Problem po myciu silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sedfe1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr lut 07, 2007 19:34
Lokalizacja: Wołów

Problem po myciu silnika

Post autor: sedfe1 » sob gru 29, 2007 17:38

Obryzgało mi cały silnik olejem,pojechałem do mechanika,okazało się że poluzował się filtr oleju(po 9-ciu miechach od wymiany oleju) Po dokręceniu i wlaniu oleju wszycho było ok,zachcało mi sie myć silnik,po wymyciu silnik zdechł.Co mogło zostać zalane,jaka jest najprawdopodobniejsza przyczyna,silnik tylko pyrka przy odpalaniu



Maro2225
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maro2225 » sob gru 29, 2007 20:03

Mialem podobny problem w poprzednim aucie - Golf III Variant TD. Po wymyciu silnika , nie mozna go bylo odpalic. Okazalo sie , ze zrobilo sie jakies zwarcie powierzchniowe ( mylem ON ). Po sprawdzeniu bezpiecznikow , a byly wszystkie OK , doczytalem sie w instrukcji , ze jest jeszcze jakis bezpiecznik glowny odpowiedzialny za rozruch. Mial sie znajdowac w komorze silnika , a znalazlem go po wielu godzinach gleboko pod kierownica dobrze ukrytego.Bylo to kilka lat temu i teraz dobrze nie pamietam , ale byl znacznie wiekszy rozmiarem od typowych bezpiecznikow i mial 30A lub 50A . Kupilem go dopiero w servisie, bo w sklepach byl nieosiagalny. Dobrze ze w tym czasie mialem jeszcze Mondeo , bo samochod jest mi potrzebny do pracy. Pozdrawiam.


Maro

Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » sob gru 29, 2007 20:59

sedfe1, jaki masz silnik?? Bo w opisie widnieje 1,3 czyli chyba benzyna. Jesli tak to nie ten dział a nie odpala dlatego ze zalałeś aparat zapłonowy.



Awatar użytkownika
towski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 04, 2006 21:28
Lokalizacja: Zawidz-mazowsze
Kontakt:

Post autor: towski » sob gru 29, 2007 21:36

Jak to benzyna to przewody zapłonowe i aparat (+ kopułka) do suszenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 190 gości