[TDI 1Z] Wycięcie Katalizatora

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomekku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 30, 2007 12:40
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: tomekku » pt sty 04, 2008 09:46

fiLc pisze:Ja wywalilem zawartosc (choc byl w calkiem dobrym stanie co mnie ucieszylo :grin: ) i puszke zostawilem-takim sposobem zaden diagnosta nie bedzie stekal ze czegos nie ma,bo jest :goof: ...tyle ze pustak :green_fuck: autko minimalnie lepiej ciagnie.
Zawartość bez puchy też można opchnąć?



gst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 21, 2007 15:21
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: gst » pt sty 04, 2008 11:37

zadymienie napewno będzie <
sondy napewno niema
na przeglądzie rej. moze być problem



KRIS3215
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 09, 2007 21:14
Lokalizacja: PIOTRKOWICE MAŁE
Kontakt:

Post autor: KRIS3215 » pt sty 04, 2008 12:12


ja wciołem kata i powiem że autko fainie chodzi tylko na przeglądzie emisja spalin będzie zła :chytry:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt sty 04, 2008 12:15

dziwie sie, ze komus chce sie wydlubywac zawartosc kata i tracic 150zl, bo tyle by dostal za kata w calosci. tak samo przeglad. ile trzeba razy napisac, ze spaliny beda ok?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
tomekku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 30, 2007 12:40
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: tomekku » pt sty 04, 2008 12:44

Pytanie troszkę odbiegające od tematu, ale jeszcze w temacie.
Na wakacje chce się wybrać Golfikiem do Chorwacji. Jak nie będę miał kata , gdzieś się mogą przyczepić?

[ Dodano: 07 Sty 2008 17:31 ]
No więc coś mi buczało przy 1500 obrotów i niecałych 3000 i około 3500 . Już łeb mnie bolał czasem.
Poszło na początku na tłumik środkowy, końcowy też nie był w najlepszym stanie. Oba wymieniłem. Wszystkie gumy, zaczepy cacy. A tu jeszcze bardziej zaczelo buczec...
Dzis wycielem tego kata... W sumie zapchany byl jakos 1/3 . Wspawalismy z kolega rure. No i... Buczy troche mniej, tak znikomo ale dalej mi to jednak przeszkadza... Kręci się lepiej i turbinka ładnie świszczy :) No i już zgłupieliśmy z kolegą co to może buczeć ... Niby są lekkie drgania na rurze. Przytrzymam ją to buczenie ucichnie. Buczenie jest gdzieś max. do tłumika srodkowego (bez niego) . Może gruszka ta na początku przy wydechu która ma łapać drgania powoduje jakiś taki bezonans, czy nie ? Jej stan wizualny w sumie idealny...



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » pn lut 18, 2008 18:55

Po wywaleniu kata Diesel glosniej chodzi?? tez mam zamiar kata wywalic mam 300 tys na liczniuku a kat nadal jest... Auto kopci troche na niebiesko ciekawe czy bardziej bez kata bedzie kopcic...


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
tomekku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 30, 2007 12:40
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: tomekku » pn lut 18, 2008 19:11

Nic bardziej nie burczy, nic bardziej nie klekocze, tylko turbinę bardziej słychać :)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt lut 19, 2008 22:51

również wywalilem kata ,po wyjęciu a był to sądząć ze stanu śrub orginał z roku produkcji 93 i przebiegu 257tys zapchany w 1\4 sadzą ,założyłem w jego miejsce tłumik początkowy z alegro za 70zł pasuje jak orginalny kat ,żadnego glosniejszego chodzenia ani wzrostu dymienia nie zauważyłem ...co do przyrostu mocy to napewno "lżej mu oddychać''ale wczesniej założyłem pin od 1,6td i ciężko zauważyć fakt wywalenia kata bo ma i tak kopa od samego pina...acha żeby nie wprowadzać zamieszania z tym tłumikiem początkowym mam audi z 75 konnym AAZ -etem i wydech może sie troche różnić od golfa
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 22:54 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 09:38

witam

jakiej srednicy powinna byc wspawywana rura zamiast kata? takiej samej jak pozostale rury??

z gory dzieki za info:)



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 02, 2008 11:54

witam ja u siebie kata już nie mam różnica na plus . mniej pali ciszej chodzi iciut zyskał na mocy przegląd przeszedł bez zarzutu - tnij dziadostwo i ciesz sie z efektów :pub: :kufel: :okej:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pn cze 02, 2008 16:10

wlasnei bylem u tlimikarza i stwierdzil ze moj jest nieorginalny czyli byl wymieniany jakis czas temy z zewnatrz wyglada dosyc swiezo , i temam mam problem czy go wycinac czy nie:)



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr cze 04, 2008 14:58

jak osiągi są dla ciebie w normie to go zostaw zawsze przecież możesz to zrobić potem :bigok: :pub:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

raviks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 26, 2009 19:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: raviks » wt maja 26, 2009 19:32

Witam wszystkich. Chciałbym nieco odświeżyć temat. Mam Golfa z silnikiem jak w temacie - 1.9 TDI 1Z, przebieg 270 tyś. Ostatnio na celowniku jest u mnie katalizator - powoduje rezonans i jest głównym (a teraz też jedynym) podejrzanym m.in. o powodowanie notlaufów przy ciśnięciu na 5'ce i wyrywkowy spadek mocy. Pomijając to, przebieg jest dobrym motorem napędowym w tej decyzji. Przeczytałem co jest napisane na forum na temat wycinania katalizatora, ale nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na moje pytanie:

Wyciąć katalizator i co dalej? Strumienica, tłumnik dolotowy, czy nie wycinać, tylko wypatroszyć i wrzucić coś do środka?. Zwykła rurka odpada (dlaczego - napiszę niżej).

Co chcę osiągnąć? Przede wszystkim pozbyć się w/w problemów, ale też (dość ważne dla mnie) wyciszyć rezonans.
Co mnie nie interesuje? Pompowanie osiągów, rezonans, wyraźniejszy świst turbiny oraz pseudoekologia. Ta ostatnia świszczy głośno sama z siebie (ale przez najbliższe 20tyś nie planuję regeneracji - 2 tysie temu czyściłem komorę i robiłem test sprawności turbo - wyniki są zadawalające).
Dlaczego zwykła rurka odpada - nie odpowiadają mi akustyczne konsekwencje tego zabiegu - mam dobrą bazę porównawczą na trzech autach, 2*1Z i 1 AFN i nie ma mowy.
Wiem, że koszt ze strumienicą to ok 150zł z robocizną. Nie chcę pakować sie też w wydatek powyżej 200zł.
Co poradzicie?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt maja 26, 2009 20:06

raviks pisze:Zwykła rurka odpada (dlaczego - napiszę niżej).

Dlaczego zwykła rurka odpada - nie odpowiadają mi akustyczne konsekwencje tego zabiegu - mam dobrą bazę porównawczą na trzech autach, 2*1Z i 1 AFN i nie ma mowy.
Wiem, że koszt ze strumienicą to ok 150zł z robocizną. Nie chcę pakować sie też w wydatek powyżej 200zł.
Co poradzicie?
:panna: strumienica

ciekawe jakie to efekty akustyczne powstaja po zamontowaniu rury? biorac pod uwage, ze mam sztywny wydech od 2 lat i nie zauwazylem efektow negatywnych ani denerwujacyh, to twoje dywagacje sa lekko dziwne.

tylko rura i zapierd...


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości