Dodatki do ON (uszlachetniacze, czyszczące układ wtryskowy)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dzidzia24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: czw lis 01, 2007 10:43
Lokalizacja: Suwałki

Dodatki do ON (uszlachetniacze, czyszczące układ wtryskowy)

Post autor: dzidzia24 » czw mar 20, 2008 21:03

Mam takie pytanko.
To znaczy- ostatnio zmieniałem parę żeczy w swoim silniku i autko po tym wszystkim zaczęło lekko dymić po odpaleniu na siwo /biało.Wtryski lały strasznie więc myślałem że to może być ich wina.Jednak po zmianie na nowe autko dalej dymi,mniej ale dymi(wtryski ustawione na cacy),póżniej zauważyłem powietrze w układzie paliwowym.Myślałem że może to ma jakiś związek z tym dymieniem ale okazało się że nie.Potem myślałem że to może turbo gdyż po odkręceniu downpipu zauważyłem olej cieknący z gorącej części turba.Jednak po wyjęciu turbiny silnik dalej lekko dymi.Teraz świece żarowe,wymieniłem cztery i dalej bez zmian.
Dopiero parę dni temu przypomniałem sobie że przed wszystkimi przeróbkami zatankowałem bak prawie do pełna i dodałem środka do czyszczenia układu wtryskowego oraz uszlachetniacza(pamiętam tylko że wlałem tego napewno dużo więcej niż powinno się wlewać) Od tamtej pory autkiem nie jeżdziłem jeszcze ale było odpalane na biegu jałowym i pracowało non stop ok jednej godziny i dymienie nie ustawało.Wykluczam jako przyczynę dymienia jakie kolwiek osady w układzie wydechowym gdyż cały układ jest zdemontowany.
Teraz pytanie -Czy winą tego dymienia mogą być te różne środki? (lub dodanie ich w większej ilości niż zaleca producent)Miał ktoś może taki przypadek u siebie po zastosowaniu tych preparatów?
_________________
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 21:58 przez dzidzia24, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=134][color=red][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1783997&highlight=#1783997]Moje MK3 AAZ POWER :-)[/url][/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » czw mar 20, 2008 21:45

środki czyszczące układ wtryskowy wiążą wodę, która może znajdować się na dnie baku, w filtrze itp. Potem taki duet jest zasysany przez pompę i masz biały dymek. Nie masz się czym martwić.



Awatar użytkownika
dzidzia24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: czw lis 01, 2007 10:43
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: dzidzia24 » pt mar 21, 2008 10:58

Skoro to wiąże wode która nam zostaje w baku czy gdzie kolwiek i póżniej tak czy tak dojdzie to wszystko do naszego silnika,to jaki jest sens używania tych środków? :smoke:


[size=134][color=red][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1783997&highlight=#1783997]Moje MK3 AAZ POWER :-)[/url][/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » pt mar 21, 2008 11:46

Woda osadza sie w filtrze paliwa, dlatego pod spodem masz kranik.



Haidi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 19:14
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: Haidi » pt mar 21, 2008 12:35

Ja ostatnio dolałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy. Wlałem troszkę mniej niz zaleca producent. Ale wiekszej różnicy nie zauważyłem, może troszkę lepiej się zbiera...Przy następnym tankowaniu zaleje STP z antyżelem i zobaczymy co się będzie działo...
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt mar 21, 2008 13:08

Na STP jest napisane że przedawkowanie nie szkodzi silnikowi , ja wlewm ten środek regularnie w zimie i wszystko OK.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości