Problem z czujnikiem temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

odowazonel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 05, 2008 15:16
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z czujnikiem temperatury

Post autor: odowazonel » pn lut 18, 2008 13:38

Witajcie Wszyscy,
Mam problem z czujnikiem temperatury. Przejrzalem archiwum i w sumie sporo informacji dowiedzialem sie. Nie rozumiem jednak kilku spraw i prosilbym o pomoc jesli jest to mozliwe. Opisze szybko problem: Wariurje mi czujnik temperatury na desce rozdzielczej, bo wskazowka ciagle zmienia swoje polożenie. Dochodzi do 90stopni i nagle opada i znow do gory i tak ciagle. Generalnie temperatura plynu chlodzacego jest poprawna, bo nie wlacza sie wiatrak a i nagrzewnica dziala normalnie. Sytauacja ta pojawila sie po wymianie paska rozrzadu i pompy wody. Zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jest efekt rozlaczenia kalbeka od czujnika. Probowalem znalesc go wg opisu z archiwum, ale za nic nie wiem co to jest króciec silnika :blush: . Moze po prostu uszkodzony jest ten czujnik, ale przed naprawa rozrzadu wszystko bylo ok. Bede wdzieczny za rady.

Pozdrawiam
Leś


VIN:WVWZZZ1JZ3W159088

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pn lut 18, 2008 13:43

czujnik jest wkręcony w blok silnika co może być nazywane króćcem,
z niego wystają 4 piny i na tym jest wtyczka.
Sprawdź ten czujnik, bo to nie powinno tak świrować.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
vooltan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 23:21
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: vooltan » pn lut 18, 2008 14:25

Odłącz i podłącz czujnik i sprawdź, jak się nie poprawi, to pewnie masz czujnik do wymiany. Ja miałem podobny problem, ale mi to działo się tylko czasami. Czujnik wymieniony (na allegro kupiłem za ok 30 zł) i jest już dobrze :bajer:


Są kobiety których nie kupisz. Za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard!

odowazonel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 05, 2008 15:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: odowazonel » pn lut 18, 2008 15:35

Hej,
Dzieki za info. Posprawdzam, a jak stoje na wprost samochodu do po ktorej stronie silnika ten czujnik jest? Moge go sam wymienic? Czy serwis?


VIN:WVWZZZ1JZ3W159088

Awatar użytkownika
vooltan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 23:21
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: vooltan » pn lut 18, 2008 16:56

Dasz radę sam wymienić, tylko wymieniał na chłodnym silniku bo możesz się poparzyć, trochę płynu ucieknie (musisz się uwijać). Czujnik znajduje się z prawej strony z tyłu, napewno znajdziesz :)


Są kobiety których nie kupisz. Za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard!

odowazonel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 05, 2008 15:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: odowazonel » czw lut 21, 2008 10:30

Witajcie,
Musze to napisac! No i nie zdarzylem zajrzec pod maske. Wlamali mi sie bandyci do samochodu i chcieli go skroic. Uszkodzili zamek w drzwiach kierowcy i stacyjke. Cos grzebali przy bezpiecznikach. Dodam, ze w bialy dzien w godzinach 8-15. Policja stwierdzila na ogledzinach, ze cos ich musialo sploszyc, bo generalnie otworzyli bez sladu i raczej by odjechali. Wieczorem lawetowanie, dzis rano serwis i czekanie na diagnoze, co trzeba naprawic. Najgorsza jest stacyjka, bo nie wiadomo czy jest uszkodzenie "podstawy" czy rylko "bebenek" -> tak powiedzieli w serwisie. Jak uporam sie z tym to dam znac jak sprawa czujnika :)

[ Dodano: 12 Mar 2008 12:37 ]
Witajcie,
Udalo sie w końcu zajrzeć pod maske. Autko wrocilo z naprawy. Pogrzebalem przy kablach czujnika, podociskalem oprawki i w tej chwili wszystko pracuje poprawnie. Choc mam wrazenie, ze to moze byc wpływ wilgoci na właściwą pracę czujnika. Ale zobacze jak bedzie dalej sie zachowywal. Dzieki za wszelkie informacje.
pozdrawiam


VIN:WVWZZZ1JZ3W159088

Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » pt kwie 25, 2008 19:40

czym sie to skończyło bo mam od wczoraj podobny problem a mechanik który robił mi rozrząd będzie dopiero we wtorek. Wymiana czujnika wystarcza?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości