Podkladka dystansowa pod kolo pompy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

Podkladka dystansowa pod kolo pompy

Post autor: V1agr@ » pn mar 03, 2008 16:02

jak w temacie
przełożyłem wspomagania z mk2 benzyny do mk2 diesla i jedyne czego potrzeba mi aby wspoma chodziła to tej śmiesznej podkładki. nr katalogowy z ETKI: 068 145 193 A
w ASO chcą dużo za dużo wiec jakby ktoś miał takie cudo to z chęcią odkupie!
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2008 21:10 przez V1agr@, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 03, 2008 16:04

V1agr@, ja tez przekałdałem ostanio z PN !! i koła pasowe na pompie wody nie pasują w ogole !! nie rozumiem jak CI moze brakować tylko jakiejś podkładki

masz foto ???
zobacz do mojego tematu ja mam kilka kółek i nie da sie tego tak złozyć by pasowalo idealnie :/ 3a kupić koła oryginalne chyba



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn mar 03, 2008 18:32

To_mas też mam wspomaganie z benzyny i dospawane 3 koło :jezor:
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2008 23:00 przez vision, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

Post autor: V1agr@ » pn mar 03, 2008 18:56

To_mas to dziwne bo u mnie wsio pasuje idealnie! wspome wytargałem z mk2 1,8 (nawet nie spojrzałem na blok na oznaczenie silnika tego 1,8 wiec nie powiem ale to i tak nie istotne. a moj gooferek to zwykła CL 1,6 diesel bez turbo, z 1986r. absolutnie wszystko pasuje! w archiwach forum można przeczytać o wspomie z przekładki z benzyniaka do diesla moze to ci cos pomoze:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... spomagania

i w tym temacie z linku tez nikt nie wspomina aby koła pasowe nie pasowały, kazdy mowi to samo ze wszystko pasuje i ja to moge potwierdzic. wczoraj 7 godzin siedziałem i przekładałem. moze ci nie pasuje bo ten Pg miał klime?j ak jest wersja z klima to faktycznie koła pasowe sa inne.jedyna rzecz jaka trzeba zmienic to ta podkładka dystansowa, bo pasek bez niej nie bedzie w jednej linii i nie założysz go nawet. w tym linku ktos wspomina o jakiejś tulejce pod alternator, nie wiem jak u innych ale u mnie tez nie potrzeba jej było! absolutnie WSZYSTKO pasuje idealnie! pozostaje ta cholerna podkładka. nie chce zapeszać ale na jutro zamówiłem podkładke pod alernator od malucha bo ponoc jest bardzo podobna do tej od VW co mi brakuje tylko otwory trzeba nawiercić większe i to wszystko. jak zrobie to napisze, moze sie uda...

[ Dodano: 03 Mar 2008 18:00 ]
aha jak bardzo bedziesz potrzebował to foty moge zrobic. ale koszt koł bedzie spory, chyba ze trafisz trafiejke. w ASO za sama podkładkę pod koło pasowe od pompy wspomagania zażyczyli sobie 66zł i jeszcze chcieli żebym tydzień poczekał bo musza sprowadzić! to juz sobie wyobrażam ile by chcieli za koła pasowe...pozostaje ci na allegro albo szroty jakies


what is it michael???

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 03, 2008 20:11

vision, V1agr@, widze ze macie załozone koła na wale od benzyniaka !!!
Z tym ze koła od siesla są wyraźnie inne :)) widział ktoś jak jest ori w dieslu wspoma zamontowana ?? :P

Mam takie koła to tez by to u mnie było ok i podkładki chyba ze 3 szt :)
Tylko tak macie moze ktoś obrotomierz ????? i nie przekłamuje ??:P
bo średnice kół na wale muszą być takie samo i pasek co idzie na alternator musi być na tym duzym kole ....



Awatar użytkownika
V1agr@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 10:40
Lokalizacja: My Lai

Post autor: V1agr@ » pn mar 03, 2008 21:01

mam obrotek i pokazuje dobrze.
mam oryginalnego diesla nie przekładke, jedyne co jest to wspoma od benzyniaka ale koła sa tej samej srednicy


what is it michael???

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn mar 03, 2008 21:09

To_mas i tu sie mylisz ja ma ori koła od TD a to tylko fota poglądowa jak było przed zmianą motoru i do ori brakowało tylko w moim przypadku 3 koła które jest dospawane żeby był wspomaganie fota jutro a kolega V1agr@ zapewne inne ma wspomaganie, takie jak w http://forum.vwgolf.pl/vi...mpy+wspomagania wszystko zależy od wspomagania dodam że u mnie altek jest po przeciwnej stronie na środkowym kole :chytry:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn mar 03, 2008 23:02

vision, ja mam koło na wale głównym to podwójne i zeby to chodziło 3a coś wykombinować na pompe

w ogóle nie czaje co piszecie
jak przykładałem koło pasowe z benzyny (to duze na wale głównym) !! do koła z diesla !! z benzyny jest ciut większe !!! (takie jak masz na foto)
Co trzeba zrobić zeby załozyć wspome z benzyny do diesla ??
mam takie koła + koło podwójne na wał takie jak w oryginalnej wersji ze wspomaganiem

http://img71.imageshack.us/my.php?image ... 011ep3.jpg
http://img292.imageshack.us/my.php?imag ... 007yw8.jpg



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości