Silnik traci moc pod obciążeniem, grają zawory !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

voss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 14, 2007 11:26
Lokalizacja: Obertshausen

Post autor: voss » śr sty 23, 2008 13:12

albert438,

mysle ze bardzo niefortunie opisales swoj problem . Sprobuj jeszcze raz.

Co sie dzieje w czasie jazdy pod gore auto slabnie ? tzn dalej lekko przyspiesza - obr. rosna - ale niemrawo ? czy obr. na obrotomierzu rosna szybko w gore ( silnik na sluch kreci szybciej ) a auto nie przyspiesza ?

Czy ta slabos auta pozostaje az do wylaczenia zaplonu czy moze na rownej drodze wszystko sie normuje i jest znow ok ?

Albo dokladny opis usterki / objawow albo wizyta w warsztacie .


pozdr.
voss

Awatar użytkownika
DRIV3R
.::poMOCY w TDI::.
.::poMOCY w TDI::.
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:17
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: DRIV3R » śr sty 23, 2008 13:27

albert438 pisze:Pół godziny go męczyłem na wysokich obrotach! Zadymiłem całe podwórko i efekt był taki, ze przez jakis dzień było OK, a potem znów to samo!
Więc jednak wina nie leży po stronie sprzęgła, jak pisali przedmówcy. Powiem Ci tak, diagnoza dynamiczna wszystko wyjaśni. :bajer:



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » śr sty 23, 2008 21:30

Ja sprawdziłbym również stan układu zasilania paliwem (filtr wężyki i drożność całego układu) Diesle mają to do siebie że gdy są pod dużym obciążeniem a braknie im odpowiedniej ilości paliwa to własnie strasznie zaczynają się mulić i dymić. Czasami naprawde mały paproch jest w stanie bardzo ograniczyć moc silnika pod obciążeniem i przygazówki na postoju wyglądają ok a przy dużym obciążeniu auto przestaje jechać i kupa dymu z tyłu.
Twoje objawy własnie na to wskazują, tylko te wzrastające obroty?! A może tylko na zegarze wzrastają?? a nie na silniku??
Pozdrawiam
ps Spróbuj odłączyć przewody paliwowe (zasilanie i nadmiar) zatankuj jakąś banieczke tak ze 2l. ropy i wprowadź do niej obydwa węże, spróbuj się przejechać najlepiej pod góre z pedałem w podłodze. Zobaczysz czy jest różnica
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 21:36 przez grinio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr sty 23, 2008 23:26

DRIV3R pisze:Powiem Ci tak, diagnoza dynamiczna wszystko wyjaśni.
To w końcu rozwieje alberta438 i nasze w tym sporze wątpliwości.



albert438
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 10:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: albert438 » czw sty 24, 2008 02:22

albert438, mysle ze bardzo niefortunie opisales swoj problem . Sprobuj jeszcze raz.
A więc jeszcze raz opisze pokolei jakie objawy ma autko:

1. Jade sobie spokojnie i zblizam sie pod nawet niewielka górkę.

2. Auto w pewnym momencie zachowuje się jakby straciło moc i zaczynają grać zawory! jak wcisnę gaz to na obrotomierzu wskazówka idzie, natomiast auto nie! a zawory grają jeszcze głosniej!

3. Wtedy, żeby wjechać pod górkę puszczam pedał gazu i samochód sie wgramoli na górkę przy 1000 obrotów, wtedy nawet zawory nie grają.

4. Przy zjeżdzaniu z górki przeważnie jest już OK, samochód odzyskuje moc, zawory przestają grać i jak wcisne pedał gazu to auto "idzie do przodu" jakby nigdy nic.

Czasami podobana sytuacja dzieje się również na prostej drodze a po pewnym czasie znów mu przechodzi i jedzie się normalnie.

Czekam na sugestie, jaka może być przyczyna takich objawów??



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sty 24, 2008 04:37

albert438 a skrzynia manualna czy automat ?



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » czw sty 24, 2008 09:40

albert438 pisze:
albert438, mysle ze bardzo niefortunie opisales swoj problem . Sprobuj jeszcze raz.
A więc jeszcze raz opisze pokolei jakie objawy ma autko:

1. Jade sobie spokojnie i zblizam sie pod nawet niewielka górkę.

2. Auto w pewnym momencie zachowuje się jakby straciło moc i zaczynają grać zawory! jak wcisnę gaz to na obrotomierzu wskazówka idzie, natomiast auto nie! a zawory grają jeszcze głosniej!

3. Wtedy, żeby wjechać pod górkę puszczam pedał gazu i samochód sie wgramoli na górkę przy 1000 obrotów, wtedy nawet zawory nie grają.

4. Przy zjeżdzaniu z górki przeważnie jest już OK, samochód odzyskuje moc, zawory przestają grać i jak wcisne pedał gazu to auto "idzie do przodu" jakby nigdy nic.

Czasami podobana sytuacja dzieje się również na prostej drodze a po pewnym czasie znów mu przechodzi i jedzie się normalnie.

Czekam na sugestie, jaka może być przyczyna takich objawów??

Tak jak pisałem mi to wygląda na problem z zasilaniem paliwa. Już pare razy trafiło mi się coś takiego co prawda nie w tdi a TD ale dokładnie takie objawy . Spróbuj zrobić tak jak napisałem wyżej a zobaczysz że ustąpi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw sty 24, 2008 22:08

albert438 pisze:jak wcisnę gaz to na obrotomierzu wskazówka idzie, natomiast auto nie!
Czy wy nie umiecie czytac , albo ja nie rozumiem ?

albert438, przy jeździe pod górkę deptasz gaz , obroty na obrotomierzu rosną a predkośc sie nie zmienia , albo nie rosnie tak jakby wskazywał na to obrotomierz???? Przeciez to nic innego jak sprzegło ktore lapie poślizg....

albert438, weź najlepiej nakręc filmik , ujęcie obrotomierza i licznika jednoczesnie w sytuacji jak wystepuje ten "objaw"


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » czw sty 24, 2008 23:14

To nie jest wina sprzegla ale sprawdzic dla pewnosci mozna. Podjedz pod wysoki kraweznik wrzoc 3 bieg i ruszaj powoli jesli samochod zgasnie to jest OK, jesli nie to rzeczywiscie sprzeglo ciagnie... i problem rozwiazany bedzie


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sty 24, 2008 23:16

homsky pisze:Czy wy nie umiecie czytac , albo ja nie rozumiem ?

albert438, przy jeździe pod górkę deptasz gaz , obroty na obrotomierzu rosną a predkośc sie nie zmienia , albo nie rosnie tak jakby wskazywał na to obrotomierz???? Przeciez to nic innego jak sprzegło ktore lapie poślizg....
No właśnie umiemy czytać :chytry: Przecież nasze sugestie na pierwszej stronie tego tematu do niego się własnie odnosiły (poza wyjątkami) :grin:

[ Dodano: 25 Sty 2008 05:26 ]
DRIV3R pisze:Więc jednak wina nie leży po stronie sprzęgła, jak pisali przedmówcy. Powiem Ci tak, diagnoza dynamiczna wszystko wyjaśni.
Nie koniecznie. Przyczyną ślizgania się sprzęgła (dalej będę się upierał) może być jego zaolejenie olejem cieknącym przez tylny uszczelniacz wału korbowego z silnika lub też olejem cieknącym przez simmering ze skrzyni biegów po wałku sprzęgłowym na tarcze sprzęgła. Jeżeli tak będzie to naprawa będzie kosztowna (wymontowanie skrzyni i zespołu sprzęgła i wymiana tarczy sprzęgła a następnie ocena skąd wyciek pochodzi - da się to łatwo rozróżnić bo olej cieknący z silnika będzie ciemny a ze skrzyni jasny, chyba że wystąpią oba wycieki naraz).



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » sob sty 26, 2008 19:15

Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem obroty na obrotomierzu mogą wzrastać a auto szybciej nie jedzie I WIEKSZOŚĆ Z WAS mówi że to NIE SPRZĘGŁO!!!
Chyba że z obrotomierzem coś nie teges, ale to moim zdaniem NIEMOŻLIWE!!!
A zresztą przecież słychać czy obroty silnika wzrastają czy nie.
Zakładam że auto z manualną skrzynią.



Wojdza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 26, 2008 18:48
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: Wojdza » sob sty 26, 2008 19:52

ja sie na autach za bardzo nie znam ale mialem takie obiawy przy mk3 i byl to przeplywomierz , ale moze u Ciebie to co innego



Protect24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 06, 2008 11:59
Lokalizacja: Grudziadz

Re: Silnik traci moc pod obciążeniem, grają zawory !!!

Post autor: Protect24 » czw mar 06, 2008 18:30

albert438 pisze:Od pewnego czasu w moim Golfie IV 1.9 TDI 90KM 2000r dzieją się dziwne rzeczy z silnikiem! W czasie jazdy, najczęsciej jak jedzie sie pod górke albo z obciązeniem silnik przestaje "ciągnać" tzn. wciskam mu w pedał a jemu tylko na obrotomierzu wskazówka idzie a samochód nie przyspiesza, tylko traci całkiem moc i słychać w silniku zawory (taki specyficzny dźwiek). Czasem dzieje sie tak nawet na prostej, równej drodze. Czasami nawet pod górke też idzie tak jak powinien a czasem własnie go tak dziwnie zmula. Podjechałem do znajomego mechanika, podłaczyl go pod komputer, gazował nim z 30 minut, ale żadnych błedów nie wykryło! Jeśli ktos wię co może boleć mojego Golfa to niech napisze, bedę wdzieczny!

Mam podobny problem z moim Golfem IV 1.9 TDI 90KM 1999r. Brak mocy przy podjezdzie pod wzniesienia nawet takie male, a czasem na prostej. Nie mam problemow z obrotami, nie ma mocy to i obroty tez nie wzrastaja jak w przypadku problemu Kolegi albert438. Tak, ze mysle ze to nie sprzeglo.
Wymienilem filtry oleju i paliwa ale to nic nie pomoglo. Jakies 3 miesiace temu mialem problem z odpalaniem na cieplym silniku, komputer wykryl blad Wtrysku Sterujacego, niemoglem nigdzie dostac bo swieta byly i remanenty, wiec bylem zmuszony kupic akumulator i problem znikl, samochod pali od kopa, tak ze teraz nie wiem czy to moze nadal ten wtrysk robi balagan, czy tym razem to cos innego? Jadac nawet z gorki kiedy nie czuc tego zmulenia auta, nie mozna czasem wcisnac mocno pedalu przyspieszenia bo auto i tak nie chce przyspieszac.
Natomiast czasem bywaja dni, ze auto ma normalne przyspieszenie -reaguje natychmiasta na wcisniety pedal gazu z piecioma osobami w kabinie i jadac pod gorke..
Jak myslicie w czym tu jest problem??
Z gory dziekuje za pomoc..
Ostatnio zmieniony pt mar 07, 2008 11:53 przez Protect24, łącznie zmieniany 1 raz.



asik-miki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 23, 2009 10:35
Lokalizacja: Bieruń

Re: Silnik traci moc pod obciążeniem, grają zawory !!!

Post autor: asik-miki » wt cze 23, 2009 11:09

[quote="albert438"]Od pewnego czasu w moim Golfie IV 1.9 TDI 90KM 2000r dzieją się dziwne rzeczy z silnikiem! W czasie jazdy, najczęsciej jak jedzie sie pod górke albo z obciązeniem silnik przestaje "ciągnać" tzn. wciskam mu w pedał a jemu tylko na obrotomierzu wskazówka idzie a samochód nie przyspiesza, tylko traci całkiem moc i słychać w silniku zawory (taki specyficzny dźwiek).





Witam!
Mam podobny problem. Mam Golfa 1.9 disel, skrzynia b. manualna- podczas dlłuższej jazdy na wysokich obrotach (autostrada) samochód traci moc, spadają obroty a gaz pomimo iż jest wciśnięty do oporu nie daje przyspieszenia, obroty spadaja do poniżej 3 i tylko tak da się jechać. Po krótkim postoju samochód wraca do normy, ale już po ok.20 min. jazdy problem się powtarza.
Wymieniono pompę wody, olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr paliwa, filtr kabinowy. Problem się powtarza, czy to może być TURBINA? pomóżcie!


asik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości