Turbina dmucha w silnik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 12:26
Lokalizacja: Krk

Turbina dmucha w silnik

Post autor: maxbest » pn sty 07, 2008 18:31

Witam
Mam maly problem ze swoim samochodzikiem. Od jakiegos czasu niepokoi mnie dosyc glosny szum turbiny. Dzieje sie tak wylacznie pod obciazeniem w trakcie jazdy. Od 2000 obrotow przy conajmniej w 33% wcisnietym gazie slychac jakby turbina dmuchala w silnik. W komputerze nie ma zadnych bledow, nie dymi. Mam wrazenie, ze auto traci rowniez moc podczas tego szumu turbiny. Turbina wymieniana niecale 20kkm temu. Zrobilem logi kanalow 003, 008 i 011 (sa w zalaczniku) prosilbym o analize.
Dziekuje i Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sty 07, 2008 18:35

a nie masz nieszczelności :?:



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt sty 08, 2008 11:18

maxbest pisze:ze auto traci rowniez moc podczas tego szumu turbiny.
Nieszczelność w dolocie? Miałem podobnie po wymianie poduszki pod silnikiem.


Dziki

maxbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 12:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: maxbest » wt sty 08, 2008 14:38

Sprawdzalem rury od intercoolera na kanale przy uruchomionym silniku (do 4k obr) i wszystko bylo ok. Pryskalem jakims preparatem do wykrywania nieszczelnosci i nawet banki nie puscil. Zwykle przy nieszczelnosci w dolocie dymil odrazu na czarno. Teraz nawet malej chmurki nie chce puscic. Najgorsze ze jedynie wszystko wychodzi tylko podczas jazdy. Jeszcze sprawdze kazde polaczenie rur intercoolera.



Awatar użytkownika
jkayser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:45
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jkayser » śr sty 09, 2008 12:56

Ja dostałem taką samą rade - "sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności".

Trochę sie wkurzyłem na początku, bo sobie myślę no bez przesady...
Na postoju była cisza do 4,5 tys. obr/min. A jak autko dostawało obciążenia - od 2000 np. wyprzedzanie pod górkę coś syczało i szumiało. U mnie winną okazała się ostatnia guma przed IC, ale równie dobrze może być sam IC, plecionka, cokolwiek. Sprawdź dokładnie.
Ja już powoli myślałem że tak po prostu TDI pracuje :) ale nagle dostrzegłem na prawym nadkolu (od strony silnika) delikatny film olejowy i odnalazła się dziura. Po wymianie węża wszystko OK i jakieś 10-20 KM przybyło :) bo wreszcie jest jakieś ciśnienie doładowania.

Polecam naprawdę się temu przyjrzeć, bo mi powiedziano, że jak jest nieszczelność, to ECU podnosi ciśnienie doładowania i łożyska Turbawki dostają w du*e.



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » czw sty 10, 2008 00:36

pewnie masz jakąś nieszczelność, jakbyś zrobił samego loga bloku 11 to by to było widać po nim.
Pozatym na postoju to nie ma szansy, żeby powietrze uciekało, bo nie ma odpowiedniego obciążenia.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

maxbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 12:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: maxbest » sob sty 12, 2008 18:04

Rozebralem wszystkie rury od intercoolera i jednak mieliscie racje byla nieszczelnosc. Dokladanie w gumowym wezu przy samej przepustnicy byla dziura. Waz przetarl sie od wystajacego zaworku klimatyzacji :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości