Problem z chłodzeniem silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » wt lut 05, 2008 19:56

nie nie jest trudną sprawą jest bardzo prosto go wymienić tylko po wymianie czeba uważać na uszczelki by dobrze je włożyć mnie jak sie termostat zepsuł to dla mojego sumienia sprawdziłem czy działa czy nie otóż musisz go wyciągnąć i po wyciągnięciu termostatu zagotowujesz wodę w garnuszku tak by zważała woda :bigok: potem wkładasz na drucie lub na sznureczku do wody czekasz 2 minuty jak będziesz patrzał od spodu na termostat to w środku powinno być otwarte i po pewnym czasie będziesz widział jak sie zamyka to oznacza że jest dobry lub otwiera :bigok:

[ Dodano: 05 Lut 2008 19:15 ]
oto co woda zrobiła jak zawżała terostat jest niewyraźny ale nieoto michodzi o prześwit

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


LEŚNY PRZYTULAS

anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

Post autor: anfar » wt lut 05, 2008 20:28

Witam. a samą pompę sprawdziłeś i jej napęd,sprawdz czy wypływa płyn chłodniczy z cienkiego przewodu do zbiornicza wyrównawczego

[ Dodano: 05 Lut 2008 19:34 ]
Witam.sprawdz pompę ijej napęd.czy wypływa płyn z cienkiego przewodu do zbiorniczka wyrównawczego



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » śr lut 06, 2008 13:07

Umówiłem się na wymianę termostatu ;) Nie mam niestety odpowiednich warunków zeby to samemu zrobić, a 30 złotych to nie aż tak wiele.

Odezwę się po wymianie termostatu i powiem, czy już wszystkie bolączki ustały ;)

Dziękuję bardzo za pomoc Koledzy :pub:

[ Dodano: Wto Lut 12, 2008 19:13 ]
Witam Koledzy :pub:

zgodnie z obietnicą piszę ... Mój problem jest już rozwiązany - nowy czujnik temperatury pokazuje prawdziwe wskazania, co spowodowało odkrycie dwóch usterek : zepsuty termostat, konieczność wymiany uszczelki głowicy.

Nowy termostat działa poprawnie i przy odpowiedniej temperaturze (87°C) otwiera się, przez co płyn krąży po całym obiegu.

Temperatura jest jednak nadal dość wysoka (jednak nie tak jak wcześniej, bo jest duży obieg cieczy i włącza się wentylator), ale stoi za tym nieszczelna uszczelka głowicy - co widać, bo na bloku są nacieki oleju.

Poniżej zamieszczam fotografię zestawu termostatu firmy Wahler, za który to zapłaciłem 28 złotych ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 20:49 przez Olaf, łącznie zmieniany 2 razy.


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » sob cze 07, 2008 01:43

mialem podobny problem akurat przyszła zima i wskazowka nie dochodziła do połowy wiec pmysłałem ze przez pogode wiec zakryłem troszke chlodnice i tak jezdziłem przez zime ale co sie okazało zima mineła i dalej tak samo wiec cos było nie tak wymieniłem czujnik wody i problem znikł ale wskazowka wychylała sie za bardzo wczesniej tak nie było a wentylator sie nie właczał zacząłem od termostatu sprawdzałem metodą przemka ok działał szłem dalej okazało sie ze kabelki sie zwarły przy wiatraku i spalił sie bezpiecznik dlaczego otym pisze bo nieraz nalezy sprawdzic te niby banalne rzeczy jakim jest bezpiecznik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 114 gości