pompa paliwowa czy turbina nawala?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek one
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 30, 2007 21:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tomek one » wt lis 20, 2007 16:43

Sprawdz przepływke


tommy

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt lis 20, 2007 17:32

Moga byc juz zjechane pompowtryski. One lubia tak przyszarpywac.
Trzeba zlogowac kanal 013 i 023 na jalowym biegu.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

devil000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 15:11
Lokalizacja: londyn

Post autor: devil000 » śr lis 21, 2007 01:32

rob a co do pompowtryskow to myslisz ze jakby byly zajechane to by to szarpanie pojawialo sie na kazdym biegu czy na wszystkich nie strasz prosze bo zaraz bede leial ogloszenie do sprzedazy wystawic:) a powiedzcie mi jak sprawdzic przeplywke jest na to jakis sposob czy moze ja da sie jakos wyczyscic dzieki grechu za cenne info teraz nie mialem czasu posmigac szybciej i zobaczyc jak sie zachowuje na wyzszych biegach i obrotach ale niebawem to zrobie



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lis 21, 2007 10:34

devil000 pisze:a powiedzcie mi jak sprawdzic przeplywke
Na VAGu, zrobić dynamiczną diagnozę, albo podmienić na chwile z kumplem, u którego dobrze działa ;)
devil000 pisze:jest na to jakis sposob czy moze ja da sie jakos wyczyscic
Tymczasowo się da, efekt w sumie wart zachodu, bo odkładasz wydatek (na jakiś czas), poczytaj w tym temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=45
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 10:35 przez Grzesiekk1982, łącznie zmieniany 1 raz.



devil000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 15:11
Lokalizacja: londyn

palda przeplywka

Post autor: devil000 » sob sty 12, 2008 19:47

witam po dluzszej przerwie bylem u mechanika ze wzgledu na to ze robilem logi sa wklejone wyzej wykluczylem na podstawie opini czlonkow forum ze to nie bedzie przeplywka wiec wymienilismy filtr paliwa problem nie zniknol idac dalej wykluczylismy zaworek n75 na podstawie zcrosowania przewodow kolega sie wkurzyl wyciagnol swojego boscha i zdiagnozowal jeszcze raz przeplywke na biegu jalowym okazalo sie ze przeplywka po przygazowaniu wskazywala wartosc mierzona max 620 i nie chciala pokazac wiecej a powinna dojsc do 850 czyli chyba problem rowiazany no chyba ze sie myle i ktos doswiadczony moze sie wypowie cisnienie doladowani bylo ok nie duza roznica od tego co powinno byc tkaze mechanik postawil na przeplywke czy ktos sie z nim zgodzi?

[ Dodano: 12 Sty 2008 18:49 ]
logi pod tym linkiem

[ Dodano: 12 Sty 2008 18:49 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140980



Awatar użytkownika
Cezary_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 11, 2006 21:55
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Cezary_82 » czw sty 17, 2008 11:21

witam. mam podobny problem. Mój VW Golf 2002r 90KM silnik ALH. Dzisiaj jadąc na trasie zauważyłem, że przy 120 km/h jakby dziwnie szarpnęło. Za cholere nie chce przekroczyć tej prędkości. Chociaż jak zdjąłem nogę z gazu i po chwili znowu zacząłem się rozpędzać doszedł do 140 km/h i znowu szarpnięcie no i też za nic nie poszedł więcej. Po powrocie do domu otworzyłem maskę i zauważyłem, że w przezroczystych wężykach są bąbelki powietrza co to może być?



Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » pt sty 18, 2008 17:44

A może ja pomogę koledze. Ostatnia moja naprawa (w środę) polegała na wymianie wiązki sterującej pompowtryskiwaczami. Było coś takiego że gdy zaczynałem jechać po chwili silnik zaczynał przerywać i wpadał w drgania a następnie odłączało jeden cylinder i samochód wchodził w tryb awaryjny na trzech garach. Kiedy wyłączałem zapłon i znów paliłem golfika komp się resetował wszystko było w porządku ale po chwili kiedy silnik sobie troszkę pochodził i potrząsł się znów to samo. Pojechałem do znajomego magika, który jest mechanikiem w serwisie VW z duszą na ramieniu bo myślałem że pompowtrysk szlag trafił. Koleś od razu wypalił że wiązka. No i miał rację. Na pierwszej pompce wtyczka była tak luźna (ku mojemu zdziwieniu i magika mechanika też)że gdy silnik drgał to były chwilowe zaniki sygnału i wskakiwał tryb awaryjny. Po wymianie wiązki jak ręką odjął. Przy okazji wyczyścił przepustnicę. Spróbuj może z tej strony.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 20, 2008 17:53

Cezary_82 pisze:że w przezroczystych wężykach są bąbelki powietrza
Nie powinno tam być bąbelkw, wymień opaski od filtra, i sprawdź łączenia eżyków przezroczystych z czarnymi.
A do objawów podczas pracy, to wygląda na zawórN75...
Pozdrawiam.



arwam

Post autor: arwam » śr sty 23, 2008 01:16

ja na początek wyczyścił bym turbo



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » śr cze 23, 2010 19:44

Bomblo pisze:A może ja pomogę koledze. Ostatnia moja naprawa (w środę) polegała na wymianie wiązki sterującej pompowtryskiwaczami. Było coś takiego że gdy zaczynałem jechać po chwili silnik zaczynał przerywać i wpadał w drgania a następnie odłączało jeden cylinder i samochód wchodził w tryb awaryjny na trzech garach. Kiedy wyłączałem zapłon i znów paliłem golfika komp się resetował wszystko było w porządku ale po chwili kiedy silnik sobie troszkę pochodził i potrząsł się znów to samo.
Bomblo pisze:Na pierwszej pompce wtyczka była tak luźna (ku mojemu zdziwieniu i magika mechanika też)że gdy silnik drgał to były chwilowe zaniki sygnału i wskakiwał tryb awaryjny. Po wymianie wiązki jak ręką odjął. Przy okazji wyczyścił przepustnicę. Spróbuj może z tej strony.
Dokładnie to samo u mnie jestem właśnie po wymianie na nową wiązkę i powiem :okej: koniec z drganiami i falowaniem obrotów na małym gazieBomblo, :piwka:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości