Jakie pompowtryski kupic do ATD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Luk223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 13:08
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Jakie pompowtryski kupic do ATD

Post autor: Luk223 » pt sty 04, 2008 08:39

Witam... niestety do mojej maszyny musze kupic komplet pomopowtrysków... Stąd moje pytanie : o jakich numerach (oznaczeniach) musze je kupic? VW BORA 101 ATD...Dzięki za odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 13:52 przez Luk223, łącznie zmieniany 1 raz.


Luk223

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Kupno pompowtrysków-Jakie?

Post autor: mirass » pt sty 04, 2008 09:15

Luk223 pisze:Witam... niestety do mojej maszyny musze kupic komplet pomopowtrysków... Stąd moje pytanie : o jakich numerach (oznaczeniach) musze je kupic? VW BORA 101 ATD...Dzięki za odpowiedzi...
czemu musisz wymienić pompki?
w 101KM silnikach siedziały dwa rodzaje pompek - o końcówce literowej AG i AQ i nie ma na to reguły które.musisz ściągnąć plastikową pokrywę i ukażą ci się pompki, a na nich numer


www.vagtune.pl tel. 502730289

Luk223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 13:08
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupno pompowtrysków-Jakie?

Post autor: Luk223 » pt sty 04, 2008 10:01

czemu musisz wymienić pompki?
w 101KM silnikach siedziały dwa rodzaje pompek - o końcówce literowej AG i AQ i nie ma na to reguły które.musisz ściągnąć plastikową pokrywę i ukażą ci się pompki, a na nich numer[/quote]

Już kiedyś wcześniej na forum pisałem, iż komp- vag wykazywał mi usterke na jednym z pompowtrysków (zapodawał bardzo dużą dawke paliwa). Autko szarpało przy dogrzewaniu silnika i dużo spalało...Teraz jak mój mechanik rozebrał pokrywe okazało sie ze pozostałe 3 pompki uszkodzone są mechanicznie. Jestem załamany autko - według licznika ma 114 tyś..(kupiłem jak miało 104 tyś)- tankowałem zawsze dobre paliwo.. Jaka jest przyczyna takich uszkodzeń pompek?
Mój Mechanik pracuje w sewisie i mysle ze wie co robi...dzisiaj własnie mi powie jakie oznaczenia mają te pompki i cene w sewrwisie nowych ale i tak bede musiał poszukac używanych... Pozdrawiam


Luk223

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt sty 04, 2008 10:06

nowe pompki to jakieś 1.5-2tyś. kup większe i zmień program. przyjemne z pożytecznym:)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » pt sty 04, 2008 10:41

chcial by sie podpiac pod temat, a czy do pompek od atd da sie dokupic koncowki 216 czy trzeba zmieniac wszystkie od np asz, arl zeby byly mocniejsze. kolego moze twoj mechanik chce cie naciagnac na koszta zmieni ci tylko kat wtrysku i bedzie dobrze, moze sie myle. oby tak. pozdro



Luk223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 13:08
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Luk223 » pt sty 04, 2008 10:49

Sabre21 pisze:chcial by sie podpiac pod temat, a czy do pompek od atd da sie dokupic koncowki 216 czy trzeba zmieniac wszystkie od np asz, arl zeby byly mocniejsze. kolego moze twoj mechanik chce cie naciagnac na koszta zmieni ci tylko kat wtrysku i bedzie dobrze, moze sie myle. oby tak. pozdro
Witam..dla mnie tez jest to dziwne problem z jedna pompką a tu reszta do wymaiany.. Ale mam nadzieje ze bedzie ok.. Nowych na pewno nie kupie bo na nie mnie nie stac..Po południu bede wiedział wiecej..pozdrawiam


Luk223

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » pt sty 04, 2008 15:34

Luk223 pisze:
Sabre21 pisze:chcial by sie podpiac pod temat, a czy do pompek od atd da sie dokupic koncowki 216 czy trzeba zmieniac wszystkie od np asz, arl zeby byly mocniejsze. kolego moze twoj mechanik chce cie naciagnac na koszta zmieni ci tylko kat wtrysku i bedzie dobrze, moze sie myle. oby tak. pozdro
Witam..dla mnie tez jest to dziwne problem z jedna pompką a tu reszta do wymaiany.. Ale mam nadzieje ze bedzie ok.. Nowych na pewno nie kupie bo na nie mnie nie stac..Po południu bede wiedział wiecej..pozdrawiam
jak będziesz znał numer to odezwij sie
postaram sie pomoc


www.vagtune.pl tel. 502730289

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości