Po odpaleniu przygazówka od początku i brak mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sty 07, 2008 14:18

Anusiak pisze:damcio, ale jak to zrobic???? bo ja już zielony jestem
do pompy przyczepiony jest kabelek ... odkręć go i przeczyść styki

[ Dodano: Pon Sty 07, 2008 13:34 ]
zdjęcie pożyczone z fotoporady Jaszczura
o ten kabel mi chodzi
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 14:35 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn sty 07, 2008 16:04

damcio151 pisze:do pompy przyczepiony jest kabelek ... odkręć go i przeczyść styki
Jesli samo przeczyszczenie styków nie pomoże , to wykręć cały elektrozawór (ten do którego przykręcony jest ten kabelek) wymocz go w benzynie , przedmuchaj powietrzem i spowrotem zakręć , u mnie ten zabieg zlikwidował całkowicie problem z przygazówkami i łapaniem trybu awaryjnego.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 16:05 przez homsky, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pn sty 07, 2008 17:39

homsky pisze:- czy silnik robi sobie sam przygazówke jak jest całkowicie zimny
mam do ciebie pytanie bo nie chcialo mi sie na razie zakladac nowego tematu,

co jest powodem jak silnik czasem robi sobie przygazowke jak jest zimny i jeszcze jedno pytanie bo jak jest calkowicie zimny (po nocy i jak temp powietrza jest tak okolo -5st.) po odpaleniu faluja mi obroty i tak troche nerwowo pracuje, daj znac jak masz jakis pomysl...z mojej strony prawie wszystko juz sprawdzilem co moglem :) (swiece, czujnik temp itp)


Pozdrawiam Bizak

Anusiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:03
Lokalizacja: jarosław

Post autor: Anusiak » pn sty 07, 2008 17:41

Panowie zrobiłem wszystko co pisaliście i dalej lipa;( jutro jade na bosh serwis wiec zobaczymy co tam mi powiedzą.....

[ Dodano: 08 Sty 2008 19:47 ]
Witam, dzisiaj pofatygowałem sie na umówioną wizytę do glob car serwisu do krosna tj jakieś 100km i okazało sie że po dotarciu na miejsce silniczek sam sie naprawił bo zatrzymałem sie w komisie 500 metrów przed warsztatem i wszystko zaczeło działac jak trzeba:) ale że wizyta umówiona i byłem już praktycznie na miejscu to postanowiłem podpiąc go jednak do vag-a i zobaczyć co mu było... pokazały sie dwa błędy jeden to czujnik temp płynu ale to MOGłO być z mojej winy bo odpalałem auto z odpiętą wtyczką tego czujnika... a drugi błąd to elektrozawór na pompie wtryskowej i sądzę że to on tutaj mieszał bo czyściłem go na wyłaczonym zapłonie wiec żadne błędy niepowinny sie zapisać a jednak były... robiliśmy przez pół godziny vaga dynamicznego próbowaliśmy z innym czujnikiem temp i wszystko działało oki:) mam nadzieje że tak będzie nadal:) dzieki za pomoc, szczególnie Jaszczurowi, pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr sty 09, 2008 16:38

Anusiak pisze:drugi błąd to elektrozawór na pompie wtryskowej i sądzę że to on tutaj mieszał bo czyściłem go na wyłaczonym zapłonie wiec żadne błędy niepowinny sie zapisać a jednak były.
Czyli przyczyną był nieszczęsny zawór o którym pisałem, na przyszłość jak sie usterka powtórzy bedziesz wiedział już co zrobić , jesli czyszczenie nie pomoże to wymienic dziada..... :helm:


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości