Nie odpala silnik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Nie odpala silnik

Post autor: DjAdamski » czw lut 14, 2008 14:31

Witam ponownie:)
Nie dawno pisałem o moim problemie z głowicą, ale teraz jest inny problem:/
Po wymianie oszczelek (głowica i klawiatura) i wszystkich pasków i płynów auto znowu mi nie odpala z rana albo jak postoi z 3-4 godziny po zgaszeniu. SIlnik zanim odpali to musze z 3-4 razy dłużej pokręcic. A jak już odpali to moge go zgasic i juz bedzie palił bez problemu. O co chodzi? Pozatym mysle ze to nie jest wina świec żarowych bo silnik po odpaleniu równo pracuje takze to na pewno nie to, pozatym auto mi nie łapie odowiedniej temperatury powinna kreska byc poza połową a jest z reguły na pierwszej kresca zaraz za tym szarym szerokim polem! prosze o pomoc!!!
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 17:03 przez DjAdamski, łącznie zmieniany 1 raz.



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw lut 14, 2008 14:52

a sprawdzałes wtryski jak pyla ?? albo pompa kleka i nie daje juz takiej dawki hmmm wiesz co zagrzej go pare razy swiecami. przekrec kluczyk kontrolka zgasnie od swiec i zas cofnij kluczyk i zas grzej swiece zrob tak ze 3-4 razy i odpal. jesli dalej nie załapie to cos z pompa bozeby wygenerowała cisnienie musisz ja nameczyc rozrusznikiem



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lut 14, 2008 15:04

michi pisze:zagrzej go pare razy swiecami. przekrec kluczyk kontrolka zgasnie od swiec i zas cofnij kluczyk i zas grzej swiece zrob tak ze 3-4 razy i odpal.
Najprostsza droga do spalenia świec :crazy:
Objawy wskazują raczej na zapowietrzaniu się układu,trzeba przebadać wszystkie połączenia i filtr(podgrzewacz),czy gdzieś nie łapie powietrza.



DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » czw lut 14, 2008 16:12

wlasnie wrocilem z samochodu odpalił odziwo za 2 razem:/ z tym ze nie grzałem swiec 3 razy tylko zagrzałem raz i kręciłem chwile pozniej drugi raz zagrzałem i znowu zakreciłem az wkoncu załapał. przjechałem sie z dzieckiem po okolicy postaiwłęm samochód poszlismy na spacer jeszcze i wracając do domu wstąpiłem do autka zagrzałem swiece i odpalił na kopa. nie wiem:/ paliwo mam dobre zalane



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lut 14, 2008 16:54

A filtr paliwa wymieniałeś?



DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » czw lut 14, 2008 23:22

tak tak wszystkie filtry jakie tylko są w tym samochodzie sa wymienione przed chwila wrocilem z kanału u ogladajac silnik zwrocilem uwage na wtryski. i widze ze z 4 wtrysków 2 są mokre a w zasadzie to jeden jest bardzo mokry i co teraz?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lut 14, 2008 23:31

DjAdamski, pewnie weżyki przelewowe puściły,kup nowe i pozakładaj na wtryski i powrót z pompy.W sklepie metr kosztuje koło 8zł,na wszystko trzeba gdzieś 1,5m.Jak wężyki były nieszczelne to mógł tam łapać powietrze....



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » czw lut 14, 2008 23:36

a wezyki przelewowe sa szczelne?? mialem taki problem dokladnie jak ty i wina sie okazaly wezyki tez byly mokre, wymienilem i jak reka odjal


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » pt lut 15, 2008 02:24

hmm węzyki są nowe i wydaje mi sie ze nimi nic nie leje, tylko mokro jest przy samym gwincie do głowicy jakby to z tamtąd lało;/ ale jutro jeszcze raz zobaczę ale daje 90% ze to nie sa te węzyki tylko coś z samym wtryskiem jest nie tak

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 16:43 ]
i co wy na to panowie fachowcy?



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » pt lut 15, 2008 21:07

teraz jak bedziesz go odpalal wlej do wiadra czystego paliwa i wloz weze doprowadzenie i powrot paliwa do wiadra i zobacz czy wtedy zapali jak bedzie dobrze musisz szukac przyczyny od strony filtra paliwa... no chyba ze jestes pewny ze paliwo dochodzi to nie sprawdzaj


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » pt lut 15, 2008 21:24

z tym wtryskiem to mozesz miec wypalone gniazdo w glowicy - tez tak mialem jak wykrecilem wtysk to okazalo sie ze podkladka termoizolacyjna nie dilegala dobrze do wtrysku i wypalilo mi fajny rowek w gniezdzie i koncówce wtrysku. glowica poszla do spawania i teraz jest git. A co do samego wtrysku to zobacz czy to nie jest wyciek ropy z miejsca gdzie skreca sie obudowe wtrysku


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » wt mar 18, 2008 22:16

bo umyciu silnika widac tą mokrosc wlasnie w miejscu gdzie się skręca wtrysk fachowcem nie jestem ale wiem o co chodzi więc co teraz?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » śr mar 19, 2008 13:40

A mnie się po prostu wydaje, że padły ci świece i o tym nie wiesz. Miałem tak samo gdy jeździłem na spalonych.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Kamil78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 18, 2007 21:41
Lokalizacja: Wejherowo

Nie odpala silnik

Post autor: Kamil78 » sob kwie 05, 2008 14:18

Miałem podobną sytuację, po zmianie aku mój 1.6 JP raz palił a innym razem kreciłem go 5 minut i nic. Mechanik chciał mnie wkręcić na regenerację pompy paliwa. Poczytałem forum i zdecydowałem się (już u innego mechanika :) wymienić świece - okazało się, że 2 były padnięte. Teraz golfiacz pali od pierwszego zakręcenia rozrusznikiem. Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości