:Witam
pzrypadkowo wpadłem na ten temat i zajzałem pod maske.........koło lekko boja sie na boki
(w poziomie) nie ma zadnych wibracji ani nie pokojacych objawów z tego co sobie przypominam przed wymiana paska tego nie było czyzby mechanik cos........jest tak juz zrobione ok 13tys km robic cos z tym czy jeździc silnik 1,9TD AAZ
pozdr
Kolego zobacz pierwszą strone tego tematu i poczytaj sobie. Sam to ocenisz czy warto wymienić czy jeździć..

Tu link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2007 09:42 przez gtd_daroo, łącznie zmieniany 1 raz.



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: slawek317 » ndz lis 04, 2007 23:48

Witam wszystkich. Gdy kupiłem mojego golfika silnik 1,9GTD AAZ tez kolo sie gibało na boki, wiec do mechanika a on mówi ze trzeba zrobić regeneracje czopa wału tzn doszlifować pod kółko od TDi i ma działać. No i jestem już ponad pół roku po tym zabiegu i golfik śmiga jak ta lala :bigok: . Koszt regeneracji 150pln robocizna jakieś 300-400pln. A ostatnio znalazłem mechanika ktory robi takie coś bez wyjmowania wału z silnika i kosztuje zarazem dużo mniej:) No to zdrówko :pub: narki



Awatar użytkownika
PietRas17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 21:10
Lokalizacja: Dąbrowa Białostocka / Białystok
Kontakt:

Post autor: PietRas17 » sob lis 17, 2007 19:46

u mnie tez potrzebne bylo szlifowanie. Przy okazji zmiana zebatki bo klin scielo i zaplon przeskakiwal ale szlifowanie robione bez wyjmowania wału ...na szczęście


MK3 SiLVer by Pietras17
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=967035

zelwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:30
Lokalizacja: Sędziszów

Spostrzeżenia

Post autor: zelwa » czw gru 13, 2007 11:23

Czytam wszystkie wypowiedzi na temat nieszczęsnego koła i współczuję wszystkim i sobie, które według niektórych ocen urywa się w 80% silników TD - sam tego obecnie doświadczam i tak sobie myślę że możnaby zakwalifikować to rozwiązanie (przykręcanie kół o ogromnej masie do czoła wału) jako sabotaż ponieważ skutki takiego rozwiązania są ogromne !!!! nawet do wymiany silnika włącznie... a cóż szkodziło zakończyć wał stożkiem z przyzwoitym klinem który nigdy nie zerwałby się natomiast o gibaniu się koła nikt by nie słyszał. W mniej istotnych miejscach takie rozwiązanie jest stosowane np. koło wałka rozrządu lub pompy wtryskowej. Uważam że jest to badziewne rozwiązanie - może jakaś racjonalizacja nie wiadomo w imię czego robiona przez tak znakomitą firmę. Nie potrafię inaczej tego nazwać jak SABOTAŻ. Marzę obecnie żeby naprawić jakoś skutki tego i POZBYĆ SIĘ TEGO ZŁOMU JAK NAJSZYBCIEJ.
POZDRAWIAM I WSPÓŁCZUJĘ WSZYSTKIM...



ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Re: Spostrzeżenia

Post autor: ilio » czw gru 13, 2007 11:30

zelwa pisze:Czytam wszystkie wypowiedzi na temat nieszczęsnego koła i współczuję wszystkim i sobie, które według niektórych ocen urywa się w 80% silników TD - sam tego obecnie doświadczam i tak sobie myślę że możnaby zakwalifikować to rozwiązanie (przykręcanie kół o ogromnej masie do czoła wału) jako sabotaż ponieważ skutki takiego rozwiązania są ogromne !!!! nawet do wymiany silnika włącznie... a cóż szkodziło zakończyć wał stożkiem z przyzwoitym klinem który nigdy nie zerwałby się natomiast o gibaniu się koła nikt by nie słyszał. W mniej istotnych miejscach takie rozwiązanie jest stosowane np. koło wałka rozrządu lub pompy wtryskowej. Uważam że jest to badziewne rozwiązanie - może jakaś racjonalizacja nie wiadomo w imię czego robiona przez tak znakomitą firmę. Nie potrafię inaczej tego nazwać jak SABOTAŻ. Marzę obecnie żeby naprawić jakoś skutki tego i POZBYĆ SIĘ TEGO ZŁOMU JAK NAJSZYBCIEJ.
POZDRAWIAM I WSPÓŁCZUJĘ WSZYSTKIM...

naprawiłem u gościa na wsi końcówke wału korbowego
co ważne bez wyciagania wału z silnika
koszt naprawy 350 zł z nowym jego kołem i śrubą

facet jest dobry i naprawia wszystkie td , tdi , d

kółko leci teraz równiótko
a przedtem niewiele brakowało a przyciagnął bym go na sznurku

jak ktoś chce numer telefonu zapraszam na pw
warsztat jest w woźnikach śląskich
30 km od Bytomia w stronę Częstochowy
i 10 km od Koziegłów



Awatar użytkownika
miazga
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 08:35
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: miazga » czw mar 27, 2008 17:17

Sory za odgrzewanie kotleta :crazy: , ale czy w silniku AFN tez sa problemy z tym kolem pasowym? Bo ja przerabiam to juz drugi raz w 1Z :panna:



Kilian_MK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 21, 2006 23:14
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Kilian_MK2 » pt mar 28, 2008 03:59

Od którego silnika TDI będzie pasował wał ?
1Z czy jest to obojętne ?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt mar 28, 2008 07:48

Kilian_MK2 pisze:Od którego silnika TDI będzie pasował wał ?
1Z czy jest to obojętne ?
AFN ma taki sam , może jeszcze inne :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
cyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 21, 2007 23:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyna » wt kwie 01, 2008 01:36

dopisuje sie do pytania. z ktorych silnikow TDI wal pasuje do AAZ? Ze wszystkich iczy z niektorycch?


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=27][img]http://ilepali.info/foot.php?id=27[/img][/url]

Awatar użytkownika
molotow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 04, 2006 13:36
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: molotow » czw kwie 03, 2008 13:38

Zna ktoś adres warsztatu w którym przerabiają czoło wału pod kółko zębate od TDI (Warszawa i okolice). ??



zelwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:30
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: zelwa » czw kwie 24, 2008 10:32

Ja przerabiałem już temat gibania się koła pasowego w AAZ a w konsekwencji również kolizji tłoków z zaworami no i oczywiście remont silnika a przede wszystkim rozwiązanie problemu tego koła. Wydaje mi się że tym razem jest to zrobione solidnie - ba... zaryzykowałbym że poprawiłem fabrykę :goof: wymagało to troszkę ruszenia głową i prosty przyrząd, który mam nadzieję już mi się nie przyda !!!! stąd mógłbym go opchnąć kolejnemu nieszczęśnikowi a również zasugerować mój sposób na definitywne (mam nadzieję) rozwiązanie tego problemu.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » czw kwie 24, 2008 10:59

cyna pisze:dopisuje sie do pytania. z ktorych silnikow TDI wal pasuje do AAZ? Ze wszystkich iczy z niektorycch?
W TDI jest to lepiej rozwiązane, ale z tego co słyszałem też potrafi się zerwać klin.

Trzeba kontrolować od czasu do czasu pracę tego koła - jeśli pojawiają się objawy w postaci nierównej pracy (gibania się) koła na wale + problemy z zapalaniem i równą praca silnika należy natychmiast sprawdzić to połączenie. W miarę szybka reakcja może uratować znaczną część silnika :hmm:

Ponadto należało by wspomieć o przyczynach powstawania tego problemu (każdy kto się z tym spotkał wie, że to rozwiąznie fabrycznie to już nieporozumienie), ale nie o tym chcę napisać.. Widziałem Klienta, który przyjechał do warsztatu z zerwanym klinem na kole po krótkiej rozmowie dowiedziałem się jak była przeprowadzona wymiana rozrządu wcześniej... :kac: ZAŁAMKA - bo jak można oszczędzić 10zł i nie wymienić starej śruby na nową po odkręceniu koła? Ponadto nie oszukujmy się ale prawda jest taka, że mało który 'fachowiec' ma w dyspozycji klucz dynamometryczny, a z tego co się orientuję nową śrubę powinno się dokręcić z siłą 250Nm + 90st (o ile mnie pamięć nie myli).

Reasumując - MILIONY razy na tym orum i na innych było powtarzane - gibające się koło = samochód na lawetę (wyeliminowanie ryzyka zerwania) => WARSZTAT, wtedy istnieje szansa, że w najgorszym wypadku będzie wał do regeneracji.

Przykry incydent z tym wałem, ale nie jednokrotnie przyczyny nie wynikają z samej konstrukcji tego połączenia.

Pozdrawiam.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » czw kwie 24, 2008 12:07

cześć !!! ja ostatnio zauważyłem że to koło jakby zaczeło drgać może odchyłka 1 mm prawie wogólę można powiedzieć. I moje pytanie mam zmiane rozrządu za 10 tys. i czy kupno tego koła wystarczy czy juz trzeba wał szlifować za każdym razem ja zaczeło drżeć ?? dzięki za odpowiedz


Seba

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości