Dlaczego diesel klekocze?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

Post autor: arwam » pt lut 01, 2008 09:19

Za klekot jest jeszcze odpowiedzialny czas okresu wtrysku>
Tzn. jeśli przy tych samych obrotach i takiej samej dawce paliwa jeśli jest one wtryśnięta szybciej to klekot jest wyraźniej słyszalny.
Mogą to potwierdzić koledzy którzy mając TD wsadzali pompy 10mm.
Tam oprócz zwiększenia max. dawki paliwa zaobserwowali na biegu jałowym że praca ich silników stała się wręcz metaliczna co po części jest spowodowane niewyrabianiem się wtryskiwaczy ale jednak w znacznej mierze bardzo krótkim okresem czasu wtrysku.



jarek3251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 12:38
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: jarek3251 » pt lut 01, 2008 10:56

fajnie koledzy ze sie tak duzo na tan temat rozpisaliście bardzo to mnie cieszy tylko mam jeszcze jedno pytanie . widziałem passata b5 tdi ( 90 kM) któremu silnik chodził na takim samym poziomie hałasu jak u mnie i widziałem passata b4 1.9 tdi 1z taki dokładnie jak mój a silnik pracował mu znacznie ciszej!! dlaczego????????
no rozumiem ze może lali inne palika ale już nie do przesady żeby różnice były aż takie??
Ostatnio zmieniony pt lut 01, 2008 10:57 przez jarek3251, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt lut 01, 2008 12:35

Osłony, kólłka, napinacze, sprzęgło wszystko może chałasować i wydaje się że chodzi głośno.



Awatar użytkownika
cyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 21, 2007 23:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyna » pt lut 01, 2008 12:53

Witam ponownie

Kolega Greg ulozyl dosc spojnie swoja wypowiedz i podal konkretne fakty, jak np szybkosc rozprzestrzeniania sie czołą wybuchu. Nie wiem, jak do Was, ale do mnie to przemawia. Wiec zakładając, ze tych danych nie wzial z ksiezyca ( nie chce mi sie sprawdzac ;) mysle, ze jest to sensowne wytlumaczenie klekotania.

Czyli wychodzi na to, ze ropa w dieslu spala sie szybciej niz benzyna w benzynowcu. Kto by pomyslal :blush:


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=27][img]http://ilepali.info/foot.php?id=27[/img][/url]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt lut 01, 2008 13:12

diesel klekocze, bo lubi :grin: i tyle w temacie. jak przestanie klekotac, przestanie byc dieslem.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt lut 01, 2008 13:14

greg6.7, bardzo dobry wykład i PRAWDZIWY :pub:

[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 12:28 ]
cyna pisze:Czyli wychodzi na to, ze ropa w dieslu spala sie szybciej niz benzyna w benzynowcu. Kto by pomyslal
Tu nie chodzi o to że ropa czy benzyna sa bardziej wybuchowe , cała róznica tchwi w sposobie inicjacji zapłonu o czym pisał elegancko greg6.7

Ropa spala sie bardziej w sposób wybuchowy (gwałtowny) po odparowaniu i wymieszaniu z powietrzem praktycznie cała wtrysniete paliwo spala sie gwałtownie , dlatego aby "uspokoić' ten proces stosuje sie nie wtrysk pojedynczy , tylko dzieli go na etapy , w najnowszych CR na jeden cykl dawka jest dzielona na 5 mniejszych dawek które sa wtryskiwane kolejno po sobie, dlatego najnowsze CR ładnie mięciutko pracują.

W benzynie sprawa inicjacji zapłonu i proces spalania wyglada inaczej , na poczatku zapaleniu ulega tylko mieszanka paliwo/powietrze w najbliższym kontakcie z iskrą świecy , od niej pokolei stopniowo (warstwowo) zapalają się nastepne sąsiadujące ze sobą czasteczki paliwa , czoło płomienia postepuje stopniowo od iskry w kierunku denka tłoka , cały proces spalania jest łagodny ponieważ spaleniu nie ulaga gwałtownie cała mieszanka naraz , tylko proces odbywa sie warstwowo , to tak jak pożar lasu , czoło płomienia przesuwa się pokolei z jednego drzewa na drugie pokolei , a w dieslu to tak jakbysmy na cały las jednoczesnie zrzucili napalm :helm: sorki za głupawe moze porównanie ale tak mi przyszło do głowy :helm:


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt lut 01, 2008 13:36

homsky pisze:w najbliższym kontakcie z iskrą świecy , od niej pokolei stopniowo (warstwowo) zapalają się nastepne sąsiadujące ze sobą czasteczki paliwa
I oto właśnie chodzi a jak następuje za szybkie spalanie mamy charakterystyczny stukot i wtedy benzyna klekocze tak że diesle wpadły by w kompleksy!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 181 gości