Jakie macie zdanie o AFN?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt lut 19, 2008 11:33

tak tak tylko że chodzi o same blachy bo wyszła data 16 lutego natomiast sprzedawca daje fakturę , ubezpieczenie jeszcze na miesiąc i przegląd a chodzi mi o to czy bedę mógł tym przyjechać z tymi blachami



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt lut 19, 2008 11:37

No przeciez ci napisalem.. jesli ubezpieczenie masz na obecne tablice to mozesz i pol roku tak jezdzic.. nie boj sie, mozesz legalnie jechac


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt lut 19, 2008 13:34

Gitner pisze:No przeciez ci napisalem.. jesli ubezpieczenie masz na obecne tablice to mozesz i pol roku tak jezdzic.. nie boj sie, mozesz legalnie jechac
własnie dzwoniłem z ciekawości do wydziału ruchu drogowego w Częstochowie i powiedziano że pojazd ma mieć aktualne tablice bo jak nie to laweta
i nie szkodzi że mam ubezpieczenie czy przegląd



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » wt lut 19, 2008 14:14

z tego co ja wiem jest tak jak chłopaki wyżej piszą, jak auto ma ważny przegląd i jest zapłacone ubezpiecznie, to można jechać nawet jeśli na tablicach pisze, że są już nieważne


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt lut 19, 2008 14:25

golec pisze:własnie dzwoniłem z ciekawości do wydziału ruchu drogowego w Częstochowie i powiedziano że pojazd ma mieć aktualne tablice bo jak nie to laweta
Aktualne tablice to te na jakich przyjechal z Niemiec czy skad tam czyli jak piszesz wyzej te z zoltym paskiem. Jesli jednak gosc przywiozl auto na lawecie, a te tablice to sobie ot tak przyczepil z innego auta to niestety ale mozesz go wziac tylko laweta lub ryzykowac z obecnymi tablicami, ze nikt cie nie zatrzyma.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

slawo0909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:11
Lokalizacja: Różan
Kontakt:

Post autor: slawo0909 » wt lut 19, 2008 14:29

Załatw sobie CB i lec bez strachu :jezor: :jezor:


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2611426#2611426/]Sprzedam parę części do Golfa III[/url][/b]

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » wt lut 19, 2008 14:34

Tablice chyba od tego bo koleś jeździł nim i podobno przyjechał na kołach tylko ta data na blachach jest 16.02.08 na zóltym pasku i na tych balchach jak słyszałem można jeździć 5 dni
wiem że przelece z CB ale z Olkusza do Częstochowy jak jechałem ostatnie to chyba z 10 miśków mijałem no i jeszcze czarna vectra także chyba duże ryzyko



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt lut 19, 2008 14:40

golec pisze:Tablice chyba od tego bo koleś jeździł nim i podobno przyjechał na kołach tylko ta data na blachach jest 16.02.08 na zóltym pasku i na tych balchach jak słyszałem można jeździć 5 dni
Widzisz tak to jest z tym "sluchaniem" Masz 5 dni aby wyjechac z Niemiec. W Polsce wykupujesz TU na caly rok na siebie i mozesz smigac, po rejestracji tylko przepisujesz tylko w TU tablice..


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » wt lut 19, 2008 16:38

Ja ze swojego jestem zadowolony, po roku padlo mi n75, wymienione i chodzi pieknie. Poza tym to dbac, lac, serwisowac w terminie i jezdzic :)



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt lut 19, 2008 17:03

Tomek (golec) gratulacje , fajny GT , teraz na poczatek troszke wydatków cie czeka , oprucz formalno papierowych spraw na dziendobry jak wspominali koledzy kompletny rozrząd czyli pasek napinacz rolka prowądząca , do tego razem żeby juz nie wracac do tego pasek wielorowkowy i w razie potrzeby rolka napinajaca i pasek napedu wspomagania , raz a dobrze i świety spokuj , oczywiście olej (np Motul Synergie 6100+) i komplet fitrów - całość troszke cie pociagnie bo razem z robocizną może wyjśc około 700-900 . Dobrze byłoby go zVAGować zwłaszcza dynamicznie sprawdzic czy wsio bangla jak trzeba , pozatym to co w każdym aucie przejżec stan układu kierowniczego zawieszenia hamulców czyli taki a'la przegląd , zreszta i tak bedziesz robił pierwszy przeglad więc wszystko wyjdzie co ewentualnie jest do zrobienia.

Poza tym jeździc i sie cieszyc nienajgorszą dynamiką i niskim spalaniem, to napewno docenisz zajeżdżając na stacje benzynową :grin: , co do dynamiki to na poczatku bedziesz pod wrażeniem przesiadając się z AAMa , ale szybko sie przyzwyczaisz i za tydzień dwa juz bedzie ci sie wydawac że jeździ "normalnie" bez szału.
AFN to fajny ekonomiczny sprawny przy wyprzedzaniu zawalidróg dupowóz , ma swoje tez bolączki które czasem go trapią , przeładowania przez zapiekające sie kierownice lub nieszczęsne koło dwumasowe. Ale to nie koniec świata z tym mozna sobie łatwo acz nie tanio poradzić.

Pozdrowionka i szerokiej drogi :bigok:

P.S. Co do spraw z przejechaniem autem na tych tablicach to nie mam pojecia jak to wygląda od strony formalnej ,.......


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Wrażenia....

Post autor: VW User » wt lut 19, 2008 19:03

Faktycznie na początku wrażenia były super co za moc?! Ale jak trochę pojezdziłem to doszełem do wniosku że przydałoby się więcej kucyków ale tak jak kolega homsky pisał autko dynamiczne, ekonomiczne (spalanie) i całkiem przyjemne Ja jestem zadowolony :grin:



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » śr lut 20, 2008 08:38

Dzięki Koledzy za wasze opinie i porady, własnie dzięki Wam i temu forum człowiek staje sie Panem swojego wozu a nie tylko kierowcą.
:pub: :pub: :pub:

a homsky :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: tylko nie wsiadaj po tym do swojego vołka :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości