Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt mar 25, 2008 21:10

Maciuś01, myśle że wywód pouczający


Obrazek

Awatar użytkownika
tomai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 12:06
Lokalizacja: Poznań

verva

Post autor: tomai » wt mar 25, 2008 22:53

Mysle ze warto jezdzic na vervie z bardzo prostego powodu. Wychodzi taniej!!!! Moja Bora 115KM 2000 na zwyklym ON paliła 8 litrow w miescie( korki Poznań). gdy jezdze na vervie pali 7 !!!. Jesli zyskuje 4.3 zl na kazde 100 km to przy całym baku oszczednosc wynosi 35 - 40 zl. A to juz jest ładnych pare browcow... Minusem jest tylko to ze nizsze spalanie dopiero sie objawiło po przepaleniu 2 bakow vervy.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » śr mar 26, 2008 11:47

Biodiesel to wcale nie jest olej rzepakowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Biodiesel
I wcale nie jest taki zły

Paliwa typu Verva czy tym podobne różnią się właściwie od zwykłego ON (czasem z dodatkiem do 2%biodiesla - bez oznakowania na stacji) tylko dodatkami i ich ilością produkowanymi dla np shella polska przez Instytut Technologii Nafty w Krakowie :hehe:

A ja jeżdże na ukraińskiej ropce i jest ok :bigok:



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » sob mar 29, 2008 11:27

a ja mam pytanko bo niebawem wyjezdzam na slowacje i troche bede po niej podrozowal i jak wyglada sprawa tamtejszej ropki? gdzie najlepiej tankowac do mojego PD? :)



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Artiks » pn paź 25, 2010 11:39

Z osobistych doświadczeń na paliwie Shell auto głośniej pracuje, ma większe spalanie, ma dziwne drżenia i poszarpywania na jałowym. Szczególnie nerwowo zachowywało się na V Power diesel i na tym paliwie spalanie średnio większe o +1 litr . Jeszcze zza czasów jak jeździłem benzyniakami to po zalaniu bezsiarkowego na stacji Statoil było czuć róznicę więc czemu nie spróbować ropy z tej stajni ?? Po pierwszym tankowaniu silnik pracował znacznie ciszej i stabilniej , przy bucie nie ma kopciucha. Po jeździe tylko na paliwie Statoila poprawiły się bipy na pompowtryskach : http://vaglog.rtnet.pl/tripleiks_11414.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://vaglog.rtnet.pl/tripleiks_15053.html" onclick="window.open(this.href);return false; więc coś w tym jest.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: ciachotdi » pn paź 25, 2010 13:35

Artiks pisze:Z osobistych doświadczeń na paliwie Shell auto głośniej pracuje, ma większe spalanie, ma dziwne drżenia i poszarpywania na jałowym. Szczególnie nerwowo zachowywało się na V Power diesel i na tym paliwie spalanie średnio większe o +1 litr
Dla przykładu :
V power disel Shell - minimalna liczba centanowa przy dostawie paliwa wynosi w granicach 80
orlen verwa - minimalna liczba centanowa przy dostawi paliwa wynosi w 50 a przeważnie wynosi 51,6

Jezeli myslisz że piszę brednie wyssane z palca, idź na Shell oraz orlen i poproś o wgląd z ostatniej dostawy paliwa czyli o jego specyfikację, jeżeli kolega ma 20 letniego golfa z zajechanym motorem to może być taki objaw
Artiks pisze:auto głośniej pracuje, ma większe spalanie, ma dziwne drżenia i poszarpywania na jałowym
Jakieś jeszcze pytania ???



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Artiks » pn paź 25, 2010 13:59

Auto to 10letni Golf IV TDi, motorownia zdrowa pewny stan i przebieg (AJM 115/285 na hamowni 122/305). Odczucia co do Shella vs Statoil oparte na kilku innych autach i zawsze in + dla paliw z tego drugiego koncernu. Co sugerujesz w swoim poście ??
Ostatnio zmieniony pn paź 25, 2010 14:17 przez Artiks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: ciachotdi » pn paź 25, 2010 14:09

Sugeruję że kolega nie ma racji, a problem twój opisywany zależy od innego czynnika niż paliwo. Problemu bym szukał gdzieś indziej, albo ten Shell to jakaś stacja typu ~u benka~.
Cały czas oczywiście mowa o paliwu ze stacji Shell reacing 99 disel, który jako jedyne jest sprowadzane z niemiec ( nie mówię tu ogólnie o wszystkich paliwach tylko o tym jednym)
Ostatnio zmieniony pn paź 25, 2010 14:34 przez ciachotdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Udesky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 17:33
Lokalizacja: SCI w WPR

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Udesky » pn paź 25, 2010 14:25

Cały czas oczywiście mowa o paliwu ze stacji Shell v-power disel, który jako jedyne jest sprowadzane z niemiec ( nie mówię tu ogólnie o wszystkich paliwach tylko o tym jednym)
Wierzysz w to? Jedyne paliwo jakie ściągają z Niemiec to V-Power Reacing 99 i tu czuć różnice.
Natomiast co do ON zwykłych i wynalazków typu V-Power, Verva to nie widzę sensu przepłacać.
Sugeruję że kolega nie ma racji, a problem twój opisywany zależy od innego czynnika niż paliwo.
Dlaczego sugerujesz coś co nie ma miejsca? Tankowałeś na tych stacjach? Bo ja tak, i tak się składa, że dwie stację Shella, na których Artiks tankował i jedna z BP, mają coś nie teges z paliwem. Co prawda ja nie zauważyłem u siebie nierównej pracy itp, tyle że ja mam VP nie PD (a tu mowa o pierwszym PD), ale zwiększone spalanie owszem.
Do tej pory najlepsze paliwo zatankowałem kiedyś na jednej ze stacji Lotosa. Samochód był nie do poznania po tym tankowaniu. A tankuje wyłącznie na stacjach BP, Schell, Statoil, Lotos. Na Orlenie w ostateczności. Choć z tego co czytałem po innych forach, paliwo w PL jest albo z Orlenu albo z Lotosu, a nie z Niemiec.


AHF+T-ARL+FMIC+soft+0.230...cdn
165KM@342NM
[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/545][img]http://www.motostat.pl/user_images/545/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: ciachotdi » pn paź 25, 2010 14:33

Jak tankujesz na BP to tak jakbyś tankował na orlenie :goof: biorą paliwo z tych samych rozlewni tylko specyfikacja jest inna
Udesky pisze:edyne paliwo jakie ściągają z Niemiec to V-Power Reacing 99 i tu czuć różnice.
tu kolega ma rację chodzilo mi właśnie o to paliwo juz poprawiam błąd.



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Artiks » pn paź 25, 2010 14:37

Udesky pisze:
C paliwo w PL jest albo z Orlenu albo z Lotosu, a nie z Niemiec.
Shell V Power Diesel to paliwo z polskich rafinerii plus dodatek Nemo 6102 :grin:



Binek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 17:42
Lokalizacja: Kielce

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Binek88 » pn paź 25, 2010 14:58

Próbowałem lepszych paliw BP, Orlenu, Shella i Statoil. Wszystko lipa. Raz tylko co podobał mi się BP Ultimate, Czułem, że trochę wolniej paliwo schodzi z baku, ogólnie jakoś było mi lepiej :P. Statoil to szajs totalny.



Awatar użytkownika
zaSSadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 23:11
Lokalizacja: Mikołów

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: zaSSadzka » pn paź 25, 2010 16:01

Ja tankuje na LUKOIL'u zawsze w sobotę jest o ok 15 gr paliwko tańsze niż w tygodniu. Spalanie w mieście 5,5L


OLD VW IT'S BETTER THAN NEW BMW
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=418876

Awatar użytkownika
Udesky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 17:33
Lokalizacja: SCI w WPR

Gdzie i jaki ON Tankujecie ???

Post autor: Udesky » pn paź 25, 2010 16:25

Moim osobistym zdaniem to "rodzajów" jakości paliwa jest tyle ile stacji w Polsce. :helm:


AHF+T-ARL+FMIC+soft+0.230...cdn
165KM@342NM
[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/545][img]http://www.motostat.pl/user_images/545/icon1.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości