Wskazowka predkosciomierza skacze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Wskazowka predkosciomierza skacze

Post autor: wawrzon » sob sty 05, 2008 22:22

witam. mam taki problem od wczoraj zaczął wariowac mi predkosciomierz mianowicie
zaczela mi skakac predkosc jadac np 90km/h nonstop od czasu do czasu wskazówka spadła mi na 80km/h na sekunde dosłownie i wróciła spowrotem. I teraz jak jade to zdarza sie mu wskazówka dosłownie na sekunde opadnie (o 10km/h) i wróci spowrotem. Nie przeszkadzałoby mi to tylko jak mam załączony tempomat na daną predkosc to zdarza mu sie wyłączyc w momecie opadniecia wskazówki. Dodam ze to nie wina licznika gdyz dzisiaj robilem próbe z innym licznikiem i to samo. Pomóżcie mi bo gdy cos nie dziala w moim golfiku to jestem chory :panna:
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 23:43 przez wawrzon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob sty 05, 2008 23:40

sprawdź połączenia i styki impulsatora



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » ndz sty 06, 2008 01:23

damcio151 pisze:sprawdź połączenia i styki impulsatora
Zgadza się. Odepnij wtyczkę z czujnika prędkości przy skrzyni b. wyczyść styki i załóż ponownie. Jeżeli problem nie ustąpi wymień czujnik. Występuje tylko oryginał VW w serwisie i kosztuje ok. 65,-.
Może być jeszcze jedna przyczyna. Przewód masowy tego czujnika może być uszkodzony. Są dwa typy instalacji. Albo biegnie on przez wiązkę do okrągłej wtyczki przy silniku (tej głównej), albo wychodzi z wiązki i jest przykręcony przez kabel-oczko do masy.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » pn sty 14, 2008 20:24

sprawdzilem te styki przejzałem instalacje pod maska ale nic nie wykryłem.A teraz jeszcze jak chodzi na wolnych obrotach to wskazówka podskoczy sobie od czasu do czasu mimo ze auto stoi w miejscu.To troche dziwne bo jesli miałbym uszkodzony czujnik to nie powinna wogole podskakiwac. Tak sie zastanawiam czy moze to ma cos wspólnego z tym ze montowałem tempomat z naszego forum? I tak z 1.5 tygodnia po zamontowaniu zaczelo sie tak dziac? Wczesniej nic takiego nie zauwazyłem z licznikiem. Nie chce narazie kupowac tego czujnika bo 65zł łatwo sie wydaje tylko trudno jesli nie potrzebnie,bo jesli okaże sie cos innego? Dodam ze tempomat zrobiłem dokładnie nie jakąs fuszere.Chyba ze jak zdejmowałem tablice bezpieczników to jakis kabelek tam sie odpął ale sprawdze jeszcze.



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » pn sty 14, 2008 22:06

Witam
Też mi się tak działo, potem prędkościomierz padł na amen, kilometrów też licznik nie zliczał, skończyło się wymianą impulsatora, kupiłem na szrocie za 70 zł. Pozdro



Awatar użytkownika
mobi65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:02
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: mobi65 » wt sty 15, 2008 11:56

sprawdz przewod masowy laczacy aku z skrzynia biegow , prawdopodobie slabo styka , u mnie to pomoglo pozdrowka



wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » wt sty 15, 2008 19:35

dzieki panowie za kolejne podpowiedzi co moze byc przyczyna tego. A powiedzcie mi jezscze czy impulsator pasuje z kazdego golfa 3 (nawet z benzyniaka) bo ja mam hydraulicznie sterowane sprzegło a z takiej skrzyni z linka tez bedzie pasowac? :helm:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sty 15, 2008 19:38

czujnik pasuje z silnika 1Z AHU ALE AFN AAA ABF



kazus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 20:41
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: kazus » czw sty 17, 2008 18:09

Witam!
Mam identyczny problem w swoim VW 1.9 TDI '94! Od jakiegoś czasu wskazówka prędkościomierza skacze to góra to dół, to wogóle nie daje oznak życia, by po chwili działać przez kilka minut normalnie!! Styki przy impulsatorze już przejrzałem i nic nie dało. Aktualnie nie ma mnie w domu i nie mogę zprawdzić przewodu masy co wyżej pisaliście. To może być problemem bo zauważyłem że po wyłączeniu świateł mijania licznik jakby odżywa, by po włączeniu ich gaśnie!! To może być masa? Nie chcę na razie wydawać kasy na impulsator!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 18:17 przez kazus, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zbysio84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 25, 2007 18:10
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: zbysio84 » pt sty 18, 2008 11:43

Nie wiem czy ktoś z was się kiedyś z tym spotkał ale takie rzeczy działy się u mojego kumpla jak sobie licznik cofnął zaraz po zakupie bo za dużo klocków miał przejechane:( dobrze było chyba z miesiąc a później zaczęły się zawirowania.



kazus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 20:41
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: kazus » pn sty 28, 2008 18:18

Sprawdziłem przewód masy i wydaje mi się że wszystko jest w jak największym porządku!! W czym może być jeszcze problem? Dodam jeszcze że po przekroczeniu 300 tys. kilometrów przebieg idzie od nowa!!! Czy to może być jakieś zwarcie??



wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » pn sty 28, 2008 18:40

u mnie jak narazie uspokoiło sie wszystko i chodzi jak trzeba a nic nie robiłem przy tym. zobaczymy jak dalej bedzie. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości