świece żarowe - pobór prądu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

świece żarowe - pobór prądu

Post autor: tberent » pn gru 24, 2007 14:46

mam pytanie do znawców elektryki (myślałem ze sam cos umiem ;/)
mam świece które ponad rok są to NGK D-POWER NR 2 - świece ładnie działały ale czy teraz działają,
sprawdzam i całkowity prąd pobierany wynosi tylko 20A :blush:
pomyślałem ze padły mi ale mierząc na każdej to wskazuje mi prąd ok 9 A. :hmm:
w książce napisane jest ze powinny mieć po 15 ale jak kupowałem to gosc powiedział ze są lepsze(szybciej sie nagrzewają, maja mniejszy pobór prądu itp- ze sa super).
czy te 9A oznacza ze nagle mi padły wszystkie czy ten model NGK taki ma
sprawdzałem tez przejście i każda ma(symbol diody) , rezystancji zapomniałem,
proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 15:31 przez tberent, łącznie zmieniany 1 raz.


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » pn gru 24, 2007 16:29

na pewno eni oznacza ze padly na amen bo pobor jest. ewentualnie nie grzeja jak nowki. jesli ne masz problemow ze startem motoru to nie martwil bym sie niczym



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn gru 24, 2007 19:26

Sorki za pytanie ale jakiego używasz do tego amperomierza i jak go wpinasz??? bo z tego co piszesz nie bardzo mozna wiedziec o co chodzi cąłkowity wynosi 20A a na kazdej jest 9 A czyli powinno byc cos koło 35 chyba ze masz słaby aku i masz taki spadek napięcia, że jak właczysz wszystkie to mały prąd pokazuje. A masz kłopot z odpaleniem
?


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

LuqasAFC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: LuqasAFC » pn gru 24, 2007 19:51

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, gdyż również mam problem ze świecami. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Otóż ostatnio w moim golfie II 1.6 TD ('89) pojawiły się problemy z paleniem. Zwłaszcza rano. Samochód stoi pod gołym niebem a jak wiadomo ostatnie noce wyjątkowo mroźne... Akumulator mam mocny, kupowany całkiem niedawno z myślą właśnie o dieslach z dużym prądem rozruchowym.

No i dziś nastąpiła kulminacja problemu. Rozrusznik kręcił dobrze, więc tutaj problemu bym się nie doszukiwał. Dodatkowo podłączyłem prostownik ze starterem wspomagającym rozruch. Niestety niewiele to dało... samochód nijak nie chciał zapalić...

W końcu po długim czasie zapalił, ale metodą "na zaciąg". Później gdy silnik już się rozgrzał to palił momentalnie. Dopiero gdy postał kilka godzin i wyraźnie się schłodził znowu pojawiły się problemy. Gdy odpalił, buchnęło dużo (jak nigdy) siwego dymu.

Przypuszczam, że to właśnie świece, a jak wy sądzicie?

No i tu pojawia się problem bo odkręcanie ich w golfie to prawdziwa udręka, dostęp jest wybitnie ograniczony. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czy skuteczna będzie metoda podłączenia przewodu z akumulatora do każdej świecy po kolei i sprawdzeniu czy jest iskra? Wiem, że należy daną świecę odłączyć od innych w momencie sprawdzenia ale czy sam taki sposób jej sprawdzenia jest miarodajny?

No i na koniec pytanie czy jeśli to wina świec to najlepiej wymieniać wszystkie 4 prawda?

I co sądzicie np. o takich, sprzedawanych na allegro:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=288146227

Przyznam, że kusząca jest cena oraz marka producenta, ale czy to aby na pewno oryginalne części? Pytam, gdyż u mnie w sklepie 1 szt. świecy żarowej boscha kosztuje nieco ponad 50 zł, więc ta cena w internecie jest wyjątkowo zachęcająca.

Liczę na waszą pomoc,

Wesołych świąt drodzy eksperci :)



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn gru 24, 2007 20:03

LuqasAFC pisze:Dlatego chciałbym dowiedzieć się czy skuteczna będzie metoda podłączenia przewodu z akumulatora do każdej świecy po kolei i sprawdzeniu czy jest iskra? Wiem, że należy daną świecę odłączyć od innych w momencie sprawdzenia ale czy sam taki sposób jej sprawdzenia jest miarodajny?
Niestety nie.Swiece mogą ładnie iskrzyć,przewodzić prąd ale niekoniecznie grzać.W moim poprzednim golfie tak miałem.Po wyciągnięciu okazało sie że "grzeją",jednak czas nagrzewania i temperatura zostawiały wiele do życzenia.Nowa świeca momentalnie robiła sie czerwona,stara nie.Ja u siebie wymieniłem właśnie na Boscha z Allegro za 18zł,przy -20 palił bez problemu.



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn gru 24, 2007 20:04

Z tego co piszesz to musisz wymienić świece, nie koniecznie te z allegro najlepiej sprawdzić wiarygodnosc sprzedawcy (czy sa to aby orginalne swiece), ludzie kupują rózne nie końiecznie bosha i sobie tez chwala np beru . nie sprawdzisz świecy na iskrzenie ponieważ jest to świeca żarowa, chyba ze chodzi Ci o pobór prądu podczas grzania, ale skoro nie pali na zimnym to napewno świeczki. Wymiana nie ukrywam nie nalezy do najprostrzysz ale sprrawne raczki i chwila cierpliwości i powinienieś dac rade. Pozdrawiam wesołych świąt.
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2007 20:07 przez Przewodnik, łącznie zmieniany 1 raz.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » wt gru 25, 2007 11:17

Przewodnik, heheh, jestem elektrykiem i ponoć z doświadczeniem :grin: , pozatym polibuda łódzka na elektrycznym.
nio wiesz sam sie zdziwiłem ze tak jest bo oba prawa kirchoffa znam i teZ mnie zamurowało, a jak moge w[pinac amperomierz?? wiadomo w szereg i jeszcze doszukiwał bym sie błedu multimetru w przypadku słabej bateri ale ja zmienilem. wiec sam sie zdziwilem i myslalem ze to tak NGK tak maja.


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » wt gru 25, 2007 13:50

tberent pisze:Przewodnik, heheh, jestem elektrykiem i ponoć z doświadczeniem :grin: , pozatym polibuda łódzka na elektrycznym.
nio wiesz sam sie zdziwiłem ze tak jest bo oba prawa kirchoffa znam i teZ mnie zamurowało, a jak moge w[pinac amperomierz?? wiadomo w szereg i jeszcze doszukiwał bym sie błedu multimetru w przypadku słabej bateri ale ja zmienilem. wiec sam sie zdziwilem i myslalem ze to tak NGK tak maja.
Wporządku nie wiedziałem myślałem że to znowu ktoś kto nie rozróżnia amper od volt :) ja też po elektryku :bajer: w takim razie jedyne co mi się nasuwa na myśl to własnie świece:/ dobrze by było zmierzyc to u kogoś kto ma napewno dobre wtedy miał byś jakies rozeznanie :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2007 13:51 przez Przewodnik, łącznie zmieniany 1 raz.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » wt gru 25, 2007 17:15

Przewodnik, no dlatego pytanie kierowałem do kogoś kto ma ten sam model NGK, moze po świetach podjade do carsu zeby sprawdzić ile maja nowe.


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

zbyko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 13, 2007 18:55
Lokalizacja: sosno

Post autor: zbyko » śr gru 26, 2007 23:33

Do tego musisz mieć porządny amperomierz co najmniej do 50A mowa jest oczywiście o prądzie stałym. Wpinasz się w obieg między świece a zasilanie i według parametrów fabrycznych (mowa o świecach gdzie każda pobiera 12A) powinny pobierać łącznie ok 48A
Ale taki amperomierz trochę kosztuje więc lepiej taką świecę wykręcić i obejrzeć na roboczo jak ona grzeje bo trafiają się świece, które myślimy że grzeją a one tylko robią zwarcie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości