Wypłukany przegub w środku.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Wypłukany przegub w środku.

Post autor: SkinnerPL » pt lut 08, 2008 19:10

Siemcha Chłopacy ;]
Czy jezeli mam w srodku wyplukany przegub przez olej ze skrzyni to znaczy ze musze wymienić uszczelniacz? ;]



jarekwolijn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 04, 2007 01:29
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: jarekwolijn » pt lut 08, 2008 21:53

Uszczelniacz może niekoniecznie jeśli na skrzyni nie ma śladów wycieków, ale na pewno musisz wymienić ten kapsel co siedzi w tym kielichu, który ze skrzyni wychodzi (kupisz go razem z uszczelniaczem). Tylko go równomiernie nabij jakimś kluczem nasadowym.



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » pt lut 08, 2008 22:17

Dobrze. A jak bym wyciagnol cala tą flansze ten kielkich ze starej skrzyni takiej samej to by chodzilo?



jarekwolijn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 04, 2007 01:29
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: jarekwolijn » wt lut 12, 2008 01:12

Kup nowy uszczelniacz komplet na jedna stronę kosztuje około 20PLN w Wawie. Chyba nie warto sie w to bawić, nie napisałeś w jakim stanie jest uszczelniacz tzn czy leci, czy tylko przegub wypłukany bo ktoś źle nabił ten kapsel, we flanszy.



Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Zapytanie

Post autor: dezeus » pn mar 10, 2008 19:53

Witajcie mam podobny problem pojchałem do mechanika na wymiane osłony przegubu wewnętrznego , przy wymianie polał sie olej czyli musi by wyciek ze skrzyni mechanik, nie wmnkał w szczegóły tylko wymienił osłone i kwita , może wiecie jaki tam jest uszczelniacz i jak go wymienić , czy możę nie warto ?? Bardzo przoszę o poradę



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » pn mar 10, 2008 21:51

musisz miec płaskownik i taka 8 cm srube co sie wkreci w ten gwint we wlanszy... z tymi rzeczami wymiana bedzie banalnie prosta. Pamietaj ze ten uszczelniacz zewnetrzny musi byc równo nalozony. ciezko wchodzi ale się da. jak masz taka nasadke duza to sobie poradzisz. Ten uszczelniacz wyciagnelem tak ze wlozylem duzy imbuls pod uszczelnaicz, zaparlem imbuls o ten trzpien z gwintem i puknelem mlotkiem, wyszedl po trzecim letkim uderzeniu. Wiecej info na pw.
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 21:52 przez SkinnerPL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: dezeus » wt mar 11, 2008 09:38

Dzięki za poradę !!!!, i jeszcze jedno pytanko u mnie nie było kapsla we flanszy !!!!, tylko jakiś pierścień gumowy i dlatego cieknie mi do przegubu nie ruszałem go a pewnie przez niego cieknie, pojade do sklepu i kupie cały zestaw naprawczy patrzyłem na necie więc musi pasować, sprubuje go wydłubać i wsadzić nowy. Jak jakieś uwagi jeszcze macie to bardzo proszę
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 09:40 przez dezeus, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości