Rozrząd, klekot silnika....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Rozrząd, klekot silnika....

Post autor: VW User » sob lut 16, 2008 11:56

Witam mam problemy ze swoim goferkiem (czytałem wszystko co udało mi się znależc odnośnie moich problemow ale nie do końca rozwiały one moje wątpliwości wiec piszę nowy temat) Zacznę od początku: kupiłem golfa 1.9 tdi 81 kw silnik AFN jak go kupowałem to był ogromnie słaby i bardzo głosno pracował silnik, wyczaiłem że urwane są kabelki (chyba od nastawnika kąta wtrysku) takie cuś w pompie paliwowej znajduje się tuż obok napinacza paska wielorowkowego-polutowałem kabelki i moc wróciła :okej: Pózniej wymieniłem rozrząd pasek, rolki itd.. i było niby ok ale zauważyłem że silnik kiepsko odpala trzeba pokręcić trochę rozrusznikiem (ze cztery obroty silnika) i dopiero odpala oraz głosno pracuje taki metaliczny klekot (napinacz paska wielorow... wymieniłem na nowy i rolkę też. Moje pytanko brzmi czy po tych w/w operacjach jakie były w aucie przeprowadzone muszę ustawiać kąt wtrysku? lub jeszcze coś innego? Aha pompa paliwowa była wyjmowana z samochodu ale pózniej zamontowałem ją według starych znaków bo sobie je zaznaczyłem. Proszę o pomoc i podpowiedzi oraz wybaczenie że się tak rozpisałem

Pozdrooo dla wszystkich maniaków VW :pub:
Ostatnio zmieniony pn lut 18, 2008 07:16 przez VW User, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob lut 16, 2008 13:26

no pewnie że musisz sprawdzić/ustawić kąt wtrysku ...



VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » sob lut 16, 2008 13:43

damcio151 pisze:no pewnie że musisz sprawdzić/ustawić kąt wtrysku ...
Oki postaram sie to zrobić jak najszybciej i dam znac co i jak. dzieki 3maj sie



marbas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marbas » ndz lut 24, 2008 12:37

gdzie można sprawdzić kąt wtrysku? piszecie tu tak fachowym słownictwem, że ja , zagubiona kobietka, nie bardzo wie co czyta:(



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz lut 24, 2008 13:18

marbas pisze:gdzie można sprawdzić kąt wtrysku? piszecie tu tak fachowym słownictwem, że ja , zagubiona kobietka, nie bardzo wie co czyta:(
napisz do Adamma



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości