Nie dziala sprzeglo.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Nie dziala sprzeglo.

Post autor: SkinnerPL » sob lut 16, 2008 10:42

Witam Was.
Mam taki problem ze kupilem skrzynie biegow, i sprzeglo. Ten mechanizm od wysprzeglania dzialal w rekach. Zalozylem skrzynie i to sprzeglo, sprzeglo napewno dobrze jest zlozone skrzynia tez dobrze jest zlozona. Po zamontowaniu wzielem reka chcialem wysprzeglic skrzynie no i ciezko szlo wiec pomyslalem ze jest dobrze. Zamontowalem reszte osprzetu zalozylem linke a tam ta wajcha od sprzegla tak lekko chodzi, nie dziala wogle wysprzeglanie tak jak by sprzegla w srodku nie bylo i nie miala skrzynia czego wciskac. Co moglo sie stac? Wszystkie biegi w skrzyni chodza bo sprawdzalem bez sprzegla, na odpalonym silniku czy wogle dzialaja.

[ Dodano: 16 Lut 2008 11:15 ]
Srzynia jest na stro procent dobra... co moglo stac sie ze sprzeglem? ;-/ Jest nowe i dobrze zalozone... POMOZCIE!! ;-( Auto jak sie popcha i zapali z rozrusznika to jedzie. Tylko nie dziala to sprzeglo, tak lekko chodzi ta wajcha :-(



VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Sprzęgło

Post autor: VW User » sob lut 16, 2008 12:22

Witam jeżeli sprzęgło jest napewno dobrze złozone powinno być ok rozumiem że sprzęgło kpl. wymieniłes na nowe? jeśli tak to sprawdż naciąg linki sprzęgłowej ( z tego co pamiętam są dwa rodzaje linek przy mk2 regulowana ręcznie i samonapinająca choć czasami nie chce się sama naciągnąc :jezor: spróbuj to posprawdzać i daj znać



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob lut 16, 2008 12:24

Reka nawet jak ciagniesz za ta wajche to idzie do samego konca bez zadnego problemu. Tak jak by nie bylo tego trzpiena w wale skrzyni co wysprzegla.



VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » sob lut 16, 2008 13:34

wiesz u mnie było podobnie tez myslalem ze wajha idzie do konca do gory jednak tak nie było dosyc sporo dało się nią ruszac reka w górę i w dól ale żeby wysprzęglić to trza było naprawdę pieronskiej siły jezeli masz wszystko dobrze poskladane... to powinno wszystko działac a jaką masz linkę i czy napewno jest dobrze napięta? Spróbuj zrobić tak podciągnij wajhę ręką tyle ile możesz i naciągnij linkę następnie spróbuj wcisnąć pedał sprzęgła (tylko tak z "czuciem") żeby ewentualnie niczego nie uszkodzić... daj znać jak poszło



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob lut 16, 2008 17:03

chodzi o to ze w rekach wajcha sprzegla idzie do samego konca... regulacja linki nic nie da.

[ Dodano: 16 Lut 2008 16:06 ]
mam ta linke samoregulujaca sie.



Awatar użytkownika
groch367
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:57
Lokalizacja: Paczków/Wrocław
Kontakt:

Post autor: groch367 » sob lut 16, 2008 17:20

tak regulacja linki nic nie da



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob lut 16, 2008 17:33

Ktos moze przypuszczac co sie stalo?
- sprzeglo jest dobrze zlozone, kupilem caly komplet nowy.
- skrzynia jest dobra.

za pierwszym razem pociagnelem i czolem opor wiec to olalem i potem przy zakladaniu linki zobaczylem ze jest luzno tam...

[ Dodano: 16 Lut 2008 21:22 ]
a jak dupke srzyni odkrece to tam jest to wszystko od mechanizmu tej wajchy? tam nie ma oleju czy trzeba spuscic?
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2008 17:37 przez SkinnerPL, łącznie zmieniany 1 raz.



VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Do tematu

Post autor: VW User » pn lut 18, 2008 13:25

Juz sam nie wiem co ci poradzić..? Jesli kupiłes cały kpl nowy to napewno tzw. koło talerzowe z taką kulką w środku (po której chodzi wałek wysprzęglający) też masz nowe? Bo jesli tak i wszystko jest nowe i dobrze poskładane to powinno być dobrze tam nie ma jakiejś wielkiej filozofii z resztą ja miałem identycznie niby wszystko ok wajha chodziła lekko od doły do samej góry a sprzęgła nie było już miałem wyjmować skrzynie ale szwagier kazał mi isć do samochodu i nacisnąc pedał sprzęgła i okazało się że owszem wajha chodzi i to sporo ale żeby wysprzęglało to ni ch..a. Wyszło na to że wajha pracuje w zakresie ok 4 czy 5 cm (tylko) i to na samej górze bardzo wysoko ale po porządnym naciągnieciu linki było super. Dlatego więc podpowiadałem ci że być może jest to linka ( nie to że się uparłem na linkę :cool: ) Ale może u ciebie chodzi o co innego.... nie umiem zgadnąć na odległość musiałbym to zobaczyć bo niestety ze skrzyniami w golfi mk2 walczyłem często( za często) rekord w wyciąganiu skrzynii 35 min :okej: Próbuj więc dalej i powodzenia. daj znać czy rozwiązałeś problem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości