Znowu układ chłodzenia....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 15, 2006 22:59
Lokalizacja: Lublin

Znowu układ chłodzenia....

Post autor: lukin » śr gru 19, 2007 17:32

Witam,

Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem termostat, bo silnik nie osiągał właściwej temperatury (założony nowy Wahler). Wszystko było dobrze przez 2,5 tygodnia, a od kilku dni znowu temperatura waha się około 1/4 - 1/3 wskaźnika, tylko że mam wrażenie, że od momentu, gdy silnik jest zimny do pełnego nagrzania wszystko jest ok, dopiero, gdy się pierwszy raz otworzy, to już traci temperaturę i stabilizuje się gdzieś w tych niższych wartościach i w zależności od stylu jazdy temperatura wg wskaźnika się zmienia.
Do tego dzisiaj pojawił się 2gi problem, chyba związany - przy ruszaniu np. spod świateł (objawiło się to po 50 kilometrach jazdy) zapala się na dłuższą chwilę dioda na wskaźniku temperatury, po czym kilka razy zamruga i gaśnie. Choćbym nie wiem jak cisnął na wyższych biegach, to dioda się nie świeci - tylko przy ruszaniu (i to nie zawsze). Pierwszy raz się z czymś takim spotykam i proszę o rady.
Płynu chłodniczego jest odpowiedni poziom i nie ubywa. Węże oba gorące i twarde (może za twarde?). Nie wiem co jeszcze.

Mam się bać?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » śr gru 19, 2007 22:53

Sprawdź pasek klinowy napędzający pompę czy aby nie jest luźny lub przetarty.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

lukin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 15, 2006 22:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukin » czw gru 20, 2007 06:39

Pasek ma tyle co termostat i ładnie chodzi, a pompa wody niecały rok i moim zdaniem też jest w porządku... Najdziwniejsza była ta dioda, chociaż jak samochód ostygł i znowu potem nim jechałem to do tej pory się nie przydarzyło .... Dzisiaj mam kawałek trasy, to zobaczę, czy się powtorzy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości