Ociąganie się przy dodawaniu gazu w 130PS

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw mar 13, 2008 14:48

To opoznienie to jest tzw. turbodziura, spowodowana jest tym ze jak juz wyzej kolega wspomnial turbosprezarka musi napompowac cisnienie do calego ukladu dolotowego.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Kamil76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 05, 2008 12:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Kamil76 » sob mar 15, 2008 23:31

Sprawa się wyjaśniła dzisiaj u mechanika.
Zresztą podobno jest to najlepszy w Polsce spec od TDI.
Przepraszam koledzy, ale TURBODZIURA to bujda na resorach.

Opóźnienie w przyspieszeniu nie jest czymś normalnym. Jest spowodowanie zapieczeniem/uszkodzeniem turbiny.
Ewentualnie spowodowana nieprawidłowym "wirusem".
Ktoś wprowadził nieumiejętnie modyfikacje i komp łapie błędne informacje.
Więc wszyscy, którzy macie taki efekt bierzcie się za przeczyszczenie turbinek zeby nie okazało się za późno lub kontrolę softu, bo Wasze furaki mogą jeździć lepiej.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob mar 15, 2008 23:39

Kamil76 pisze:Opóźnienie w przyspieszeniu nie jest czymś normalnym. Jest spowodowanie zapieczeniem/uszkodzeniem turbiny.
Ewentualnie spowodowana nieprawidłowym "wirusem".
Spory rozrzut w diagnozie jak na takiego speca :)



Kamil76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 05, 2008 12:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Kamil76 » sob mar 15, 2008 23:43

uysy pisze:Spory rozrzut w diagnozie jak na takiego speca
Przepraszam, ale zapomniałem dodać, że to diagnoza bez oglądania samochodu.
Powiedziałem mu jakie są objawy i zapytałem czy jest to normalne.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob mar 15, 2008 23:57

Kamil76 pisze:Sprawa się wyjaśniła dzisiaj u mechanika.
Kamil76 pisze:to diagnoza bez oglądania samochodu.
Kamil76 pisze:wszyscy, którzy macie taki efekt bierzcie się za przeczyszczenie turbinek
PANOWIE!!!!!!! Narzędzia w dłoń :bigok:



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz mar 16, 2008 00:44

Hehe dobra :D :blush:


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Kamil76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 05, 2008 12:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Kamil76 » ndz mar 16, 2008 01:18

Panowie, możecie się naśmiewać, itd.
Ja od zawsze jeździłem benzyna. Ostatnio Punto 16V. Nigdy nie było problemów z przyspieszaniem. Prawie nigdy.
W Punciaku pojawił się taki mały defekt, że nie chciał "czasami" przyspieszać. Ktoś powiedziałby, że ten typ tak ma. Ja wiedziałem, że coś jest nie tak. Okazało się, że padła sonda lambda. Zresztą jedyna rzecz przez 4 lata (auto 8 letnie).

Jak siadłem do Bory TDI 130KM i dałem po garach to było to dla mnie dziwne, że auto z taką mocą nie rwie do przodu tylko najpierw ma doła, a później dopiero ciągnie.
Zbyt dziwne. Pewnie dałoby się z tym żyć, ale to coś nie tak !!!
Nawet dla takiego laika w TDI jak ja ...

Pomimo Waszych wypowiedzi nurtowało mnie to i pojechałem do mechanika.
Gość z automatu powiedział, że VW nie pozwoliłby sobie żeby auto miało takie objawy.
Nie może tak być. Te auta mają świetne silniki i one mają chodzić, a nie zastanawiać się nad przyspieszaniem.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz mar 16, 2008 12:31

Ten gosc to jakis niezly magik jak bez ogladania samochodu zdiagnozowal zacinanie sie kierownic, wrecz powiedzial bym "czarodziej" :goof: :grin:
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 12:39 przez Dario84, łącznie zmieniany 1 raz.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Kamil76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 05, 2008 12:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Kamil76 » ndz mar 16, 2008 13:53

Dario84 pisze:Ten gosc to jakis niezly magik jak bez ogladania samochodu zdiagnozowal zacinanie sie kierownic, wrecz powiedzial bym "czarodziej" :goof: :grin:
Jak dzieci ...
Chłopie czy dla Ciebie trzeba być czarodziejem żeby być świetnym, doświadczonym mechanikiem i znawcą turboklekotów ??
Tak trudno jest to zrozumieć ??
Jesteś młody i jeszcze nie masz doświadczenia - ale ludzie to mają.
Opisałem gościowi jakie są objawy i zapytałem czy jest to OK.
Ten mechanik już kilkakrotnie spotkał się z taką usterką więc bez problemu ustalił, że tak być nie może.
Taki objaw to uszkodzone/zapieczone kierownice turbiny.
Ewentualnie takie same objawy mogą wystąpić jeśli ktoś nieumiejętnie grzebał w sofcie.

Z tego co wiem to jeden z najlepszych mechaników/elektroników w Polsce i w dodatku super fachowiec od TDI.
Robi samochody z całej Polski, przypadki których inni nie podejmują się.
Sam widziałem jak robił starą Corvette z 1978 i Lamboghini od gości z Pomorza, których nikt inny ne chciał się tknąć.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » ndz mar 16, 2008 14:29

Drogi kolego to ze jestem mlody nie ma nic wspolnego z moim doswiadczeniem, a o nim nie masz pojecia wiec prosze nie wypowiadaj sie na ten temat.

Co do tematu... objawy zapieczonych kierownic sa takie same dla zepsutego N75, zapieczonych kierowajek, uszkodzenia gruchy podcis, softu (rzeczytiwsie tak jak piszesz) i kilku innych przyczyn wiec trzeba byc naprawde magikiem zeby bez dotykania silnika wiedziec co jest przyczyna.

Podstawa do diagnozy w takich przypadkach to kanal 011 003 008 w tescie dynam, i pozniej zabawa z N75/N18, wezykami i sztanga.

Poza tym jesli torbodziura to bujda na resorach to ten fachowiec potwierdzil tymi slowami swoje doswiadczenie...

Spoko jesli uwazasz ze Twoja wiedza jest wieksza masz do tego pelne prawo... dla mnie EOT :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 14:30 przez Dario84, łącznie zmieniany 1 raz.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin.w111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 22, 2008 12:41
Lokalizacja: nakło nad notecią

Post autor: marcin.w111 » czw maja 22, 2008 20:12

Mam Golfa 1.9 TDI 131 KM i jest to silnik Bory . Wchodzi na obroty bardzo szybko mocno reaguje na pedał gazu i tak samo szybko z obrotów schodzi . W czasie jazdy przyśpiesza po osiągnięciu odpowiednich obrotów ale za to czuć to przyśpieszenie nawet na 6 biegu i to od 100 km do ponad 200 km/h. Proponuje sprawdzenie auta na komputerze on pokarze wszystkie błędy.


marcin 111

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw maja 22, 2008 20:39

Jakos ciężko mi uwierzyć ze turbina przy gwałtownych zmianach pompuje zadane ciśnienie bez żadnego opóźnienia, przecież sam wirnik musi sie zdążyć rozpędzić. Nie mowie ze trzeba czekac 4 sekundy żeby autko zareagowało ale z max 0.5s to czasem czuć opóźnienie szczegolnie jak sie pusci gaz i turbina zwalnia a pozniej depnie sie do oporu.



Awatar użytkownika
marcin.w111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 22, 2008 12:41
Lokalizacja: nakło nad notecią

Post autor: marcin.w111 » pt maja 23, 2008 21:08

Panowie w dzisiejszych czasach to nie ten mechanik jest lepszy co więcej wie ,tylko ten .który ma lepszy sprzęt do diagnostyki komputerowej i wcale nie musi być magikiem.

[ Dodano: 23 Maj 2008 21:18 ]
Prawda jest jedna. Powiedział mi kiedyś mój elektromechanik - za dużo elektroniki w nowych samochodach. VW Golf serii I diesel jeżdzi do dziś. Czy nasze Vwozidła powożą nas tak długo ? Ręce zacierają tylko mechanicy , a my miłośnicy " motoryzacji" płaczemy i płacimy.


marcin 111

Awatar użytkownika
szczepkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 18, 2006 21:13
Lokalizacja: RYPIN

Post autor: szczepkow » sob maja 24, 2008 18:00

Ja mam w swoim Mk4 silnik ASZ 130 KM i nie zauważam żadnej zwłoki w zwiększaniu obrotów po wciśnięciu pedału gazu.
Myślę ze taki silnik jest godny zainteresowania i jeżeli chcesz to auto kupić to trzeba z gościem podjechać do kogaś na VAG-a i zrobić diagnozę może coś wyjdzie reszta to już Twoja ocena i decyzja.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości