Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marco1414

Post autor: Marco1414 » wt sty 22, 2008 13:54

widze ze z tym drganiem silnika problem ma wiele osób miedzy innymi i ja .Też jestem ciekaw co to może być. JUTRO jade do mechaniroa na wymiane napinacza paska wiloklinowego to mu otym nadmienie i jak mi powie cos nowego to wam dam znac.



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » wt sty 22, 2008 14:18

Witam. Też mam taki problem z drganiem silnika,miałem ju z wymienić koło dwumasowe, ale przeczytałem na forum o odłączeniu czujnika prędkości ze skrzyni biegów, tak zrobiłem i silnik nie drga. Klimoch pisze, że szarpie po odłączeniu czujnika. To normalne też tak mam, komp nie odczytuje prędkości i ustawia złe dawki więc szarpie.


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt sty 22, 2008 14:53

klimoch,

1) może zloguj kanał 004 w MB i BS zobaczymy jak wygląda ustawienie pompy
2) może podniesienie obrotów sprawę załatwi


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » pt sty 25, 2008 22:33

:grin: :grin: :grin: Nareszcie rozwiązałem problem z drgawkami mojego AHF. :grin:
Podmieniłem dziś na próbę impulsator z golfa mojego kumpla i auto zachowuje sie tak jak powinno. Dziwne jest to że nie mialem żadnych błędów na VAG-u ani żadnych nieprawidłowości we wskazaniach prędkościomierza. A jednak to bylo to. Teraz pozostało mi tylko kupic nowy impulsator :bigok:



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » ndz sty 27, 2008 08:33

klimoch pisze::grin: :grin: :grin: Nareszcie rozwiązałem problem z drgawkami mojego AHF. :grin:
Podmieniłem dziś na próbę impulsator z golfa mojego kumpla i auto zachowuje sie tak jak powinno. Dziwne jest to że nie mialem żadnych błędów na VAG-u ani żadnych nieprawidłowości we wskazaniach prędkościomierza. A jednak to bylo to. Teraz pozostało mi tylko kupic nowy impulsator :bigok:
Dzieki za pomysł, dawno tak wszyscy powinni zrobić co mają drgania, które po odłączeniu impulsatora znikają. A tak długo się borykam z tym problemem zaraz po niedzieli sprawdzam impulsator i dam znać co sie zmieniło. pozdrawiam

[ Dodano: 27 Sty 2008 09:24 ]
klimoch,

czy po wymianie impulsatora coś się jeszcze zmieniło, czy te szarpnięcia silnikiem po zdj eciu nogi z gazu, o których wcześniej pisałeś też ustały? pozdrawiam


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » ndz sty 27, 2008 10:25

a gdzie jest ten impulsator?



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » ndz sty 27, 2008 10:51

Imbrykus,

Impulsator to czujnik prędkości jest na skrzyni biegów.


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » ndz sty 27, 2008 11:34

a orientował się ktoś z cenami tych impulsatorów???
a tak wogóle to trudno go wymienić??



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » ndz sty 27, 2008 11:50

Ja i tak stawiam na dwumas, mam już części tylko brak czasu na wymianę...



klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » ndz sty 27, 2008 13:40

Do wymiany potrzebny jest klucz płaski 22, im krótrzy tym lepszy bo troche mało tam miejsca. Ja doszedłem już do takiej wprawy że robie to z góry bez demontowania czego kolwiek np osłony silnika. Co do objawów to mogę powiedzieć że u mnie po podmianie impulsatora jest dużo, dużo lepiej. Co prawda nie miałem możliwości pojezdżenia zbyt długo z tym podmienionym impulsatorem ale i tak uwazam że nie powinno być to zbyt drogie i mozna go śmiało wymienić. Jednym slowem ja napewno go zmienie. Pozdro dla wszystkich posiadaczy drgających TDI :grin:



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » ndz sty 27, 2008 17:37

Imbrykus,

Myślę, że klimoch ma rację. U mnie jest tak samo też stawiałem na dwumas ale po odpięciu czujnika prędkości drgania znikneły w 100%. Gdyby to był dwumas to chyba nadal drgania by były, a tu naprawdę nic nawet najmniejszego szarpnięcia. Jutro postaram się podmienić impulsator i dam znać co jest.


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Zibiland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:49
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Zibiland » pn sty 28, 2008 11:09

Witam
Mój samochodzik ma podobną dolegliwość tylko ze drgania występują jak obroty zbliżają sie do ok 2000 i prędkość ok 100km/h. Zaczyna mi lekko drgać kierownica, pedały, fotele itd. Czasami występują drgać jak w przypadku silnika iskrowego z nieczynnym jednym garem, strasznie go telepie a przy okazji całe wnętrze. Moc silnika nie spada a drgania przechodzą po ok 5-10 min. Nic sie nie dzieje na wolnych obrotach, a także gdy "gazuje" na postoju. Nic sie też nie dzieje przy hamowaniu. Drgania występują tylko przy normalnej jeździe.



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn sty 28, 2008 14:22

Zibiland,

Z tego co piszesz widać, że masz zupełnie inny problem od nas. Na twoim miejscu sprawdził bym opony, wyważenie kół itp.


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Zibiland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:49
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Zibiland » pn sty 28, 2008 14:31

piotrek.cz. pisze:Zibiland,

Z tego co piszesz widać, że masz zupełnie inny problem od nas. Na twoim miejscu sprawdził bym opony, wyważenie kół itp.
Wymieniłem opony z letnich na zimowe, koła wyważone i bez zmian



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości