spalona pompa paliwowa?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Elek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 10, 2007 15:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Elek_vw » czw sty 17, 2008 19:59

Witam.

Miałem niedawno inny problem z instalacją paliwową w TDI PD. Jest jeszcze druga pompa paliwa (tandem razem z pompa podciścieniową). Jak otworzysz maskę zobaczysz ją po prawej stronie z boku silnika. Ona tłoczy paliwo pod ciśnieniem, które zasila pompowtryskiwacze.
Może uda się doprowadzić tam paliwo (za pośrednictwem filtra, oczywiście zalanego paliwem) z pojemnika zawieszonego wyżej, nad silnikiem. Jeśli to paliwo dotrze do pompy przy silniku, a dalej do pompowtryskiwaczy, to silnik może zaskoczyć, a ECU włączy pompę paliwową w baku. ECU kontroluje działanie pompowtryskiwaczy i z pewnością odebrało informację o nieprawidłowym ich działaniu ( z powodu braku paliwa w tym miejscu).
Tyle ode mnie. Może skomentuje to ktoś z praktyką.

Pozdrawiam.

Elek_vw



PiotrusVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 12:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: PiotrusVW » czw sty 17, 2008 20:12

tez nie zalelem kiedys filtra paliwem zapalil pochodzil i zgasl...pozniej z 5 minut krecenia jak zaskoczyl to ogien do deski ale obr 800...ale w koncu pociagnol i jest good


[url=http://img197.imageshack.us/my.php?image=golf1.jpg][img]http://img197.imageshack.us/img197/6116/golf1.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw sty 17, 2008 20:21

xxxxxxxxxx pisze:ja myślę że powinieneś naciągnąć jakąś pompką ręczną paliwa z baku do filtra, przynajmniej powinieneś tak zrobić po wymianie filtra a dopiero potem odpalać silnik a ty kolego zapowietrzyłeś pompowtryski i dlatego masz problem z odpaleniem.
Ewentualnie zdejmij przewód za filtrem i podłącz pompkę elektryczną tą co masz w zbiorniku na krótko powinna napompować paliwa do filtra. Myślę że pomoże.
Więc zapowietrzone pompowtryski ( przez głupote i pośpiech) dały bład do komputera a on wyłaczył pompę ? Pytam tak na szybko ,bo jutro " fachowcy " mają mi sprowadzic nową pompę a to może o kant tyłka będzie ???!!!



Elek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 10, 2007 15:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Elek_vw » czw sty 17, 2008 20:38

dark972 pisze:Więc zapowietrzone pompowtryski ( przez głupote i pośpiech) dały bład do komputera a on wyłaczył pompę ? Pytam tak na szybko ,bo jutro " fachowcy " mają mi sprowadzic nową pompę a to może o kant tyłka będzie ???!!!
Uważam to za bardzo prawdopodobne. ECU nie ma innych informacji o potrzebie włączenia pompki paliwa w baku (np. czujnika ciśnienia paliwa) jak dawki paliwa odmierzane za pomocą pompowtryskiwaczy (plus rezerwa). Przy baku tych dawek trudno o jakiś warunek do włączenia tej pompki.

Pozdrawiam.

Elek_vw



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pt sty 18, 2008 14:31

jednak klęska.....
dziekuje wszystkim za dobre chęci.
Pompa wymontowana i jest spalona !
a tak na marginesie, to jest w niej jakas wieksza elektronika, bezpiecznik czy cos , by nie chodziła nawet po podaniu zwykłego 12V. ?



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » pt sty 18, 2008 15:47

z mojego doświadczenia wiem, ze najlepiej zanurzyć pompe w ropie i podlaczyc 12v, powinna przepompowywać paliwo z dość dużą siła...jeśli robi to slabo lub wcale znaczy ze jest zatarta np. z powodu jeżdżenia cały czas na rezerwie albo do zera.pozdrawiam!



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pt sty 18, 2008 15:58

czasem zdarzało się pojedzić na rezerwie,ale nigdy do zera !
Pompa wogóle nie kręci po podaniu 12V.



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » pt sty 18, 2008 16:02

to znaczyłoby że jest zajechana. Niestety jedne pompy lepiej znoszą jazde na rezerwie inne mniej, mi np. zdarzylo sie kilka razy jeździć do zera i nadal pracuje bezproblemowo a za to w OPLU :hmm: mojej mamy zajechała sie po 1szym razie...cóż, opel to opel;)



PiotrusVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 12:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: PiotrusVW » pt sty 18, 2008 17:42

w oplu jak byl na gazie to specjalne przekazniki zakladli zeby pompka sie wyłączała bo gaz to gaz tylko jego tankujesz a benzyna to opary tylko zeby zapalic


[url=http://img197.imageshack.us/my.php?image=golf1.jpg][img]http://img197.imageshack.us/img197/6116/golf1.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pn sty 21, 2008 16:03

Nowa pompa jak się okazuje to 1000zł. w serwisie a Interkars 850zł.
Z tego cvo sam niestety ustaliłem spaliło si e uzwojenie, które mozna kupic dużo taniej niżeli cała pompę.
Mam pytanie... czy np. pompa do benzynowego silnika może byc stosowana do diesla?
Na mojej pompie oznaczenia to 1J0 919 050 B a śa dostepne inne i różnioą sie tylko koncówką 051 Cz to cos zmienia ? Pytam bo moge dokupic za nieduże pieniądze a może ktoś wie wiecej na ten temat.
Dziekuje za pomoc.

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 13:50 ]
Zakończenie sprawy spalonej pompy wyglada tak .
Kupiłem sam wkład pompy tzn. częśc elektryczną za 170 zł. w sieci.
Jest ok., bo ominąłem problem wydatku 850zł w Inetrcarsie czy 1000zł w serwisach !!!
Robocizna 120zł.
Pojawił się jednak inny problem i może ktoś wie co z tym zrobić.
Po zassaniu paliwa i uruchomieniu silnika pompka paliwowa caly czas chodzi.
By ponownie jej nie spalić, bo nie powinna chodzić non stop, odłaczyłem kostkę i ją wyłączyłem. Auto zapala ok. bo paliwo jest zassane. Myśle ,że po dłuższym postoju poprostu musze ją ponownie podłączyć, by pchnęła na chwilę paliwo.
Czy może to być jakis błąd w ECU który jej nie wyłącza ?
Byłbym wdzięczny bardziej obeznanym osobom za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości