Rosnie temperatura silnika-nie grzeje ogrzewanie. ROZWIAZANY

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Rosnie temperatura silnika-nie grzeje ogrzewanie. ROZWIAZANY

Post autor: Thor » pt sty 04, 2008 09:42

Witam

Sytuacja awaryjna z dnia dzisiejszego. -13st rano. Odpalam i jade normalnie po zwyklej odleglosci ok kilku km w kabinie nie grzeje i temp nie rosnie (sytuacja normalna wygladala do tej pory tak - robie 2-3km temp zaczyna rosnac az do 80-85st i pojawia sie grzanie w kabinie). Wjezdzam na autostrade - temp w kabinie nic - mroz. Robie nastepne 2km temp wskaznika zaczyna rosnac ale przekracza 90 i dochodzi do 110. Jak zaczal isc dalej to sie zatrzymalem i zaczalem sprawdzac co i jak. Nic nie zauwazylem. Po chwili odpalam i jade dalej - w sumie zrobilem 20km. Od momentu zatrzymania temp 100-110st, ale ogrzewanie w kabinie juz wrocilo.

Zostawie samochod na 30min i sproboje jeszcze raz zapalic i zobaczyc co sie dzieje. Kontrolka oleju i plynu chlodniczego w porzadku. Jakies pomysly? Termostat? Zacieranie silnika?

***UPDATE
Po ok godzinie poszedlem na parking odpalic woz. Jakies 20min chodzil. Doszedl w miedzy czasie do 80st i trzymal temp. Nie zaobserwowalem wyciekow ani innych problemow. Plyn w normie, olej w normie, gorny przewod cieply, dolny zimny. Za zimno, zeby go dogrzac do wiekszej temp w szczegolnosci na parkingu pracowym :), wiec wentylatora nie sprawdzilem.
Jedno co... to mam podejrzenie, ze moglo sie cos spocic na kroccu spustowym ukladu chlodzenia.... znaczy jest tam jakis slad wilgoci ale nie mam pewnosci ze to od tego. Moglo sie na oslone nachlapac od sniegu np. W trakcie tej 20min pracy silnika nie bylo zadnych nieszczelnosci. Temp normalna. Grzanie w kabinie normalne.
I teraz moje pytanie teoetyczne. Gdyby z powodu zimna/zmiany temp. Popuscil troche krociec znaczy chwilowo rozszczelnil sie uklad - powodowaloby powyzszymi objawami? Wyciek nie mogl byc wielki (jesli wogole byl) gdyz plyn jest w normie.

Pozdrowionka
T.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2008 14:59 przez Thor, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt sty 04, 2008 12:04

Ja bym sprawdził pasek klinowy, jego stan, naciąg, może przez luz chwilowo przestała pracować pompa wody.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pt sty 04, 2008 13:15

a może już płyn się nadaje do wymiany?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » pt sty 04, 2008 15:26

Tez pomyslalem czy czasem plyn sie nie zgestnil. Mysle podjechac na jakas stacje i sprawdzic do ilu plyn jest w ukladzie.

***Update
Na stacji wyszlo - o zgrozo - wytrzymalosc plynu do -6max. No to w sumie dobrze, ze mam jeszcze silnik caly :). Dokupilem 1,5l koncentratu -80 wymienilem odpowiednio i bedzie ok. A tego barana co mi ost przy grzebaniu w silniku wody wlal to powinienen na syberie gonic ;) i wez tu sie odwroc na chwile i nie patrz mechaniorowi na lapy ;)

Pozdrowionka
T.
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 21:38 przez Thor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » sob sty 05, 2008 12:10

witaj kolego ja taki sam problem mialem az mi samochod zagotowalo ale na niczym powazny sie nie skonczylo, jak sie okazalo pompa wody padla !!!pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości