TD mniej awaryjny??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Kupuj TD

Post autor: seba899 » sob mar 15, 2008 21:58

Mam golfika TDI i powiem tak jestem zadowolony ale mój Tato miał TD i o niebo lepsza praca silnika (kultura pracy) nie było w nim jakiś dziwnych napinaczy paska wielorowkowego co w mojm TDI padło, gdyby autko mojego Taty miało zdrową budę to od razu bym wziął dla siebie i sprzedał TDIka, mam z 97 roku a TD Tatuśka był z 94 roku. Jak dorwiesz ze zdrową budą to kupuj i się nie zastanawiaj a będziesz zadowolony z tego silnika.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Kupuj TD

Post autor: souler » sob mar 15, 2008 22:13

seba899 pisze:mój Tato miał TD i o niebo lepsza praca silnika (kultura pracy)
:panna:

mam td, ale czy on ma kulture pracy lepsza od tdi? :rotfl:
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 22:15 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
marc83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 30, 2007 19:53
Lokalizacja: Bereza

Post autor: marc83 » ndz mar 16, 2008 14:45

Co do kultury pracy to bym polemizował. Tdi raczej ładniej chodzi
Ja mam swojego 7 miesięcy i jak narazie wszystko ok . Nie ma elektroniki i to jest + :okej:
No poza http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=156889
Ja za swojego dałem 9000 jest z 93r w elelektryce i nie żałuję :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 14:51 przez marc83, łącznie zmieniany 2 razy.


PIN;DAWKA;CIŚNIENIE
CO DALEJ????

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » ndz mar 16, 2008 19:48

No ja juz tego TD kupilem, a buda zdrowa, nie po zadnym dzwonie, silnik nawet cichszy od TDI sasiada,ale jego ma natrzaskane 450tys, wiec ma prawo :) jutro wymieniam paski, olej, ta uszczelke pod misa i w sobote sprawdzam spalanie na 150km trasie, wiec zobaczymy. Napewno nie osiagne wyniku mojej MK2 1,6D ale jakbym sie w trasie zamknal w 5,5-5,8 to by bylo OK.

no a co z ta uszczelka pod misą(opisane wyżej), wie ktoś może? :)

[ Dodano: 19 Mar 2008 18:10 ]
Pytań co do silnika 1,9TD ciąg dalszy :)

Dziś odebrałem samochód od mechanika. Jest po wymianie rozrządu, oleju(Castrol Magnatec 10W40) i uszczelki pod misę olejową.

Teraz zauważyłem, że na wolnych obrotach słychać "cykanie" dochodzące gdzieś z okolic dołu silnika, po dodaniu gazu cykanie znika. Czy ma to jakis związek z wymienionymi częściami, bo przed tego nie było?
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 19:51 przez wegi, łącznie zmieniany 1 raz.



waldimax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 19:26
Lokalizacja: Wołów

Post autor: waldimax » ndz sie 10, 2008 21:44

wegi pisze:Jednak przystałem na starym TD :) Mam teraz do was takie pytanie : mam do wymiany uszczelkę pod misą olejową i zastanawiam sie dlaczego mam tam wyciek. Przecież malo kiedy zdarza się ze jest padnieta uszczelka pod misą. Czy to się dzieje przez inna usterke czy ja przesadzam ? :) Poza tym silnik OK, turbo suche, nie kopci, nigdzie nie dmucha.
Sprawdź czy na pewno leci z pod uszczelki a nie z simeringu wału korbowego od strony rozrządu bo ja tak miałem zciekało od strony rozrządu i po rancie miski aż do skrzyni. Wina tkwiła po stronie uszczelnienia wału korbowego. Wymiana wiąże się to z koniecznością rozebrania rozrządu. Uszczelka miski była ok. Pamiętaj simering kup dobrej firmy najlepiej w serwisie to koszt ok kilkunastu zł i pamiętaj, że gładź wałka też się wyciera, więc skróć sprężynkę w tym, simeringu bo inaczej znowu zacznie ciec po dość krótkim czasie.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn sie 11, 2008 22:43

Sprawdz jeszcze czy to przypadkiem nie sączy z odmy w miejscu gdzie jest przykręcona do bloku, tamtędy często puszcza.
Z tym serwisem to nie przesadzaj, jak kupi elringa to będzie zadowolony.
Ostatnio zmieniony pn sie 11, 2008 22:45 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości