Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zielony1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 14:50
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: zielony1 » pn sty 28, 2008 14:40

Witam
Mam dokładnie taką dolegliwość trzęsiawki silnika podczas np. zatrzymywania się na światłach itp. Mój silnik to AGR 90 KM rok. 99. Dzisiaj odłączyłem czujnik prędkości w skrzyni i wszystko OK dolegliwość ustąpiła więc teraz tylko zakupię nowy czujnik i dam znać czy na dobre się pozbyłem trzęsiawki :hmm:



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn sty 28, 2008 15:21

zielony1 pisze:Witam
Mam dokładnie taką dolegliwość trzęsiawki silnika podczas np. zatrzymywania się na światłach itp. Mój silnik to AGR 90 KM rok. 99. Dzisiaj odłączyłem czujnik prędkości w skrzyni i wszystko OK dolegliwość ustąpiła więc teraz tylko zakupię nowy czujnik i dam znać czy na dobre się pozbyłem trzęsiawki :hmm:
Sprawdzaj i daj znać, może problem zostanie rozwiązany ...


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » pn sty 28, 2008 20:51

Dzisiaj pytałem w serwisie VW o cenę impulsatora i zostałem mile zaskoczony, cena oryginalnej częsci to 60 zł :bigok: Jutro powinienem go mieć ale niestety założe go dopiero za tydzień, jak ojciec mi wyśle. Kupił bym tu na miejscu w Irlandii ale pracuje i nie mam kiedy podjechać. Pozdrawiam..



Awatar użytkownika
andrewnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 23, 2007 20:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: andrewnik » sob lut 02, 2008 12:47

Witam was czy tez impulsator czujnik predkosci da sie wymienic bez podnosnika albo kanału ?wiem ze jest na skrzyni biegów ale czy widac go z góru po otwarciu maski(nie umiałem go znalesc ale moze sie nie patrzyłem tam gdzie trzeba) czy pod auto trzeba zajrzec ? moze ktos ma jakas fotke ? :grin:

pozdro !



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » sob lut 02, 2008 14:07

Witam was czy tez impulsator czujnik predkosci da sie wymienic bez podnosnika albo kanału ?wiem ze jest na skrzyni biegów ale czy widac go z góru po otwarciu maski(nie umiałem go znalesc ale moze sie nie patrzyłem tam gdzie trzeba) czy pod auto trzeba zajrzec ? moze ktos ma jakas fotke ? :grin:
Też masz problem z drgawkami? Odłącz czujnik i sprawdz czy przestanie drgać. Żeby go wymienić czy odłączyć nie trzeba wchodzić pod auto. Czujnik-wtyczka wystaje ze skrzyni biegów. Skrzynia znajduje się patrząc na silnik z przodu auta, po prawej stronie. Czujni umieszczony jest : patrz na serwo trochę w dół i na lewo wystaje taka wtyczka ze skrzyni b.. postaram się wkleić fotkę.

[ Dodano: 02 Lut 2008 21:39 ]
klimoch,

Powiedz czy podmieniłeś całą częsc razem z tym zębatnikiem co wchodzi do skrzyni czy tylko sam impulsator, Czyli tą czarną elektryczna rzecz?


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » ndz lut 03, 2008 03:36

piotrek.cz. pisze:Powiedz czy podmieniłeś całą częsc razem z tym zębatnikiem co wchodzi do skrzyni czy tylko sam impulsator, Czyli tą czarną elektryczna rzecz?
Podmieniałem sam impulsator. Tą część która jest wkręcona do skrzyni też wykręcałem ale tylko z ciekawości czy zębatka nie jest wyrobiona. W czwartek załoze nowy impulsator to dam znać co i jak



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » ndz lut 03, 2008 10:35

klimoch,

Dzieki. Ja też już kupiłem impulsator w serwisie, postaram go się jutro wymienić i dać znać czy to był strzał w dziesiątkę czy czeka nas dwumas?


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Awatar użytkownika
andrewnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 23, 2007 20:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: andrewnik » ndz lut 03, 2008 12:24

hehe hey Chłopaki ja tez wyjąłem ta wtyczkę od prędkościomierza i normalnie w koncu koniec tego tukotania jak reką odjął :okej: i lekko szarpie tak jak pisaliście... (ale kurde sie zdziwiłem taka pierdołka a jest róznica)
czyli trzeba wymienić ta wtyczkę co idzie z kablem ? czy to do czego jest wpinana jest ta wtyczka??

pozdro !



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » ndz lut 03, 2008 18:41

andrewnik,

Podmień czujnik ten na skrzyni, przy kablu to tylko wtyczka. I daj znać co sie zmieniło


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » pn lut 04, 2008 00:37

piotrek.cz. pisze:Dzieki. Ja też już kupiłem impulsator w serwisie, postaram go się jutro wymienić i dać znać czy to był strzał w dziesiątkę czy czeka nas dwumas?
Uważam że nie ma takiej możliwości aby to był dwumas. Odłączanie wtyczki nie może mieć wpływu na dwumas



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn lut 04, 2008 09:07

Uważam że nie ma takiej możliwości aby to był dwumas. Odłączanie wtyczki nie może mieć wpływu na dwumas
Obyś miał rację!!!


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Zibiland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:49
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Zibiland » pn lut 04, 2008 09:48

Czy w automatycznej skrzyni ten czujnik znajduje sie w tym samym miejscu co w zwykłej?



Awatar użytkownika
andrewnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 23, 2007 20:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: andrewnik » pn lut 04, 2008 11:47

w Katowicach w ASO chca za ten czujnik 147 zł :/:/

klimoch ty płaciłes 60zł ??

nie wiecie czy mozna zamiennik jakis kupic ?



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn lut 04, 2008 13:59

andrewnik pisze:w Katowicach w ASO chca za ten czujnik 147 zł :/:/
Ktoś Ci złą cenę podał, ja osobiście w katowicach go kupiłem w sobotę i płaciłem 67zł. Wymieniłem czujnik i klapa dalej tak samo szarpie więc jak chcesz mam nowy czujnik do sprzedania. mogę go za 50zł sprzedać. Po odłączeni nić nie szarpie. Bardzo dziwna sprawa, chyba będzie trzeba do jakiegoś dobrego elektromechanika sie udać. Pozdro.

[ Dodano: 04 Lut 2008 13:14 ]
Witam wszystkich z drgającymi tdi

Wymiana impulsatora na nowy nic nie dała, zrobiłem to dzisiaj i drga jak drgało, tylko odłączenie pomaga, trzeba iść za tropem i szukać przyczyny dlaczego po odłączeniu owego czujnika nic nie drga- najmniejszego szarpnięcia.

pozdro


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości