Na co zwrócić uwagę podczas kupna ARL

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MEKINTOSZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 13, 2007 22:03
Lokalizacja: OLKUSZ

Na co zwrócić uwagę podczas kupna ARL

Post autor: MEKINTOSZ » pn mar 17, 2008 21:54

Witam wszystkich.Jestem w trakcje kupna mk4 GTI 1.9 150KM przebieg 136tys.2002.po wymianie filtrow oleju i rozrzadu.wizualnie wszystko ok.Na co zwrocic szczegolna uwage autko 6 dni w PL
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2008 22:20 przez MEKINTOSZ, łącznie zmieniany 3 razy.



Michall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 20, 2006 21:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Michall » pn mar 17, 2008 22:04

Witam cie kolego posiadam takiego samego Golfa od niecałego miesiąca z 2001r w wersj GTI z Silnikiem ARL 150. sprowadzałem go osobiście i mój ma zrobione 260 tyś km czarny w 3 furtkach i jak narazie to oprucz wymian olejów filtrów paska to nie robiłem nic. Jeżdzi sie świetnie mój jest trochę twardy i dają o znaku plastiki w środku. A co do tego ze ktoś ci powie ze wymienił filtry i paski przed sprzedażo to ja bym tak zbytnio nie wieżył. na co zwrucic uwage myśle zeby równo silnik pracował zbierał sie z dołu (bo to cała frajda) zbytnio nie dymił z tyłu na czarno, wytarcie kierownicy, ew przetarcia fotela. Pozdrawiam



MEKINTOSZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 13, 2007 22:03
Lokalizacja: OLKUSZ

Post autor: MEKINTOSZ » pn mar 17, 2008 22:13

Mobilki poza rsami na boku i na zderzaku lekko znac na drzwiach malutkie wgniecenie jechalem z dolu super sie zbiera.elastyczny nic nie puka ani nie stuka silnik pracuje bez falowania obrotow,no wklad w lusterku do wymiany



kwaśny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 29, 2007 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kwaśny » pn mar 17, 2008 22:37

sprawdź czy koła prosto stoją i czy opon nie bierze, czy silnik nie jest przegrzany, czy el. działa, czy szyby są z tego samego roku, zwruć uwagę jak wchodzą biegi zwłaszcza prze redukcji, czy silnik ma wycieki, sprawdź czy golfiny nie rzuca na zakrętach przy większych prędkościach bo i takie przypadki widziałem, co do przebiegu trochę w to nie wierzę :chytry: a od kogo i skąd jest gofina pozdro



szakma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Polanica Zdrój

Post autor: szakma » pn mar 17, 2008 23:36

Schyl się i zwróć uwagę, czy podłoga od spodu nie jest poorana, czy rdza go nie łapie ( jeśli ruszysz budę albo rozbijesz firkę szybciutko całość poleci) pyzatym najlepiej weź kogoś kto ma VAG-a i się zna na rzeczy, podepnie się i najlepiej oceni stan serduszka furki, a taka pikawka powinna mocno bić podnosząc ciśnienie kierowcy…..
Powodzenia i miłej zabawy.


to już czwarty golfik w rodzinie, a trzeci w dieslu ;) wiec coś w tym jest.....

MEKINTOSZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 13, 2007 22:03
Lokalizacja: OLKUSZ

Post autor: MEKINTOSZ » wt mar 18, 2008 06:37

Wielkie dzieki dokladnie go sprawdze i podjade na VGA.W srodku autka nie widac wiekszych zuzyc wszystko na swoim miejscu.Jeszcze tylko podwozie sprawdzic.Pozatym wszystko wyjdzie w eksploatacij.Wielkie dzieki za info.POZDRAWIAM



szakma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Polanica Zdrój

Post autor: szakma » wt mar 18, 2008 08:40

[quote="MEKINTOSZ"]Wielkie dzięki dokładnie go sprawdzę i podjadę na VGA.
Masz rację, jeśli nawet zapłacisz parę groszy to i tak warto, czasami można kupić przepraszam za wyrażenie "podpicowaną kupę gów..." Dlatego szkoda kasy na oszczędzanie :) Będziesz wiedział co tak naprawdę masz. Miałem taki dylemat w okolicy września, napaliłem sie na autko i dopiero po podpięciu VAG-a wybiłem go sobie z głowy..


to już czwarty golfik w rodzinie, a trzeci w dieslu ;) wiec coś w tym jest.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości