problem ze skrzynia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem ze skrzynia

Post autor: fircus » pn lut 11, 2008 13:18

mam maly problem ze skrzynia poprostu ciezko wchodza biegi szczegolnie 3 no i czasami przy ruszaniu 1 musze wrzucic przez sile albo kilka razy nacisnac sprzeglo co i tak czasami nie pomaga czy to moze byc wina dawno nie wymienianego oleju w skrzyni jak tak to ktos sie moze orientuje jaki tam olej sie leje



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » pn lut 11, 2008 13:59

Proste zainwestuj w dobry olej, najlepiej jak najżadszy, nie beda Ci biegi chaczyły i lżej wchodziły. Kumpel miał identycznie w Mondeo zmienił i ma jak nową skrzynię


<wymoderowano>

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » pn lut 11, 2008 14:09

a jaki dokladnie olej tam sie wlewa ?? no i jaki jest najlepszy
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 14:37 przez fircus, łącznie zmieniany 1 raz.



darek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 10, 2006 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: darek05 » pn lut 11, 2008 14:31

fircus pisze:a jaki dokladnie olej tam sie wlewa ??
Pełen syntetyk norma: SAE 75W/90 GL-4

Ale to może być wina nie tylko oleju..
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 14:32 przez darek05, łącznie zmieniany 1 raz.


Helix Blue 62 + Kenwood KDC-W657

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » pn lut 11, 2008 14:38

a orientujesz sie moze czego jeszcze??



lukasz78

Jeszcze może być sporo więcej...

Post autor: lukasz78 » pn lut 11, 2008 15:05

fircus pisze:a orientujesz sie moze czego jeszcze??
u mnie są identyczne objawy do tego dochodzi mi czasami drganie silnika także suma sumarum kpl sprzęgło się kłania, a więc z kołem dwumasowym, kupiłem wszystko za 1400zł. Wymieniam w przyszłym tygodniu także na razie nie opisze jaka jest różnica, trzeba cierpliwości.

Pozdrawiam,
lukasz



fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » pn lut 11, 2008 15:18

to daj znac czy jest jakas znaczaca roznica czy moze wystrczy ze ten olej wymienie narazie i tak za bardzo mi sie nie spieszy, az tak bardzo mi to nie przeszkadza pozatym na cieplym silniku nie jest to az tak bardzo odczuwalne czekam na wiadomosc pozdrowka



lukasz78

Post autor: lukasz78 » pn lut 11, 2008 15:22

fircus pisze:to daj znac czy jest jakas znaczaca roznica czy moze wystrczy ze ten olej wymienie narazie i tak za bardzo mi sie nie spieszy, az tak bardzo mi to nie przeszkadza pozatym na cieplym silniku nie jest to az tak bardzo odczuwalne czekam na wiadomosc pozdrowka
Ok dam znać ale olej tak czy owak możesz sobie zmienic jeśli masz "małe problemy" może to wystarczy na jakiś czas poprostu uświadamiam Cie co może być dalej - bo dwumasa to chyba każdy w MK4 przechodzi

Pozdrawiam
lukasz



darek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 10, 2006 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: darek05 » pn lut 11, 2008 15:46

fircus pisze:a orientujesz sie moze czego jeszcze??
Poszukaj takich tematów, ja ostatnio to przerabialem to czytałem wszystko wpisując "biegi" w wyszukiwarce

Z tego co pamiętam to może być:
sprzegło
olej w skrzyni (stary, albo mało)
wysprzeglik
moze wystarczy regulacja cięgien (mysle ze napewno)
synchronizatory (czarny scenariusz..)

mi tez ciezko wchodzily to rozebralem drążek, okazalo sie ze pękła sprężyna wiec rozebralem całe, wyczyscilem, przesmarowalem na nowo, dorobilem sprężyne, podłozylem podkladki bo mialem male luzy i jest sporo lepiej juz (sprawdze jeszcze kiedys stan oleju i wyreguluje na cięgnach)

pozdro i dzieki za ptk.


Helix Blue 62 + Kenwood KDC-W657

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » wt mar 04, 2008 18:10

fircus pisze:to daj znac czy jest jakas znaczaca roznica czy moze wystrczy ze ten olej wymienie narazie i tak za bardzo mi sie nie spieszy, az tak bardzo mi to nie przeszkadza pozatym na cieplym silniku nie jest to az tak bardzo odczuwalne czekam na wiadomosc pozdrowka
Jeśli dzieje się to notorycznie to pewnie synchronizator w skrzyni biegów. Nie synchronizuje Ci położenia zębatek i dlatego taki zgrzyt.
Zrób mały ekperyment przy zmianie biegów nie wrzucaj nastepnego biegu od razu tylko z lekkim (1s.) opóźnieniem. Np ruszasz z jedynki wcisnij sprzegło lewarek biegów przytrzymaj na luzie ok sekundy i dopiero wrzuć dwójkę. U mnie był walniety synchronizator i przy gwałtownej zmianie biegów trzeszczał jak się odczekało chwilkę wchodziło super.


<wymoderowano>

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » wt mar 04, 2008 21:14

ale chodzi o to ze zgrzytu jako takiego to nie ma tylko biegi czasami bardzo ciezko wchodza szczegolnie 1 i 3 reszta jest ok



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » wt mar 04, 2008 22:05

fircus pisze:ale chodzi o to ze zgrzytu jako takiego to nie ma tylko biegi czasami bardzo ciezko wchodza szczegolnie 1 i 3 reszta jest ok
99% OLEJ ! Lub jego brak co gorsza - zajrzyj jak najszybciej. Jak odkrecisz korek spustowy powinno cienkim lejkiem się sączyc jak nie leci to olej w strzykawe napusc i zakrecaj.


<wymoderowano>

fircus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 31, 2007 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fircus » wt mar 04, 2008 22:18

ok a w golfie jest korek spustowy jakis zeby calkiem olej wymienic w skrzyni ?? i ile wogole olejo wchodzi w skrzynie??



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » śr mar 05, 2008 16:14

fircus pisze:ok a w golfie jest korek spustowy jakis zeby calkiem olej wymienic w skrzyni ?? i ile wogole olejo wchodzi w skrzynie??
Hm.. jest jest w skrzyni biegów oboj czujnika prędkosci jakis mechanior zrobi
Ci to za 20 zł jak boisz się sam. Nie wiem ile oleju wchodzi mysle ze koło 4-5 L. tak mi sie wydaje ale mogę sie mylic bo ja nie zmieniałem a tylko dolewałem


<wymoderowano>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości